+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Korunka Božího milosrdenství

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 9:38

Co soudíte o sestře Faustině a její propagaci pobožnosti k Božímu milosrdenství?

Narazil jsem na text http://www.mostholyfamilymonastery.com/41_Dmercy.pdf . Je to ovšem na sedevakantistických stránkách, na takových se vyskytují jak věci správné tak závadné. Zdá se, že její zjevení lze interpretovat jako pro přijímání na ruku.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 10:13

Teda jestli je fakt pravda, co na těch stránkách píšou, tak chudák Faustýna komunikovala s nějakým ďáblem. Takové šílenosti nejsou ani v Medju. Po pravdě mi byl vždycky protivný i ten obrázek Pána Ježíše s těmi paprsky nebo co to je. Je to celé takové wojtilovské.

Naposledy upravil ospilos dne 28.06.10 10:20, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 10:13

Sestra Faustýna měla Pána Ježíše ve svých rukou proměněného jako dítě, které chtělo být v dlaních Faustýny. Když se kněz vrátil k Faustýně, proměnil se ve vidění Pán Ježíš zpět na eucharistii a Faustýna byla pokárána za držení svátosti v ruce. Svatá Faustýna nepřijímala na ruku, ale klečela a další proměněná eucharistie ji spadla na ruku. NEPŘIJÍMALA NA RUKU!!
Je vidět, že zbožnost svaté sestry Faustýny někomu silně leží v žaludku!
Ten protivný obrázek máme doma a modlíme se u něj, včetně novény od Velkého Pátku do následující neděle!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 10:24

OKOK, nic proti, nechci se nikoho dotknout. Prostě mi přijde Pán Ježíš, který slibuje řeholnici že pro ni stovří nový lepší svět, pokud ona bude chtít, nevěrohodný. A laik dotýkající se Hostií je podle mě nóvum, které nemá v historii paralelu.
Že je s. Faustýna svatá ještě neznamená, že její zjevení je v pořádku. Na druhou stranu - vzývat Boží milosrdenství není nikdy marné.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10026
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 10:44

Ona sama, co vim, s tim obrazkem nesouhlasila. Nevystihuje jeji videni. Spis ji byl vnucen.
Prijimani na ruku ma paralelu s carodejnickymi procesy at uz u nas, nebo ve svete Smile

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 10:52

U toho obrázku plakala, protože ji přišel málo věrohodný. Malíř nevystihl její představy. Ale není to, že by nesouhlasila, pouze byla silně zklamaná, jak Pán Ježíš není správně vystihnut. Pána Ježíše viděla ve svých viděních, takže mohla porovnávat, na rozdíl od nás, kteří jsme jej neviděli.
Kde přesně pro ni slibuje stvořit lepší svět? Nic takového si nepamatuji, že bych četl v jejím Deníku. Ale přijímám omluvu Smile

Naposledy upravil Martin Středa dne 28.06.10 10:58, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 10:58

Záleží na tom, jaký obrázek máte na mysli. Obrazy byly namalovány dva:

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 11:00

Ten druhý je přemalován, původně Pán Ježíš chodil po trávě, s nebeskou oblohou. Pak obraz později přemalovali na kostelní dlažbu.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 11:01

Ten první je divnej, ale pořád lepší, než ten druhý.
Z toho ten karamel je kape.

Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 11:01

Martin Středa napsal:
Michal Kretschmer napsal:
Kdysi jsem četl nějaký předválečný životopis Dona Bosca (snad od Albertiho?). Dojem z té četby mám, že světec nebyl tak jednostranně mírný, že poroučí i vyloučit ze společenství, aby zlotřilí chlapci nenakazili jiné. Rozlišuje hříchy z jisté mladické vnitřní nekázně a hříchy ze zlého úmyslu.

Myslím, že je třeba vždy hledat, s ohledem na okolnosti, střední cestu mezi "preventivním" a represivním přístupem.
Však Don Bosco měl vidění o namazaném provazu, po kterém chlapci s těžkými hříchy nemohli dosáhnout spásy a měl příkaz od Panny Marie vyloučit je ze svého středu. Podobné vidění měl se slony, kteří dupali a ničili, a chlapce, kteří se přidávali ke Zlému a jiné, kteří byli vlažní a jen velice málo, kteří byli horlivý. Seznam velice špatných chlapců (cca 5-6) se měli vyloučit.

Don Bosco byl pověstný tím, jaké má hodné a dobře vychované chlapce. Vyhazoval ty kteří přinášli do společenství ducha vzpoury a nečistotu. Pohádka o liberálním donu Boscovi je jednou z nejhnusnějších ďáblových lží. I mně trvalo dlouho, než jsem přišel na to, že to byl zdatný reakcionář a pravá ruka bl. Pia IX.
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 43
Na +T+ od : 16. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 11:09

Jakub napsal:
Ten první je divnej, ale pořád lepší, než ten druhý.
Z toho ten karamel je kape.

Může být ještě mnohem hůř...

Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 12:12

Pánové, nechte lidovou zbožnost na pokoji, i s karamelovými obrázky. Babičky to nepohoršuje, dětem se to krásně ukazuje, tak co má být. Však jednou uvidíme, kdo má jaké ikony, svaté obrázky, nošení škapulířů, žíněná roucha a jiné projevy zbožnosti.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 12:21

Sestra namalovala svůj obraz a ten s tím současným modním neměl nic společného. Tohle skutečně kýč jak od Vesmírných lidí.

K tomu stvoření nového světa pro Faustinu si vzpomínám, jak Sv. Terezii bylo svěřeno, že je natolik Bohu milá, že není jen Terezie od Ježíše, ale taky ježíš od Terezie. Samozřejmě, že to je o několik stupnů výš, než ideály rozmnožit se a chcípnout a jít jednou za týden do kostela.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 12:36

Já nikomu "barvotiskovou" zbožnost neberu. Faktem ale taky je, že pověrečné praktiky se vyskytují v míře daleko větší právě u těchto typů - "Panenka Maria svatohostýnská je mocnější, než ta Svatokopecká...atd."

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 12:41

Nemyslíte to, jak sv. Terezie potkala v klášteře malé roztomilé dítě, které se jí zeptalo "kdo jsi"? odpověděla "jsem Terezie Ježíšova" a on odpověděl "a já jsem Ježíš Tereziin". To je moc krásné.

Mr.Difficult napsal:
Sestra namalovala svůj obraz a ten s tím současným modním neměl nic společného. Tohle skutečně kýč jak od Vesmírných lidí.

K tomu stvoření nového světa pro Faustinu si vzpomínám, jak Sv. Terezii bylo svěřeno, že je natolik Bohu milá, že není jen Terezie od Ježíše, ale taky ježíš od Terezie. Samozřejmě, že to je o několik stupnů výš, než ideály rozmnožit se a chcípnout a jít jednou za týden do kostela.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 13:29

Jakub napsal:
Já nikomu "barvotiskovou" zbožnost neberu. Faktem ale taky je, že pověrečné praktiky se vyskytují v míře daleko větší právě u těchto typů - "Panenka Maria svatohostýnská je mocnější, než ta Svatokopecká...atd."
záleží ze kterého Sv. Kopečka je....
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 18:37

Jakub napsal:
"Panenka Maria svatohostýnská je mocnější, než ta Svatokopecká...atd."
No to si piš!!! What a Face
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 18:48

Asi jo, já už to nějak nepmatuju přesně, jen to mám spojeno s tím Michnovým "vem mé srdce a dej mi své učiň ať ze dvou jedno je". Maloměšťáckým katolíkům prostě přijde - a je to druhý extrém opačný charouštví - že Bůh nemůže dávat mimořádné milosti a je plno kněží, kteří budou dělat vše, jen aby to zadusili. Tehdy i dnes.

Marie napsal:
Nemyslíte to, jak sv. Terezie potkala v klášteře malé roztomilé dítě, které se jí zeptalo "kdo jsi"? odpověděla "jsem Terezie Ježíšova" a on odpověděl "a já jsem Ježíš Tereziin". To je moc krásné.

Mr.Difficult napsal:

Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 20:49

Já jsem ten dotaz ohledně sestry Faustyny tam dal na základě trochu podivu nad textem na těch sedevakantistických stránkách, i když mne samotná praxe korunek k Božímu milosrdenství osobně vnitřně neoslovila, ale měl jsem ji za nezávadnou.

Ohledně těch obrazů - také mně připadají kýčovité.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 20:56

Myslím, že korunky k BM se není třeba bát. I kdyby byla inspirována falešným zjevením, sama o sobě je jistě dobrá a když už třeba jeden růženec ten den máte, tak je to na kratší cestu autem příjemná a užitečná zábava.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 22:24

Teď jsem si to četl dál, to je naprosto jasné. To je mámení démona, který se za Krista vydává. Středověká exempla, jimiž jsem se v rámci školy tak trochu zabýval, jsou plná přesně takovýchto excesivních zjevení, která, když se nad tím člověk trochu zamyslí, vůbec neodpovídají tomu, jak Pán ježíš kdykoliv mluvil a jednal. Ať je stanovisko Církve k těmto zjevením jakékoliv, sám pro sebe mám jasno.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 22:45

Takze Faustina je podvod?

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   28.06.10 22:57

Faustina určitě ne, ale ta zjevení, minimálně některá, velmi pravděpodobně jo. Je dost možné, že docházelo k pravým i nepravým zjevením, takové případy jsou známy. Ono u žen je to asi často tak, že příliš nerozlišují realitu od svého pocitu. Pro mě je to nepochopitelné a pořád mě to udivuje, ale asi to tak prostě ženy mají. Může být, že některá "zjevení" vycházejí z pocitů a dojmů z pravých zjevení. Je to hádanka. Jestli cmůžu poradit, Bůh i svatí by se měli zjevovat raději mužům.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   29.06.10 7:14

1) poslední obrázek na obláčku je opravdu kýč
2) Svatá Faustýna velice dobře rozlišovala, které zjevení je mámení a které nikoliv, v obavě z vlastní lidské slabosti za mámemí považovala i pravé zjevení, dokud jí Pán Ježíš nepotvrdil pravé zjevení skrze kněze
3) rozhodně bych nepodceňoval svaté ženy, právě díky pokoře byla svatá Faustýna vyvolena, aby zahanbila moudré v jejich pýše, zvláště těm, kteří by chtěli radit Bohu
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   29.06.10 8:09

Pán Bůh si evidentně poradit od Vás nedal. Stačí se podívat do dějin.

ospilos napsal:
Faustina určitě ne, ale ta zjevení, minimálně některá, velmi pravděpodobně jo. Je dost možné, že docházelo k pravým i nepravým zjevením, takové případy jsou známy. Ono u žen je to asi často tak, že příliš nerozlišují realitu od svého pocitu. Pro mě je to nepochopitelné a pořád mě to udivuje, ale asi to tak prostě ženy mají. Může být, že některá "zjevení" vycházejí z pocitů a dojmů z pravých zjevení. Je to hádanka. Jestli cmůžu poradit, Bůh i svatí by se měli zjevovat raději mužům.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   

Návrat nahoru Goto down

Korunka Božího milosrdenství
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Apologie víry a Církve-
Přejdi na: