+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Jimramov

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
JL
Trady
Trady

Počet příspěvků : 1850
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Jimramov   13.04.09 23:36

Pán Bůh dal, abych chodil na velikonoční mše sv. v Jimramově, působišti kněze, autora Broučků, Jana Karafiáta.

Jsou tam 2 kostely a jeden hřbitov, rozdělený napůl - katolickou a evangelickou, stejně jako ty kostely (ty ale nejsou napůl, ikdyž ten katolický, no... však to znáte). Tamější populace - údajně převažují "helveti", jak se říká tamějším protestantům. Taky jsem tam potkal jednoho zízajícího žida, který také nebyl ojedinělý.

Kostel je to krásný, fotky ale zatím nemám, nefotil jsem. Budu tam asi více, tak sem pak nějaké dám.

Pan farář je mladý, uvědomnělý plod "ducha koncilu", po mši chodí úplně v civilu bez kolárku, na mši dává nejvíce aktivit ministrantkám a měl jakousi žluto-oranžovo-červenou "šálu" s blíže nedešifrovanými i z blízka špatně viditelnými symboly. Kázání měl vztažené k aktuálnímu čtení, no ale nic jiného se z nich stejně nepamatuji. Kytary zatím neměl, měl by zpívat o sekundu až tercii níž (nevytáhne to), vícehlasý sbor pěl dneska něco hodně novějšího, ale z "hosany" to tuttibottykalhotty nebylo.

Je velmi aktivní, udržuje "spolčo" v jakési kavárně nebo co, neustále zve na pohoštění po mši, prakticky na každý týden je naplánovaná nějaká akce či dvě. Příští sobotu s evangelíky Surprised) že se tam bude jezdit i na koních.

Přijímání podává spolu s jakýmsi civilem, říkal mi, že je to akolyta s povolením od biskupa a že má posvěcené prsty. Stejně se stavím ale do delší fronty ke knězi.

Škoda, že z latiny pasivně znám jen pár slov co jsou i v angličtině, jinak bych mu to tam rozvracel a odpovídal latinsky. Příště si tam vezmu latinský mešní řád.

Dnes jsem z kostela odcházel s jednou babičkou, na něco jsem se jí ptal, protože se tam moc nevyznám, pak jsme si chvilku splkli. Ta paní věděla o tom, že paparatzi exkomunikoval 4 jakési biskupy v roce 88 a to mu vyčítala jako špatnost, ale už nevěděla nic o FSSPX. A katyd se jí taky nelíbí. Její muž byl svědkem malého satanistického obřadu v nemocnici, kde ho dělala jedna sestra s vedle ležícím pacientem.

Jo a mrskají se tam nohy, jako by se ometaly zepředu, žádná šlahačka po zadnici. Můj táta se tam pak vydal, chtěl na pivko a potkal zajímavou kombinaci mrskutérů - jeden s dřevěnou bednou jako buben, druhý s harmonikou a třetí se šlahačkou.

Návrat nahoru Goto down

Jimramov
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: