+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

FSSPX v Pardubicich

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 9:23

Protože jsem především já (částečně spolu s kolegou Danielem) měl s diskutovanou věcí co do činění, rád bych uvedl následující:

Mše svatá všech časů bude minimálně do června 2011 s jistotou v Pardubicích.

Z všem pochopitelných důvodů se nebude konat v žádném kostele či kapli.

Všechny další detaily budou včas zveřejněny, mějte tedy, prosím, strpení.

Rádi bychom podotkli, že výběr místa byl ovlivněn celou řadou faktorů, nikoli pouze jedním, nejvíce diskutovaným. Mezi ně patřila vedle polohy a dostupnosti zejména výše nájmu, místo nájmu, průsečíky různých zájmů, a překážky, které nám byly kladeny zvenčí (detaily zájemcům ústně).

Mnohým zde uvedeným argumentům rozumíme a ztotožňujeme se s nimi, vězte však, že dosažené je s ohledem na výše uvedené v tuto chvíli maximem. Buďme vděčni Pánu za tuto možnost.

S ohledem na množství různících se požadavků nebylo možné vyhovět všem a příprava celé věci nebyla vůbec jednoduchá. Také by bylo dobré, abychom se všichni mnohem víc oprostili od „indultních náhledů“ na věc a uvědomili si, kde v této záležitosti leží priority.

Závěrem poukazujeme na velmi podstatný fakt, že toto bude první tradiční mše svatá sloužená v Královéhradecké diecézi O NEDĚLÍCH.

P.S. Drobnou útěchou budiž fakt, že do Pardubic v neděli přijíždí v 9:02 rychlík od Liberce/Turnova/Semil/Jaroměře/Hradce. Pro některé z nás optimální.

P.P.S. Všichni jsou zváni!
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 9:37

Šlu by upřesnit ty "indultní náhledy"?
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 127
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 9:48

Ze by se v HK nedal sehnat obdobný "nájem" jako v sále v Pardubicích, to těžko a pokud jde o ty průsečíky různých zájmů to víte především vy sám Smile pochopil bych to u pardubičáka. Indultní náhledy a priority vzhledem k místu konání mší svatých mi přijdou jako mimoběžný argument.
Pokud jde o útěchu, kterou má být onen rychlík, tak si všimněte, že projíždí Hradcem Králové Smile Liberec a Turnov, Paka mimo kraj i mimo potenciální spádovou oblast, ze Dvora Králové jím těžko někdo bude dojíždět, kdo ví, jak daleko je ve DK nádraží od města nu a tak zbývá jen Jaroměř, odkud je do HK spojení každou chvíli.
O severu dicéze ani nemluvím, Broumov, Trutnov, Vrchlabí to je mimo realitu jezdit do Pardubic. Je to prostě o těch 23 km dál a právě Hradec je ta hranice únosnosti.
Ze směru západního je zase přirozeným centrem HK, (Bydžov, Chlumec, Hořice)
Vysočina to už je jiný svět, domnívám se, že z Havlobrodu nebude asi nikdo dojíždět ani do HK ani do Pardubic.
Ale farnost FSSPX bude ve velkém městě a tak snad věřící chodit budou, jako diecézní centrum je to však mimo, bohužel.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 10:39

„Indultní náhledy“ bylo uvedeno v uvozovkách. Holt to nebude žádná kaple nebo kostel, kde i kdyby to nakrásně vyšlo, by se střídala TLM a NOM, což implikuje postoj, že oboje je správně.

Vypůjčíme-li si již jednou výstižně formulované myšlenky, musíme podotknout, že kostel musí být vrácen katolickému kultu. Střídání katolické Mše sv. s NOM (a nejen s NOM) není řešením a může vést spíše k pohoršení. Pravidelně znesvěcované Boží místo (kde se podává do ruky, kde se všichni návštěvníci kostela prochází po úlomcích sv. eucharistie - šlapou po Kristu, kde je dopuštěno pohoršlivé kultovní jednání) je horší než místo profánní.

Tam mj. leží ty zmíněné priority.

Samozřejmě se ani všem nepodaří vyhovět a nebude to na mši sv. „přes náměstí“. Někteří by podle nás nejeli ani kdyby to bylo v HK (a tím nemyslíme Mr. Difficulta), protože „salónek prostě není kostel".

Toť vše, co jsme k tomu chtěli říci.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 11:32

Jistě je nepříjemné, když je tradiční v kostele kde se slouží i nom, ale pokud vím, i fsspx občas takové kostely využívalo, aspoň jsem to někde četl. Kdyby ovšem politka byla jiná, nebylo by mnoho věřící vázáno jen na tyto "birituální kostely" a indultní kněze. Už jsem to tu psal dřív, ale je třeba si vzít ponaučení od podzemní církve a nelpět na některých věcech, které můžou fungovat ve Švýcarsku, kde je kaple každé díře, ale ne u nás. Mnozí by třeba, když to nejde v neděli, byli vděčeni aspoň za sobotní mši, příp. za možnost dostat se na mši která není nedostupno třeba proto, že je v 10 ráno. Když jsem vybíral dům, bylo toto jedno z kritérií, protože jsem věděl, že když by spojení bylo takové, že to v 10 nestihnu, mám prostě smůlu, nedělní oběd je nedělní oběd, a musí být ausgerechnet v poledne. Kristus sice zemřel za všechny, ale dostupnost některých plodů jeho oběti (konkrétně svátosti) je jen pro některé ... Krom toho dnešní otrokářský systém mnohdy nutí pracovat v montovnách apod i v neděli a již za starého Říma byly liturgie v sobotu večer a v noci, aby se na ně krom vyvolených patricijů dostali i otroci na něž pamatuje např. sv. Jakub ve stále aktuální 2. kap. své epištoly.

Karel Ivan Šimek napsal:
„Indultní náhledy“ bylo uvedeno v uvozovkách. Holt to nebude žádná kaple nebo kostel, kde i kdyby to nakrásně vyšlo, by se střídala TLM a NOM, což implikuje postoj, že oboje je správně.

Vypůjčíme-li si již jednou výstižně formulované myšlenky, musíme podotknout, že kostel musí být vrácen katolickému kultu. Střídání katolické Mše sv. s NOM (a nejen s NOM) není řešením a může vést spíše k pohoršení. Pravidelně znesvěcované Boží místo (kde se podává do ruky, kde se všichni návštěvníci kostela prochází po úlomcích sv. eucharistie - šlapou po Kristu, kde je dopuštěno pohoršlivé kultovní jednání) je horší než místo profánní.

Samozřejmě se ani všem nepodaří vyhovět a nebude to na mši sv. „přes náměstí“. Někteří by podle nás nejeli ani kdyby to bylo v HK (a tím nemyslíme Mr. Difficulta), protože „salónek prostě není kostel".

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 11:37

Třesky plesky, solené tresky, Quido!

23 km z HK do P je to tím rychlíkem, na nějž povětšinou navazují vlakové nebo autobusové spoje, 20 min. Z většiny Tebou uvedených míst je to do Pardubic cca 1h 20min, z HavBrodu 1h 37min...

Nesnesitelnou míru únosnosti si představuji jinak.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 11:49

Pane znalče kraje, omlouvám se za svou nevymáchanou hubu. Už jí držím, neboť kde je pravda, není -li v Praze? Smile
Víš, pane Martine, ne všude jezdí rychlíky a metro, jako v/z/do Prahy. Včera jsem jel autem 30 km z HK hodinu.
Kupříkladu do Broumova bych jel tímtéž autem včera z HK minimálně 2 hodiny. Vlakem je to odtamtud čirý nesmysl. Trutnov? Vlakem odhaduji cca 75 km do HK a pak ještě 22 do Pardubic. Pokud nejde rychlík tak na hodinu 20 mohu zapomenout.
No možná to skutečně vytrhne ten Havlobrod, necelé 2 hodiny to je krása. Smile

Martin Rafael napsal:
Třesky plesky, solené tresky, Quido!

23 km z HK do P je to tím rychlíkem, na nějž povětšinou navazují vlakové nebo autobusové spoje, 20 min. Z většiny Tebou uvedených míst je to do Pardubic cca 1h 20min, z HavBrodu 1h 37min...

Nesnesitelnou míru únosnosti si představuji jinak.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 11:55

Zcela konkrétně nutno pak položit otázku,

1. kdy jede první spoj, v kolik na něj autobusové spoje navazují (většina autobusů v neděli nejezdí)

2. v kolik je cestující u cíle, či o kolik nejdřívější možnost dopravy do cíle přesahuje čas 10,00.

Obecné trendy jsou takové, že se ranní spoje o víkendech ruší a nutno spoléhat na ty pozdější, které nevyhovují, protože jsou u cíle po 10 h.

Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 12:04

Máte pravdu pane Karle, že mše v salónku mnoho lidí odrazuje, včetně mne. Sice argumentujete pohoršením z NOM mše v katolickém kostele, ale kdo ví co se v tom salónku, který je rezervován odehrávalo či ještě bude odehrávat kromě mše svaté. Když jsem hovořil s P. Striczkem na téma třeba zajet za FSSPX do Prahy, tak mi sám řekl do Prahy s rodinou a dětmi? Raději ne.... S úsměvem, asi věděl z vlastní zkušenosti, jak to působí. Doporučil Brno, sice dál, ale prostředí odpovídá.
Pokud jde o argumentaci s tím šlapáním po Těle Páně, mohu vám opáčit, že vím o kostele (opraveném) v místě, kde je mše svatá jednou za měsíc v neděli, není tam vůbec obětní stůl a nikdo tam na ruku nepřijímá. Možná, že kdyby Bratrstvo projevilo zájem, onen kostel by byl k dispozici i bez té jedné mše NOM za měsíc. Jenže má cenu se angažovat? .....
Toť otázka. Uvedl jste nevím zda zcela svoje, ale postoje, které jsou na hranici jistého druhu sektářství. Pokud se Bratrstvo i vy cítíte být součástí univerzální Církve (Bratrstvo rozhodně) pak takové argumenty raději ne, co říkáte?
A jak se díváte na ty dobré kněze, kteří se naučili trident nad své mnohé povinnosti a tuto službu věřícím poskytují, upozorňuji, že nazývat je indultními je mimo, protože podle indultu neslouží ani jeden z nich. Jde o Summorum pontificum ze 7.7.2007.
Tak uvažte, jestli jste třeba mne nebo někoho jiného nepohoršil, pane Karle..... scratch

Karel Ivan Šimek napsal:

Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10009
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 13:57

Souhlasim s poslednim Quidovym prispevkem (hadky o doprave nechci resit. Jednak se me netykaji a druhak jsem sveho casu jezdil co ctrnact dni do Prahy na msi v deset - cca 2 hodiny cesty).
Kostelu k dispozici by bylo dost. Mozna ne tak dostupnych, ale KOSTELU. Ne salonku v kdovijakych barabiznach, kde potom klidne muze byt narozeninova party s "prekvapenim".
Navic, do kostelu, kde se slouzi NOM by kneze Bratrstva nepustili. Domluvit se s nejakym rozumnym starostou (je jich dost) a zacit vyuzivat kostel, ktery ma v majetku treba obec. Ale nechci zbytecne kafrat, protoze se me to opravdu netyka.
P.S. U nas se ted opravuje byvaly kapucinsky kostel, se kterym se dlouho nevedelo co. Tak ted tam bude lapidarium, co jsem slysel. Ma ho v majetku město. Kdyby byl nekdy projeven zajem, neni problem. Stryc je mistostarosta.
Ale to jen tak na okraj.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 15:45

Quido van Rijn napsal:
Pane znalče kraje, omlouvám se za svou nevymáchanou hubu. Už jí držím, neboť kde je pravda, není -li v Praze? Smile
Víš, pane Martine, ne všude jezdí rychlíky a metro, jako v/z/do Prahy.

Prvavda je na internetu... podíval jsem se na IDOS, který je snad přístupný i z jiných míst než z Prahy. Twisted Evil

Jinak je fajn, že se klukům za jejich snažení (a vím, že s tím měli hodně práce, aby něco našli, a když našli, tak se třeba ozvalo místní Rotary a muselo se hledat znova) dostalo spousty moudrých rad, jak se to mělo udělat lépe. Deo gratias!
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10009
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 16:10

Mozna se kluci mohli poradit s mistnimi, kteri uz kdysi treba poradali urcitou "podpisovou akci".
Chapu, jsou to jen ti prasivi indultaci, skoro ani lidske bytosti - nejsou dostatecne tradicionalistickymi katoliky, ale i tak znaji trochu mistni pomery, nekteri organizovali jedinou tradicni msi svatou v HK diecezi - Horickach, takze znaji par lidi, co mají o vec zajem, tito znaji taky par lidi, atd.
Nekteri z HK jezdi na exercicie, takze "zradci" to rozhodne nejsou (ja nejezdim).
Existuji maily, zde SZ, uzavrena temata, mailove konference.
Ne kazdy, kdo nejezdi do salonku a nemuze do Brna je zavily nepritel Bratrstva.
Ale to taky jen tak na okraj.
Jinak klukum diky. Je to fajn, ze se rozsiri milosti ze mse svate zrovna v mem rodnem kraji, sobecky priznavam Smile

Thomas More
Advokát maličkých
Advokát maličkých

Male Počet příspěvků : 604
Věk : 48
Na +T+ od : 26. 06. 10

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   23.09.10 16:35

Jsem moc rád,že se bude sloužit tridentská mše svatá v Pardubicích.Mě salonek nepohoršuje za časů Vendée se sloužilo i v lese na kameni.A kdo chce ten si cestu najde.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   24.09.10 6:44

Za časů vendee se především nepohrdalo katolickými kostely. Pokud jde o kámen či pařez v lese vzpomínám na web signály a pravdoláskové bratry; když jsem se nad fotkou kamenu a pařezu s Eucharistií uprostřed spolča s knězem se štólou se všemi liturgickými i neliturgickými barvami v jednom, ptal autora, proč se mše svatá neodehrála v kostele, jehož zeď byla na snímku 10 m vedle, účastník toho spolča mi odpověděl a proč by měla? Vždyť Bůh je všude.
Bohu jen to nejlepší.... Nu a když jde o ten salónek moc jsem se těšil, že budu patřit také do východočeské farnosti FSSPX, toužil jsem také zazpívat chorál resp. přispět třeba takto alespoň občas, ovšem uznáte, že posvátnost gregoriánského chorálu se s prostorem profánního "salónku" neslučuje ......
Škoda, že podle všeho do Karel uvedl, organizátoři ani nijak nesháněli kostel nebo kapli. Jistě je salónek levnější, než se starat o kapli, ale je nebezpečí, že pak ta farnost může být také jen salónní. Arogantní přehlížení tradičních katolíků, kteří o trident usilovali a již čehosi malého i dosáhli, v naší diecézi, či neslýchaná argumentace o kostelích, kterou tu předvedl pan Karel, není zrovna nejlepším začátkem.

Thomas More napsal:
Jsem moc rád,že se bude sloužit tridentská mše svatá v Pardubicích.Mě salonek nepohoršuje za časů Vendée se sloužilo i v lese na kameni.A kdo chce ten si cestu najde.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   24.09.10 6:59

V Praga C.R. je asi internet rychlejší myšlenky. My co jsme ještě neodvykli normálně uvažovat, víme, že argumentovat rychlíkem, který dnes jede a po nejbližší změně jízdího řádu může nastat změna v časech či bude úplně vypuštěn je mírně řečeno zavádějící. Chcete-li si udělat představu o skutečné dostupnosti míst v naší diecézi, kde skoro není dálniční síť, je husté osídlení tj. samé průjezdy vesnicemi a městy, počítejte dopravu autem a rychlost 50 km/hod když to dobře jde. A s autobusy v neděli to je samozřejmě tragické. Tady není Praha a MHD holenku.
Pokud jde o Deo gratias, je skutečně namístě, protože za oprávněnou kritiku se skutečně sluší poděkovat, vždyť není samoúčelná a doufám, že povede alespoň ke snaze věc napravit a namísto přetahování salónků rotariánům bude snaha sloužit mše svaté v kostele či kapli, jak je to normální a žádoucí.
Bohužel nikdo z kompetentních kostel asi s vážným úmyslem nesháněl, protože jinak by se poptal a zahrnul třeba Jakubovu zajímavou nabídku.
Já jsem spolupráci v tomto nabízel osobě nejkompetentnější, a to na počátku tohoto roku, když jsem se dozvěděl, že právě naše diecéze připadá v úvahu pro P. Aleše, ale byl jsem s díky odmítnut.
Jistě, dělejte co uznáte za vhodné a nejlepší sami, je dobře, že P. Aleš zde v diecézi bude, ale je škoda, že zrovna v salónku, kde je to třeba na husto se sousedy mormony či rotary klubem, jako v Praze. Opravdu jsem si představoval důstojnější příchod FSSPX do východních čech, pomohl bych, ale vnucovat se nebudu v žádném případě.

Martin Rafael napsal:
Quido van Rijn napsal:

Prvavda je na internetu... podíval jsem se na IDOS, který je snad přístupný i z jiných míst než z Prahy. Twisted Evil

Jinak je fajn, že se klukům za jejich snažení (a vím, že s tím měli hodně práce, aby něco našli, a když našli, tak se třeba ozvalo místní Rotary a muselo se hledat znova) dostalo spousty moudrých rad, jak se to mělo udělat lépe. Deo gratias!
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   24.09.10 7:15

Pokud jde o historii tridentu v naší diecézi, tak co vím, jako první byly Hořičky (3. čtvrtky v měsíci), začalo se před dvěma lety, následoval Hronov (zpravidla poslední pondělí v měsíci), letos též 2x Chotěborky v rámci hudebního léta, kdy před každým koncertem je mše svatá. Letos tam byly 2 tridentské, jednu sloužil pater z Hořiček druhou pater z Hronova.
Nyní tedy v říjnu Pardubice salónek, je skutečně pravděpodobné prvenství této mše FSSPX, sloužené v neděli v naší diecézi, jak uvedl Karel.
Ale prvenství tridentské v neděli a v kostele možná opět bude patřit nikoli FSSPX, pokud v salńku zůstane do června 2011, jak uvedl Karel. Oba výše zmiňovaní pateři o nedělních tridentech vážně uvažují a šlo by opět o další místa na mapě naší diecéze.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   24.09.10 8:07

S Jakubovou nabídkou jste mně vážně pobavil, copak nevíte jak to je?.... To je jako kdybych nabízel něco třeba já. Jen jeden je krysař, co píská sólo v čele.

Quido van Rijn napsal:
V Praga C.R. je asi internet rychlejší myšlenky. My co jsme ještě neodvykli normálně uvažovat, víme, že argumentovat rychlíkem, který dnes jede a po nejbližší změně jízdího řádu může nastat změna v časech či bude úplně vypuštěn je mírně řečeno zavádějící. Chcete-li si udělat představu o skutečné dostupnosti míst v naší diecézi, kde skoro není dálniční síť, je husté osídlení tj. samé průjezdy vesnicemi a městy, počítejte dopravu autem a rychlost 50 km/hod když to dobře jde. A s autobusy v neděli to je samozřejmě tragické. Tady není Praha a MHD holenku.
Pokud jde o Deo gratias, je skutečně namístě, protože za oprávněnou kritiku se skutečně sluší poděkovat, vždyť není samoúčelná a doufám, že povede alespoň ke snaze věc napravit a namísto přetahování salónků rotariánům bude snaha sloužit mše svaté v kostele či kapli, jak je to normální a žádoucí.
Bohužel nikdo z kompetentních kostel asi s vážným úmyslem nesháněl, protože jinak by se poptal a zahrnul třeba Jakubovu zajímavou nabídku.
Já jsem spolupráci v tomto nabízel osobě nejkompetentnější, a to na počátku tohoto roku, když jsem se dozvěděl, že právě naše diecéze připadá v úvahu pro P. Aleše, ale byl jsem s díky odmítnut.
Jistě, dělejte co uznáte za vhodné a nejlepší sami, je dobře, že P. Aleš zde v diecézi bude, ale je škoda, že zrovna v salónku, kde je to třeba na husto se sousedy mormony či rotary klubem, jako v Praze. Opravdu jsem si představoval důstojnější příchod FSSPX do východních čech, pomohl bych, ale vnucovat se nebudu v žádném případě.

Martin Rafael napsal:
Quido van Rijn napsal:

Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   24.09.10 8:19

Tak je uvedeno v kontextu například ..... jsou další možnosti, pokud jde o krysaře, stáhnul se s průvodem do Capital Regnum. A jak víte i vy, svět končí 10 km za C.R. a myslím, že naše diecéze se jeví z C.R. , při vší důležitosti sídla čili pupku světa, jen jako nedůležité sufragánní panoptikum. V centru zájmu bude něco zcela jiného, takového osobního, možná touha po větší píšťalce.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady

Počet příspěvků : 1849
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   26.09.10 16:59

No jenom aby se mu ta píšťalka neucpala, nebo ji nespolk.

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: FSSPX v Pardubicich   

Návrat nahoru Goto down

FSSPX v Pardubicich
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
Přejdi na: