+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

Share | 

Katolický týdeník chytá nový vítr?

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
    Jdi na stránku : 1, 2  Next
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   03.04.09 11:38

Co se to děje s KT? Vypadá to jako by začala perestrojka a glasnosť. Představte si, že v rubrice Dopisy jsou mimo jiné tyto příspěvky:

- dopis M. Pšeničky, kritizující P. Czendlika za to, že řekl, že bohoslužby v národních jazycích propojují křesťany. A apeluje za návrat jednoty v latině při Bohoslužbě!!!

- dopis Mons. F. Vrubela, který se zastává (ne)jmenovaného rakouského biskupa a připomíná s. Pia X. jako vzor!!!

- dopis V. Šobáně, vyjadřujícímu se k tomutéž (rakouský biskup), kritizující rakouský klér ("vzpoura") a kritizující KT za komentář k tomuto tématu !!!

- dopis F. Juchelky, kritizující rockovou hudbu jako styl, který nevede k Bohu !!!

Ptám se, co se to děje ?????
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   03.04.09 11:46

Mikolaj napsal:
    Co se to děje s KT? Vypadá to jako by začala perestrojka a glasnosť. Představte si, že v rubrice Dopisy jsou mimo jiné tyto příspěvky:

- dopis M. Pšeničky, kritizující P. Czendlika za to, že řekl, že bohoslužby v národních jazycích propojují křesťany. A apeluje za návrat jednoty v latině při Bohoslužbě!!!

- dopis Mons. F. Vrubela, který se zastává (ne)jmenovaného rakouského biskupa a připomíná s. Pia X. jako vzor!!!

- dopis V. Šobáně, vyjadřujícímu se k tomutéž (rakouský biskup), kritizující rakouský klér ("vzpoura") a kritizující KT za komentář k tomuto tématu !!!

- dopis F. Juchelky, kritizující rockovou hudbu jako styl, který nevede k Bohu !!!

Točí se tam, kam jde vítr... Nechtějí, aby jim ujel vlak.
    S úsměvem pozoruji, kdolik "tradicionalistů" pomalu vylézá z nor. Je to jako po pádu protektorátu, najednou vylézá spousta odbojářů.
    A ti skuteční půjdou za mříže - jako letci z Anglie. Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
    Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   03.04.09 12:02

To je svinstvo. Pánové, ne oženivší se kněží a zběhlé řeholnice (to je pochopitelně taky špatně, abych nebyl obviněn, že nepřijímám tvrdou nauku :-) ), ale pánáčci a panenky milující peníze, to je pravý mor Církve. Fuj. Vlček byl od komunistů ohavně vězněn v 50tých letech a musí ještě poznat realitu k dolaru obrácených katolíků. Fuj. Dle CIC ovšem může uplatnit kanonickou zásadu, že právní úkony nesmějí - ač v souladu s literou - odporovat ustanovením ex lege Divina a může zkusit správní žalobu k příslušné instanci. Mně tu ale opravdu chybí jeden smajlík.

René Václavek napsal:
    OK napsal:
    Co má s barákem. Ten náš drží andělé, by námnespad na hlavu.
    řeholnice, kterým barák patří, ho chtěj prodat, proto matice vyhlásila sbírku na koupi, mají ji asi z 1/3. Barák je v centru, což je výhoda, nabídky na jiné baráky nebyli tak výhodné.

Naposledy upravil OK dne 03.04.09 12:08, celkově upraveno 2 krát
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   03.04.09 12:05

Vrcholem glasnosti by mohlo být interviev s biskupem Williamsonem. I toho se dočkáme.

Georgeus Ioannes Baptista napsal:
    Mikolaj napsal:

Točí se tam, kam jde vítr... Nechtějí, aby jim ujel vlak.
    S úsměvem pozoruji, kdolik "tradicionalistů" pomalu vylézá z nor. Je to jako po pádu protektorátu, najednou vylézá spousta odbojářů.
    A ti skuteční půjdou za mříže - jako letci z Anglie. Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   03.04.09 12:09

Já jsem byl vždycky pro tradici! Už od dětství jsem chodil na NOM s nechutí a místo pozdravení pokoje jsem říkal „Ať tě Síla provází, Luku Skywalkere.“ Zkoušel jsem to sabotovat zevnitř, bylo přece potřeba každého pravověrného katolíka aby to nedopadlo ještě hůř. Na rockové mši jsem schválně podupával mimo rytmus a na charismatickém spolču jsem ostatní objímal jen velmi váhavě. Při přijímání na ruku jsem vždycky několikrát naznačil že ucuknu, až se z toho podávající ministrantce orosilo čelo. Při eucharistických tancích jsem pak vždy z epikletického záklonu přešel do epileptického brejku. Myslím, že na odznáček s +T+ mám tedy nárok! Liguééére! Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   03.04.09 12:17

Já jsem měl taky vždy od své konverze ( před tím jsem o tom věděl houby a myslel si, že katolík je pacholek kata Mydláře) odpor k popmusic, na ve škole přírodě povinných diskotékách tyto bojkotoval a od tří let poslochal na gramofonu Mozarta (a Waldu).
    Poté - Antonio potvrdí - nesnášel kytary a pil krev Salesiánským svazákům, zejména Vodákovi, neboť jsem byl nemoderní, nekytarový a prahnul po latině v NOM.

Taky na charouškých adoracích (spolu s tehdy nastávající) byl neskutečně nekreativní, nevykřikoval a nechrochtal neartikulované zvuky.

Vyrážku jsem dostával zvláště z oslovení "bráško".

Ale taky jsem se až dodnes nezbavil jakýchsi řekněme "františkánských" ideálů a tudíž jsem zřejmě supernaturalistický magor, co pro něj ve vybrané společnosti není místa. Jo a to Liguére, to schvaluju.

ospilos napsal:
    Já jsem byl vždycky pro tradici! Už od dětství jsem chodil na NOM s nechutí a místo pozdravení pokoje jsem říkal „Ať tě Síla provází, Luku Skywalkere.“ Zkoušel jsem to sabotovat zevnitř, bylo přece potřeba každého pravověrného katolíka aby to nedopadlo ještě hůř. Na rockové mši jsem schválně podupával mimo rytmus a na charismatickém spolču jsem ostatní objímal jen velmi váhavě. Při přijímání na ruku jsem vždycky několikrát naznačil že ucuknu, až se z toho podávající ministrantce orosilo čelo. Při eucharistických tancích jsem pak vždy z epikletického záklonu přešel do epileptického brejku. Myslím, že na odznáček s +T+ mám tedy nárkok! Liguééére! Very Happy

Naposledy upravil OK dne 03.04.09 12:26, celkově upraveno 2 krát
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   03.04.09 12:17

ospilos napsal:
    Já jsem byl vždycky pro tradici! Už od dětství jsem chodil na NOM s nechutí a místo pozdravení pokoje jsem říkal „Ať tě Síla provází, Luku Skywalkere.“ Zkoušel jsem to sabotovat zevnitř, bylo přece potřeba každého pravověrného katolíka aby to nedopadlo ještě hůř. Na rockové mši jsem schválně podupával mimo rytmus a na charismatickém spolču jsem ostatní objímal jen velmi váhavě. Při přijímání na ruku jsem vždycky několikrát naznačil že ucuknu, až se z toho podávající ministrantce orosilo čelo. Při eucharistických tancích jsem pak vždy z epikletického záklonu přešel do epileptického brejku. Myslím, že na odznáček s +T+ mám tedy nárok! Liguééére! Very Happy

Přesně tak! Ne nějací ukřičení odbojáři, ale my, co pracujeme s velkým nasazením v týlu nepřítele, kterého mateme tím, že ho podporujeme, to my jsme praví dědici tradice, my jsme to vybojovali svou každodenní prací. Nejtatečnější byl p. Jidřich Holeček, který dokoce obětoval svou čest předstíráním, že je agentem STB uvnitř Církve, čímž odpoutal pozornost modernistů od faktu, že je vlastně skrytý tradicionalista. Samotná akce "likvidace Holečka" byla jím samým naplánována v koordinaci s p. Stritzkem.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   03.04.09 12:18

Georgeus Ioannes Baptista napsal:
    ospilos napsal:

Přesně tak! Ne nějací ukřičení odbojáři, ale my, co pracujeme s velkým nasazením v týlu nepřítele, kterého mateme tím, že ho podporujeme, to my jsme praví dědici tradice, my jsme to vybojovali svou každodenní prací. Nejtatečnější byl p. Jidřich Holeček, který dokoce obětoval svou čest předstíráním, že je agentem STB uvnitř Církve, čímž odpoutal pozornost modernistů od faktu, že je vlastně skrytý tradicionalista. Samotná akce "likvidace Holečka" byla jím samým naplánována v koordinaci s p. Stritzkem.

lol!
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
    Věk : 57
    Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   07.04.09 9:17

Možná se dočkáme toho, že se saloši začnou učit pořádnou homiletiku a latinsky. I když představa Heryána nebo Kopřivy sloužící Trident mě děsí.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   07.04.09 9:44

René Václavek napsal:
    Možná se dočkáme toho, že se saloši začnou učit pořádnou homiletiku a latinsky. I když představa Heryána nebo Kopřivy sloužící Trident mě děsí.

lol!
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 127
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   07.04.09 12:20

Pomalu koukám, že se svojí rebelantskou povahou bych se měl pomalu začít učit liturgické tance a učit se zdobit hoblponky liščí kůží a začít se kamarádit s Halíkem - vlastně ne - ten taky podle tajné zprávy začíná žrát kromě himálájského dialektu i latinu.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   07.04.09 14:10

Quido van Rijn napsal:
    Pomalu koukám, že se svojí rebelantskou povahou bych se měl pomalu začít učit liturgické tance a učit se zdobit hoblponky liščí kůží a začít se kamarádit s Halíkem - vlastně ne - ten taky podle tajné zprávy začíná žrát kromě himálájského dialektu i latinu.

Halík? Ten byl vedle svého přítele Holečka ten nejstatečnější tajný obránce tradice!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   07.04.09 15:50

Jo Holeček, ten je tradičně tajnej Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   07.04.09 15:56

Mikolaj napsal:
    Jo Holeček, ten je tradičně tajnej Very Happy

Nespolupracoval náhodou Holeček i s italskou či vatikánskou tajnou službou v osmdesátých letech? To by byla částečně polehčující okolnost a zároveň by to svědčilo o jeho schopnostech, které by mohl rozvinout i nyní.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   07.04.09 17:56

René Václavek napsal:

Proč Tě ta představa děsí? Ty bys jim nepřál, aby se naučili kráčet cestami Hospodinovými? Láďu Heryána příliš neznám, ale Petra dobře. Osobně bych mu velmi přála, aby byl vskutku dobrým a věrným knězem Kristovým. A pokud by se tak stalo skrze liturgii Tridentu, tím lépe...
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   08.04.09 7:48

Já myslím, že by se zde nenašel nikdo, kdo by si ve skutečnosti nepřál, aby se napolo či úplně odpadlí kněží (odpadlí od pravé věrouky) vrátili zase tam, kde mají být, napravili a polepšili. Neboť i na nebi bude větší radost z jednoho polepšeného hříšníka než ze 100 spravedlivých. Největší radost by nepochybně byla z těch co jsou nejvíce na očích tedy kupř. i Tomáše Halíka.
    Tato diskuze si pouze dělá legraci z převlékání kabátů jen tak na oko. Až se přesvědčíme že konverze (zatím není ani náznak) Dukova, Halíkova, Petráčkova, Holečkova atd. k latině a tridentu Smile je opravdová, bude se tu asi psát úplně jinak. Kéž by Pán Bůh dal.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   08.04.09 10:21

Katy napsal:
    René Václavek napsal:

Proč Tě ta představa děsí? Ty bys jim nepřál, aby se naučili kráčet cestami Hospodinovými? Láďu Heryána příliš neznám, ale Petra dobře. Osobně bych mu velmi přála, aby byl vskutku dobrým a věrným knězem Kristovým. A pokud by se tak stalo skrze liturgii Tridentu, tím lépe...
    Moc bych si to přál, ale v jejich případě by ta cesta nebyla upřimná. Když si pomyslím na povrchní kázání a sloužení mše, tak by to bylo ubohé. NOM se naučí sloužit kdejaký trouba, Trident je přeci jen složitější, obávám mse, že tito polovzdělnci na to nemají, u salošů vystuduje kde kdo.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   08.04.09 10:42

Nezbývá než lakonicky oponovat Renému:

Když Bůh dopustí i motyka spustí.

Takže prosím nepředjímat co by bylo nebo nebylo, ale prosit kéž by to Pán Bůh dal ....
    Staly se i takové zázraky a není důvodu, aby se nemohly stát zase. Jen Bůh jim vidí do srdce, tak jako vidí i do srdcí našich a přeje si abychom nezavrhovali nikoho, koho on ještě nezavrhnul. A protože nevíme, koho zavrhnul, snad s výjimkou Jidáše - tedy nemůžeme vědět .... A opravdu každý má zde na zemi čas k nápravě, byť jeho viny jsou třeba strašné.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   08.04.09 10:54

Quido van Rijn napsal:
    Nezbývá než lakonicky oponovat Renému:

Když Bůh dopustí i motyka spustí.

Takže prosím nepředjímat co by bylo nebo nebylo, ale prosit kéž by to Pán Bůh dal ....
    Staly se i takové zázraky a není důvodu, aby se nemohly stát zase. Jen Bůh jim vidí do srdce, tak jako vidí i do srdcí našich a přeje si abychom nezavrhovali nikoho, koho on ještě nezavrhnul. A protože nevíme, koho zavrhnul, snad s výjimkou Jidáše - tedy nemůžeme vědět .... A opravdu každý má zde na zemi čas k nápravě, byť jeho viny jsou třeba strašné.
    Kéž by tomu tak bylo!
    Návrat nahoru Goto down
    Adalbert
    Trady
    Trady

Male Počet příspěvků : 246
    Na +T+ od : 18. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   08.04.09 11:20

O. Heryán rozhodně není polovzdělanec... ale při sloužení tridentské mše sv. si ho tak nějak nedokážu představit... Ale kdo (Bůh) ví? Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   08.04.09 11:40

Adalbert napsal:
    O. Heryán rozhodně není polovzdělanec... ale při sloužení tridentské mše sv. si ho tak nějak nedokážu představit... Ale kdo (Bůh) ví? Very Happy

Když mu nebudou vadit vlasy a časté zvonění mobilu při Mši sv., proč ne...
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   08.04.09 14:42

Pro začátek by byl úspěch, kdyby se z nich stali katolíci i uvnitř, ne pouze v matrice, a pak by přišli i na to, že liturgie by měla jednoznačně vyjadřovat víru.

Quido van Rijn napsal:
    Já myslím, že by se zde nenašel nikdo, kdo by si ve skutečnosti nepřál, aby se napolo či úplně odpadlí kněží (odpadlí od pravé věrouky) vrátili zase tam, kde mají být, napravili a polepšili. Neboť i na nebi bude větší radost z jednoho polepšeného hříšníka než ze 100 spravedlivých. Největší radost by nepochybně byla z těch co jsou nejvíce na očích tedy kupř. i Tomáše Halíka.
    Tato diskuze si pouze dělá legraci z převlékání kabátů jen tak na oko. Až se přesvědčíme že konverze (zatím není ani náznak) Dukova, Halíkova, Petráčkova, Holečkova atd. k latině a tridentu Smile je opravdová, bude se tu asi psát úplně jinak. Kéž by Pán Bůh dal.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   08.04.09 16:47

P. Vracovského si opravdu meumím představit sloužiz tradiční. Proti kněžím Bratrstva jsou to nuly.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   09.04.09 11:42

vianey napsal:
    P. Vracovského si opravdu meumím představit sloužiz tradiční. Proti kněžím Bratrstva jsou to nuly.

Já si ho naopak umím představit velmi dobře, pasovalo by to k němu, k jeho povaze, věřím, že by neměl problém... "Nulou" snad může být v očích Tvých, v Hospodinových nikdy. A to je podstatné.
    Návrat nahoru Goto down
    Jakub
    Gründer
    Gründer

Male Počet příspěvků : 10002
    Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   09.04.09 15:51

Ostatně, Bugnini a jiní modernisté, destruktoři Církve sloužili také tradiční ritus a přesto se dopustili ohavností, jakou je Novus Ordo, například.
    Takže ať si tradiční slouží třeba Halík, mně je to buřt.

Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník chytá nový vítr?   

Návrat nahoru Goto down

Katolický týdeník chytá nový vítr?
    Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
    Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
     Similar topics
    -
    » Pozdravy nových členů

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: