+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Vendée

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
AutorZpráva
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   25.02.10 10:26

Jakub napsal:
Jiste ze bude. Proto nechapu ten nemistny optimismus, kdyz papez evidentne nezapasi.
Papež sice udělal pár pozitivních kroků, ale to je asi již vše, já osobně od něj moc nečekám, je jen takovým Gorgym, který něco rozjel, luterští heretici jsou trochu znepokojeni, že vrací církev před koncil, neokatolíci šílí radostí, ale je třeba nebýt tak naivní.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   25.02.10 16:52

jak to tak pozoruji okem konvertity,zdá se mi ,že papež chce oboje,tradici i modernismus,ale v bibli je něco o nemožnosti sloužit dvěma pánům.ale můžu se mýlit.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Aktualizace 26. února l. P. 2010:   26.02.10 10:59

Itálie - Ultimátum vrchního římského rabína: „Oni nebo my“ (komentáře)

Litanie o svatých patronech Čech a Moravy (různé)

Latinská mše má být „tolerována“, nic víc (komentáře)

Mortalium animos (dokumenty)

Pastor aeternus (dogmatická konstituce o papežské neomylnosti) (dokumenty)

Obětování (články)

http://www.vendee.cz/
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   26.02.10 14:52

Ale že to ten rabín dobře pochopil, buď oni nebo my.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

Počet příspěvků : 1816
Na +T+ od : 16. 10. 08

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   26.02.10 17:15

Ja se modlim za Cirkev tez denne. Samozrejme aby padl NOM, ale aby padlo i soucastne uceni o ekumene. Ja se modlim tez ke Sv. Piu V. aby se za Cirkev primluvil u Pana,a aby Cirkev mela prave takovou slavu, moc,a Sv. Officium- jako prave za Sv. Pia V.
Modlim se abu se Cirkev vratila prave k tem casum,a modlim se samozrejme i za svetskou moc, politicky system- aby byla sveteska moc opet naklonena Cirkvi svate katolicke a pomahala Cirkvi, tak jako za Sv. Pia V. Aby se rozpadla EU, ktera je bezboznou zednarskou organisaci a je od dabla. Modlim se, aby jsme dostali opravdu svateho Otce, jako byl Sv. Pius V. Jsem asi naivni? Je to mozne? Vrati se ta doba? Stale studuji historii, dejiny Sv. Inkvisice velmi, velmi podrobne do nejmensich detailu a modlim se aby se ta doba vratila.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   28.02.10 7:59

http://www.vendee.cz/texty/a-lat_mse_tol.html tady je to zřetelné jaký je úmysl.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   28.02.10 12:09

To je strasne. Takze Ratzinger Msi svatou Tridenstkou jen "toleruje", ale hlavni obrad je stale NOM. Takze vubec nic se od pontifikatu Wojtyly nezmenilo. Ratzinger je uskocny, vyhybavy, ale i ustraseny modernista, ktery nechce nic menit, ale jen "tolerovat".
Nic se nezmenilo,a strasny, neuctivy a teatralni NOM se bude slouzit vesele dal.
A samotny papez bude slouzit "ekumenicke modlosluzby " s protestanty a "katolicti knezi" nadale NOM.
Ja se denne modlim za to, aby jsme dostali jineho a KATOLICKEHO Svateho Otce!
Aby jsme dostali hlavu KATOLICKE Cirkve svate,a ne modernistickeho, bojacneho, uskocneho, ustraseneho "ekumenickeho heretika", ale preji si a modlim se za katolickeho pontifika.
Modlim se i za to, aby byl konecne ten NOM zakazan, je to nedustojny a hlavne nekatolicky obrad- prijimani na ruku je znesveceni Sv. Eucharistie.
Modlim se za to, aby jsme meli jineho, katolickeho papeze a katolicke kardinaly, biskupy- za to, aby byl svolan novy koncil a Cirkev se uz konecne vratila ke Svtate Tradici. At se Cirkev a jeji predstavitele zreknou herezi a vrati se k opravdove katolicke vire.
Kdy uz ta hruza skonci???
Modlim se denne ke Sv. Piu V. aby se za Cirkev u Pana primluvil, aby byl novy koncil,a ten zly II.Vatikansky, aby byl anulovan,a aby byl zrusen a konecne zakazan NOM.
Co myslite Vy, kdy prijde doba opravdove reformy Cirkve,a obraceni ke Sv. Tradici?
Dozijeme se toho`? Prijdou ty zlate casy, ktera zazila Cirkev svata pred mnoha steletimi, o niz pisi a o niz se zajimam.???
Ja osobne se jiz velmi dlouho, skoro cely zivot zajimam o Cirkev stredovekou, ta soucastna mi nerika nic a je mi z ni velmi smutno.
Pro mne je nejvetsi autoritou v Cirkvi Antonio Ghislieri- Sv. Pius V., neee Ratzinger a moderniste okolo neho. Ten clovek nemel byt zvolen na syolec S. Petra. Nikdy.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   01.03.10 10:20

Martin Středa napsal:
René Václavek napsal:
Já zas tak optimistický nejsem, NOMík vydrží déle.

Když NOE začal stavět loď na poušti, taky si lidi klepali na čelo. Když švédové útočili na Brno, taky lidé nebyli optimisti, že se ubrání.
Na hroucení NOM se nedívám lidskýma očima, ale vírou, s tím optimismus nemá co dělat Smile
další problém je ten, že o tradiční mše je malý zájem, i když se někde pravidelně slouží lidé lezou na NOM jak ovce, holt srozumitelnost je srozumitelnost. V Přerově je každopu neděli východní obřad, před tím je tam NOM, podle toho, kolik lidí odsud vychází, slušně narváno, na greko přijde max. 10 lidí, většinou ti stálí. Nyní je to lepší, staroslověnsky se slouží již 1 a 3 neděle, nyní v postě se bude sloužit asi jen staroslověnsky, slouží se svatobazilská, na něj nemají (naštěstí) překlad, je o něco další.
V Počáplech si kdosi stěžoval, že tam P. Valík slouží jen trident, musej za nimíkem dojíždět pár koláků do LT. Chudáčci, kolik lidí musí dojíždět i stovky kiláků na katolickou mši.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10002
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   01.03.10 10:32

Nemyslim, ze jde primarne o srozumitelnost, ale nenarocnost. To vidim jako hlavni duvod preference NOMu u vetsinoveho stadce a i pastyru.

René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   01.03.10 11:17

Jakub napsal:
Nemyslim, ze jde primarne o srozumitelnost, ale nenarocnost. To vidim jako hlavni duvod preference NOMu u vetsinoveho stadce a i pastyru.
Jde jim o povrchnost tvářící se srozumitelně.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   04.03.10 14:17

Výzva na stvořitele stránek Vendée:
- zkratťe recenci na Pána světa, jsem v první třetině study, a v recenzi prozrazujete dopředu celý děj !
http://www.vendee.cz/texty/pan_sveta.html
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady

Počet příspěvků : 1848
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   04.03.10 15:42

Nechte tam někde i tu starou verzi ;-)

Vendee je velmi zajímavý web a byl bych nerad, aby najednou prostě "nebyl". Tak jsem ho přidal do noční zálohy a v případě nutnosti ho najdete u mně. Zatím má po zabalení lehce přes 20MB (traditio má kolem 45) a udržuji verze několik dní zpět.

Pokud znáte i jiný web, kterého by taky byla škoda, napište mi ho, ať důležité informace neskončí v pekle.

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   04.03.10 17:06

René Václavek napsal:
Martin Středa napsal:
René Václavek napsal:

Když NOE začal stavět loď na poušti, taky si lidi klepali na čelo. Když švédové útočili na Brno, taky lidé nebyli optimisti, že se ubrání.
Na hroucení NOM se nedívám lidskýma očima, ale vírou, s tím optimismus nemá co dělat Smile
další problém je ten, že o tradiční mše je malý zájem, i když se někde pravidelně slouží lidé lezou na NOM jak ovce, holt srozumitelnost je srozumitelnost. V Přerově je každopu neděli východní obřad, před tím je tam NOM, podle toho, kolik lidí odsud vychází, slušně narváno, na greko přijde max. 10 lidí, většinou ti stálí. Nyní je to lepší, staroslověnsky se slouží již 1 a 3 neděle, nyní v postě se bude sloužit asi jen staroslověnsky, slouží se svatobazilská, na něj nemají (naštěstí) překlad, je o něco další.
V Počáplech si kdosi stěžoval, že tam P. Valík slouží jen trident, musej za nimíkem dojíždět pár koláků do LT. Chudáčci, kolik lidí musí dojíždět i stovky kiláků na katolickou mši.
Páni bratři,včera mě jeden polský kněz od nás řekl,že Summorum pontificium,je jen marketingový tah.má za úkol zjisti kolik je ještě v Církvi tradicionalistů,ovšem neřekl,co bude,až to zjistí.
přesto jsem rád za každou tridentskou na světě.i kdyby si nás modernisti chtěli posčítat a třeba i viditelně označit,vždyt je to čest nést potupu pro Krista.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   04.03.10 17:21

roman duba napsal:
René Václavek napsal:
Martin Středa napsal:
René Václavek napsal:

Páni bratři,včera mě jeden polský kněz od nás řekl,že Summorum pontificium,je jen marketingový tah.má za úkol zjisti kolik je ještě v Církvi tradicionalistů,ovšem neřekl,co bude,až to zjistí.
přesto jsem rád za každou tridentskou na světě.i kdyby si nás modernisti chtěli posčítat a třeba i viditelně označit,vždyt je to čest nést potupu pro Krista.

Tedy já snad sním, co jste od toho křiváka čekali, že bude podporovat tradici? Je to Ratzinger, aby bylo jasno a tahle metoda tajných služeb aplikovaná zakládáním různých národních a dělnických stran se prostě Ratzingerovi šikla a může to monitorovat. Jink, co se týče Litoměřic, tam nešlo o stížnosti parníků, ale o jednoho iniciativního snaživce z Amtskirche, kterému se podařilo Počaply zlikvidovat přesunem do katedrály.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady

Počet příspěvků : 1848
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   04.03.10 17:40

Na popelec jsem byl na NOM a po té době co jsem si dal od něj půst (někdy od září), tak mě ten NOM připadal jako nějaká schůze.

Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   04.03.10 18:49

Lepší jít do lesa a pomodlit se růženec nebo třeba kající žalmy. Účast na NOM považuju za vyloženě škodlivou praktiku.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   05.03.10 20:09

OK napsal:
Lepší jít do lesa a pomodlit se růženec nebo třeba kající žalmy. Účast na NOM považuju za vyloženě škodlivou praktiku.
zlatá slova,v neděli jsem byl na NOM,ale nevydržel jsem až do konce.prostě to nejde,zvlášt od té doby,co zkoumám liturgii,a tradici církve,a vidím,že to co se děje ve většině kostelů,nemá s pravou mešní obětí nic společného.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Aktualizace 11. března l. P. 2010:   11.03.10 12:19

Španělský exorcista se vyjadřuje k tvrzením o satanském vlivu ve Vatikánu (komentáře)

Druhý vatikánský koncil se rozešel s Magisteriem (články)

Rozhovor s biskupem Fellayem o růžencovém křížovém tažení (rozhovory)

Syllabus Pia IX. obsahující hlavní bludy naší doby (dokumenty)

Hříchy z nevědomosti (články)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   11.03.10 13:23

Karel Šimek napsal:
Španělský exorcista se vyjadřuje k tvrzením o satanském vlivu ve Vatikánu (komentáře)

otec Amorth je jistě významná osobnost, zvlášť od té doby co mluvil s Nejsv.Pannou na jistém místě v Hercegovině. Jinak pokud by s Ní chtěl někdo hovořit, stačí si zakoupit zájezd za pouhých 2240kč a zúčastnit se březnového zjevení pro Mirjanu
P. Gabriel Amorth, nejznámější exorcista světa, označil Medjugorje již před několika lety za „pevnost proti ďáblu“. „Považuji Medjugorje za pokračování Fatimy. Podle slov naší Paní ve Fatimě jsme nemuseli mít 2. světovou válku, kdybychom se byli postili a modlili. Také v Medjugorje vyzývá Matka Boží k postu a modlitbě za mír. Při zjeveních se Panna Maria označuje vždy jiným jménem, aby poukázala na cíl zjevení. V Lurdech se nazvala Neposkvrněné početí, ve Fatimě Královna svatého růžence, v Medjugorje se představuje jako Královna míru. Pamatujeme si na její slova – Mír, mír, mír – která bylo možno číst na nebi při prvním zjevení.“
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   11.03.10 15:27

Otec Amorth je dobrý exorcista.
Tím pro mě jeho odbornost končí.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   12.03.10 8:40

Jakub napsal:
Otec Amorth je dobrý exorcista.
Tím pro mě jeho odbornost končí.

Pak by měl vědět, že informace od zlých duchů, jsou přinejmenším dost nespolehlivé. Někdy lžou, někdy mluví pravdu, ale poznat to není lehké.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   12.03.10 8:45

To by vpravdě měl.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Aktualizace 23. března l. P. 2010   23.03.10 19:07

Reakce autorů stránek č. 2 (komentáře)

Obřady mše svaté (FAQ)

Biskupové hovoří – Bernard Tissier de Mallerais (rozhovory)

Dei Filius - Dogmatická konstituce I. vatikánského koncilu O katolické víře (dokumenty)

O významu Gregoriánského chorálu (články)

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Aktualizace 24. března l. P. 2010   24.03.10 13:12

Rozhovory v Římě - jednotlivé vyhlídky (rozhovory)

Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   24.03.10 17:21

Moc zajimave clanky pisete pane Simku. Dekuji Vam za tak dobry web.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Vendée   

Návrat nahoru Goto down

Vendée
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 4 z 20Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy :: Katolické stránky-
Přejdi na: