+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Pontifikální mše v Počaplech

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
AutorZpráva
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10027
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   04.05.09 19:15

aquaparva napsal:

No - sranda muší bejt, i kdyby nás všecky věšeli. Těmi vykřičníky si tak nebuďte jist. Jsem vzteklý, ale zas tak moc ještě ne - to ještě možná přijde. Tak Vy jste tak neomylný, že si myslíte, že jsem vůbec neviděl rubriky, že? No - to si myslí i O. K. , načež ještě další... Má to cenu?

Tak vynecháme balast a k meritu věci.
Já si nemyslím, že jste neviděl rubriky. Já si myslím, že nerozumíte liturgii. To je celé.
Obešel jste jádro mého příspěvku, za což vám děkuji nesmírně. Hned jsme se pohnuli o kus dál a já vím, že je ztrátou času se s vámi dále o věcech spojených s NOM bavit. Ale nic si z toho nedělejte, slepou skvrnu má prakticky každý. Jen ne každý, když je na ni upozorněn, ještě zavře oči...aby neviděl vůbec nic. Znám ještě jednoho takového. Jmenuje se Vrtal.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   04.05.09 19:19

Iacobus Augustinus napsal:
aquaparva napsal:

No - sranda muší bejt, i kdyby nás všecky věšeli. Těmi vykřičníky si tak nebuďte jist. Jsem vzteklý, ale zas tak moc ještě ne - to ještě možná přijde. Tak Vy jste tak neomylný, že si myslíte, že jsem vůbec neviděl rubriky, že? No - to si myslí i O. K. , načež ještě další... Má to cenu?

Tak vynecháme balast a k meritu věci.
Já si nemyslím, že jste neviděl rubriky. Já si myslím, že nerozumíte liturgii. To je celé.
Obešel jste jádro mého příspěvku, za což vám děkuji nesmírně. Hned jsme se pohnuli o kus dál a já vím, že je ztrátou času se s vámi dále o věcech spojených s NOM bavit. Ale nic si z toho nedělejte, slepou skvrnu má prakticky každý. Jen ne každý, když je na ni upozorněn, ještě zavře oči...aby neviděl vůbec nic. Znám ještě jednoho takového. Jmenuje se Vrtal.

Promiňte, možná jsem udělal nějakou technickou blbost - to je u mě docela možné. Tak mi vynadejte za to, ale neříkejte, že nerozumím liturgii. To bych si totiž nemohl výborně rozumět s P. Nohejlem. A s tím jsem si rozuměl docela dost. Jestli jsem pro Vás opravdu blbeček, tak už mě opravdu "hoďte do moře!"

IN CHRISTO - TIMOTHEUS AQUAPARVA
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   04.05.09 19:20

Jo a maličkost. O vzdělání jste tu začal vy. OK vás pouze usadil, že je, na rozdíl od vás, vystudovaný hudebník.
Tak, prosím, neskuhrejte, jak je na vás zlý. Je hodný. Až moc hodný. Protože za to, jakým způsobem se tu ráčíte vyjadřovat, vašnosto, byste už dávno letěl...být já v trochu mrzutější náladě, než se momentálně ráčím nacházet.
Bez osobních útoků by byla diskuse vpravdě hodnotnější.
A berte to jako varování.
Dík

Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   04.05.09 19:23

aquaparva napsal:

Promiňte, možná jsem udělal nějakou technickou blbost - to je u mě docela možné. Tak mi vynadejte za to, ale neříkejte, že nerozumím liturgii. To bych si totiž nemohl výborně rozumět s P. Nohejlem. A s tím jsem si rozuměl docela dost. Jestli jsem pro Vás opravdu blbeček, tak už mě opravdu "hoďte do moře!"

IN CHRISTO - TIMOTHEUS AQUAPARVA

Já si taky rozumím s leckterým člověkem a co to dokazuje?
Můžete mi tedy vysvětlit, proč hájíte NOM, když pater Nohejl se k němu staví minimálně hodně rezervovaně? Odkazem na autoritu se diskuse nevede. Nebo, dá se, ale je to slabota.
Neoznačil jsem vás za blbečka, tak nefňukejte a diskutujte jako chlap. Ne emocemi zmítaná ženská!

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   04.05.09 19:25

Jo a maličkost. O vzdělání jste tu začal vy. OK vás pouze usadil, že je, na rozdíl od vás, vystudovaný hudebník.
Tak, prosím, neskuhrejte, jak je na vás zlý. Je hodný. Až moc hodný. Protože za to, jakým způsobem se tu ráčíte vyjadřovat, vašnosto, byste už dávno letěl...být já v trochu mrzutější náladě, než se momentálně ráčím nacházet.
Bez osobních útoků by byla diskuse vpravdě hodnotnější.
A berte to jako varování.
Dík

Tak za prvé: Neskuhrám a ani si toho nejsem vědom.
A když už mě tady hodlá usazovat někdo, kdo "má papíry", tak se podobá bolševismu, kde byly hlavní "papíry". Nehodlám - za další - tady uplatňovat svůj věk, ale je mi dvakrát více, než Vám, abyste na mě používal slova jako je "Varování" - to snad je trochu moc, ne?!
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   04.05.09 19:34

Věk není podstatný, to byste měl taky vědět, když už jsme u těch diskusních faulů.
Přečtěte si laskavě své příspěvky a potom si sypte popel na hlavu. Sklízíte to, co jste zasel.
O papírech tu zase nikdo nehovořil. Až vy. Logické ovšem je, že ten, kdo má vystudováno, ví obvykle více, než ten, kdo jest pouhým amaterém. Jako jste vy.
Varováním jsem myslel fakt, že zde, na fóru, jsem nejvyšší autorita já. Nerad to zdůrazňuji, ale já jsem fórum zakládal a snažím se bdít nad diskusemi tak, aby nepřešly k osobním útokům. Domnívám se, že vaše poslední příspěvky splňují kritéria pro osobní útok. Proto vás varuji, věk nevěk. Budete-li v nastaveném pokračovat, budete bez milosti vykopnut z tohoto fóra. Mnou vykopnut.
Stačí vám to jako vysvětlení?
citace :
Jestli jsem pro Vás opravdu blbeček, tak už mě opravdu "hoďte do moře!"
Tohle je skuhrání ušlápnutého chudinky, dle mého názoru.

Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   04.05.09 19:41

Ponechám poslední slovo OK a zamykám.
Hlavy vychladněte Smile

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   05.05.09 8:51

Hlavy vychladněte Smile

Pánové, domnívám se, že se s tím NOMem mýlíte. NOM není kořenem krize, ale NOM je jedním z jejích výsledků. NOM není nekatolický ritus, ale je to špatný katolický ritus. NOM neohrožuje víru, ale ohrožují ji pastýři, kteří ji sami nemají. NOM jen víru nijak nepodporuje, ale víru tomu, kdo ji ztratil, ji nezachrání ani Trident. NOM by měl být výrazně předělán, ale to nepomůže, dokud nedojde k "předělání" pastýřů.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   05.05.09 8:57

Georgeus Ioannes Baptista napsal:
Hlavy vychladněte Smile

Pánové, domnívám se, že se s tím NOMem mýlíte. NOM není kořenem krize, ale NOM je jedním z jejích výsledků. NOM není nekatolický ritus, ale je to špatný katolický ritus. NOM neohrožuje víru, ale ohrožují ji pastýři, kteří ji sami nemají. NOM jen víru nijak nepodporuje, ale víru tomu, kdo ji ztratil, ji nezachrání ani Trident. NOM by měl být výrazně předělán, ale to nepomůže, dokud nedojde k "předělání" pastýřů.

Faktem prostě je, že přičítat NOMu možnost globální likvidace víry, je přeceňování intelektuálních schopností průměrného katolíka. Ten za mák nerozumí ani tomu, co se děje při Mši, ať je to NOM či Trident. Ten, kdo z něj může udělat veřícího či nevěřícího, je jeho farář.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   05.05.09 9:36

Hlavy vychladněte Smile

Faktem prostě je, že přičítat NOMu možnost globální likvidace víry, je přeceňování intelektuálních schopností průměrného katolíka. Ten za mák nerozumí ani tomu, co se děje při Mši, ať je to NOM či Trident. Ten, kdo z něj může udělat veřícího či nevěřícího, je jeho farář.

A to co z faráře udělalo nevěřícího je NOM a éthos, ze kterého NOM nejen vychází, ale ke kterému i vede. NOM je sice výsledkem krize, ale také jejím prohlubovatelem. Děvka taky zůstane děvkou i když se slušně oblékne, ale běhá-li spoře odděna prohlubuje nemravnost svým pohoršením. Halík (Tomáš) taky zůtane heretikem i kdyby sloužil Trident, ale když ještě k tomu slouží NOM a předvádí se u toho způsobem srovnatelným snad jedině s magshow JPII., prohlubuje marasmus své mládežnické lóže.

Prostý věřící zpravidla nečte oficielní dokumenty, ale čerpá z kultu a když se léta modli protestantsky, často protestantsky i věří.

Zde si dovolím připomenout, že v římském kánonu je jedno řecké slůvko ve spojitosti s pravověřím a to orthodoxis, což se nepřesně překládá "pravověrnými", ale to jen proto, aby si to někdo nezaměňoval, - kdyby se to přeložilo doslova - s východní schismou. Doslova se tomu slovu rozumí "pravo slavný" (Ortho - doxis )a to proto, že víra není pouze teorie v knížkách, ale víra je modlená víra slavená v pravověrné liturgii. Když Církev slaví liturgii, tato víra se "znovuzjevuje". (Ovšem nutno připomenout, že jen ta liturgie je v pravdě "pravoslavná", která je v jednotě celé víry a s Nejvyšším Veleknězem v Římě).

Na druhou stranu, když se slaví NOM, víra se zpochybňuje, rozmělňuje a zamlčuje, NOM dále utvrzuje kněze v tom, v čem mu vymyli mozek v modernistickém semináři. Dle slov Pavla VI. NOM měl donést ducha koncilu až na sám konec země, což se mu fakt podařilo, snad až na výjimky totalitních diktatur jako je Čína, kde jsou sice katolíci pronásledováni komunisty, ale nikdo jim necpe nové jaro a sebrané spisy Jana Pavla.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   05.05.09 10:34

OK napsal:
Hlavy vychladněte Smile

A to co z faráře udělalo nevěřícího je NOM a éthos, ze kterého NOM nejen vychází, ale ke kterému i vede. NOM je sice výsledkem krize, ale také jejím prohlubovatelem. Děvka taky zůstane děvkou i když se slušně oblékne, ale běhá-li spoře odděna prohlubuje nemravnost svým pohoršením. Halík (Tomáš) taky zůtane heretikem i kdyby sloužil Trident, ale když ještě k tomu slouží NOM a předvádí se u toho způsobem srovnatelným snad jedině s magshow JPII., prohlubuje marasmus své mládežnické lóže.

Prostý věřící zpravidla nečte oficielní dokumenty, ale čerpá z kultu a když se léta modli protestantsky, často protestantsky i věří.

Zde si dovolím připomenout, že v římském kánonu je jedno řecké slůvko ve spojitosti s pravověřím a to orthodoxis, což se nepřesně překládá "pravověrnými", ale to jen proto, aby si to někdo nezaměňoval, - kdyby se to přeložilo doslova - s východní schismou. Doslova se tomu slovu rozumí "pravo slavný" (Ortho - doxis )a to proto, že víra není pouze teorie v knížkách, ale víra je modlená víra slavená v pravověrné liturgii. Když Církev slaví liturgii, tato víra se "znovuzjevuje". (Ovšem nutno připomenout, že jen ta liturgie je v pravdě "pravoslavná", která je v jednotě celé víry a s Nejvyšším Veleknězem v Římě).

Na druhou stranu, když se slaví NOM, víra se zpochybňuje, rozmělňuje a zamlčuje, NOM dále utvrzuje kněze v tom, v čem mu vymyli mozek v modernistickém semináři. Dle slov Pavla VI. NOM měl donést ducha koncilu až na sám konec země, což se mu fakt podařilo, snad až na výjimky totalitních diktatur jako je Čína, kde jsou sice katolíci pronásledováni komunisty, ale nikdo jim necpe nové jaro a sebrané spisy Jana Pavla.

"Prostý věřící zpravidla nečte oficielní dokumenty, ale čerpá z kultu a když se léta modli protestantsky, často protestantsky i věří."

Ano, ale zase tam hraje velkou roli to, co mu řekli na katechismu a co mu říká farář každou neděli. Pokud zdůrazňuje podstatné prvky víry, tak si myslím, že ji věřící, kteří nepřejdou k modernistovi, mají, i když se účastní NOM. Pozoruji to tak v různých farnostech.

Ano. Ale myslím si, že NOM prostě umožňuje uchovat knězi modernistickou masáž neporušenou, ale nedokázal by z něj vytlouct tradiční formaci, kdyby se mu jí dostalo. Proto považuji NOM za jeden z výsledků krize, ale ne za jeho původce.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   05.05.09 13:14

Před chvílí jsem se díval, co je zde nového a tak jsem proletěl i tuto debatu. Nemám z ní dobrý dojem. Třeba diskutovat k věci a vzájemně se nenapadat.

Myslím, že prvotní je víra a vnitřní postoj s ní související, to pak nalézá i svou odezvu v liturgii, nakolik je dílem lidským resp. církve. Liturgie pochopitelně ovlivňuje víru zejména u těch, kdo se jinak v ní dále nevzdělávají.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady

Počet příspěvků : 1856
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: shrnutí   05.05.09 13:42

Dovolil bych si to tedy shrnout, ikdyž to už má visací zámek, protože jste oba zůstali "na půli cesty".

Takže pokud je člověk sám jednoznačně a nezpochybnitelně zformován, kdy už se snad ani nedá mluvit o víře, může bez újmy se zúčastnit NOMu kvůli alespoň sv. přijímání. Modernistické hlody kněze snadno odhalíte a máte je jako odstrašující příklad, viz ty angličáky v Jimramově kde ukazoval jak nakonec úplně všichni dojedou do cíle, to mě vydrží bavit ještě hodně dlouho. Jen pak hladovíte po kázání P. Stritzka, které jsou jako maminčina svíčková.

Ale pokud máte rodinu a rodina je svolná ke mším u FSSPX, pak není dobře jít na NOM, neboť ne všichni členové rodiny jsou neoblomní jako vy. Kázání věrných kněží v tomto případě prohlubuje víru celé rodiny.

Pokud rodina svorná není, naopak si myslím, že by bylo lépe navštívit s rodinou NOM, neboť tak můžete alespoň některým členům rodiny vysvětlit chyby v kázání modernistického kněze. Navíc, pokud budete tíhnout k FSSPX a navštěvovat je, budete po čase tchyní označeni za středověkého fanatika, co rodinu a hlavně její dceru jen omezuje.

Pokud rodina není svorná jen v otázce víry, kde nikdo nehledá jak by někoho potopil a naopak spolupracuje k celkovému prospěchu rodiny, naopak FSSPX byť i sám navštěvujte a vyvarujte se návštěvy NOMu. Uvidí-li vaše pevné a neměnné postoje, nakonec se k vám přidají.

To bylo FSSPX, ale co se týče indultu, tak to je těžké a opravdu moc záleží na knězi, neboť nemá "v programu" uchování katolické Tradice. Jeho kázání i chyby při obřadu mohou celou mši dehonestovat.

Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 127
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   06.05.09 8:49

Zcela zbytečná konfrontace.
k hudbě: poukazovat na to, že jeden je samouk a jeden profík, vlastně jaký profík, když se hudbou neživí, tedy snad má nějaké regulérní hudební vzdělání, byť by bylo VŠ stupně, je ubohost.
Důležité v hudbě přece je, co dotyčný UMÍ a ne jakého se mu dostalo vzdělání.
Těch, co se vypracovali sami od píky k všeobecnému uznání si já osobně vážím daleko víc, než těch, kteří umí třeba to samé a měli přitom o mnoho lehčí podmínky.

Co kdo skutečně umí a co v něm je, to je důležité ve všech oborech lidského konání.
Jestli na to co umí má bumašku, to může hrát roli v případě, že se tím co umí chce živit, ale nepochybuji, že kdyby byla spravedlnost, tak mnozí co tu bumašku mají by ji museli vrátit a mnozí co ji nemají by ji beze všeho získali.

Ale neméně důležité než co kdo umí je, jak se dotyčný umí chovat a to nejdůležitější je jak sám nebo se svojí rodinou i v širší společnosti žije podle evangelních rad.

Ohledně NOMu souhlasím vpodstatě s Georgem. Nechat tomu, kdo se NOM snaží kultivovat (když už jej tedy máme a trident nemáme) vše sežrat stylem - podílíte se na nepravostech - to je nespravedlnost na n*-tou.
Zazněl zde argument, že kdyby věřící na NOM nechodili, že by byl trident - to byl jistě vtip. Kdyby na NOM přestali lidé chodit, modernistickým farářům by to zbla nevadilo, protože ve svém povolání stejně nevidí žádné poslání, jen možnost snadné obživy. Takže by bylo méně mší svatých, méně provozovaných kostelů (nějaké by se mohly prodat - aby bylo na církevní rauty) apod. Ale žádný trident by se dál nesloužil. Akorát by se pravděpodobně ještě víc vyšlo vstříc světu :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   06.05.09 9:08

Quido van Rijn napsal:
k hudbě: poukazovat na to, že jeden je samouk a jeden profík, vlastně jaký profík, když se hudbou neživí, tedy snad má nějaké regulérní hudební vzdělání, byť by bylo VŠ stupně, je ubohost.
Těch, co se vypracovali sami od píky k všeobecnému uznání si já osobně vážím daleko víc, než těch, kteří umí třeba to samé a měli přitom o mnoho lehčí podmínky.

Co kdo skutečně umí a co v něm je, to je důležité ve všech oborech lidského konání.
Jestli na to co umí má bumašku, to může hrát roli v případě, že se tím co umí chce živit, ale nepochybuji, že kdyby byla spravedlnost, tak mnozí co tu bumašku mají by ji museli vrátit a mnozí co ji nemají by ji beze všeho získali.

Ale neméně důležité než co kdo umí je, jak se dotyčný umí chovat a to nejdůležitější je jak sám nebo se svojí rodinou i v širší společnosti žije podle evangelních rad.

Ohledně NOMu souhlasím vpodstatě s Georgem. Nechat tomu, kdo se NOM snaží kultivovat (když už jej tedy máme a trident nemáme) vše sežrat stylem - podílíte se na nepravostech - to je nespravedlnost na n*-tou.
Zazněl zde argument, že kdyby věřící na NOM nechodili, že by byl trident - to byl jistě vtip. Kdyby na NOM přestali lidé chodit, modernistickým farářům by to zbla nevadilo, protože ve svém povolání stejně nevidí žádné poslání, jen možnost snadné obživy. Takže by bylo méně mší svatých, méně provozovaných kostelů (nějaké by se mohly prodat - aby bylo na církevní rauty) apod. Ale žádný trident by se dál nesloužil. Akorát by se pravděpodobně ještě víc vyšlo vstříc světu :-)

Modernisté by přitvrdili a lákali pohany na striptýz, místo aby uznali, že mají sloužit trident.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 127
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   06.05.09 9:20

Však "liturgické tance" už takovým striptýzem mnohdy jsou. Ještě kdyby se tak v kostele čepovalo, aby se do kostela přilákali i muži Smile
No a stávající promítací plochy by se mohly využít na TV sportovní přenosy, aby se štamgasti při konzumaci zlatavého moku a NOMu nenudili Smile
On každý štamgast není tak hrr pro plné liturgické zapojení (třeba do břišního tance či jógy), chce si taky v pohodě posedět a popovídat o politice, o sázení apod.
U bočních oltářů by se mohly instalovat hrací automaty, jejichž výtěžek by šel na bohulibé účely, třeba na církevní rauty a zájezdy ČBK.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   06.05.09 11:56

Však ani se nečeká na definitivní vyprázdnění - už to začíná: bude-li to podobné jako v Německu a jinde, budou to jistě zajímavé aktivity, jež se rozvinou v sakrálních prostorech:

http://www.nockostelu.cz/
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   06.05.09 12:58

Protože jsem byl opět napaden, tedy ještě jednou:

Můj kritik mně obviněil, že já pan E.K. by mu neraději dali přes hubu a poukázal na to že jsem pitomec, který věci nerozumí. Proto jsem byl nucen - jinak bych to nedělal - omlátit mu o hlavu svůj papír z konzervatoře. Důvodů, proč se tím neživím je celá řada a důvod, proč již nedělám varháníka v nesčetných kostelech je ten, že jsem odmítl participovat na zvrácenostech NOM.

Jestliže se někdo vypracoval od píky, je to jistě obdivuhodné, když při tom nedělá podrazy a sviňárny. Není to sice případ pana oponnta, ale jsou i tací, kteří se neštítí chovat se jako prasata, zřejmě proto, že se cítí ohroženi ve svém postavení, či z jiných neznámých mně důvodů.

Quido van Rijn napsal:

Naposledy upravil OK dne 06.05.09 20:32, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   06.05.09 13:28

No tak pánové, kroťte se. Co shledáváte křesťanského na vašich slovech ???Očekávám, že se vzájemně omluvíte (i když Quido nenapsal nic závadného ani ctiutrhajícího).
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   06.05.09 13:35

Pro pana OK:
S tím, o čem zde diskutujete nemám nic společného. Byl jsem na to upozorněn panem TA. Takkže mi prosím, Ok, nevyhružujte. Nedorozumění se dají vysvětlit, pokud jsem se nevlídně zachoval k Tvé manželce velice se ji omlouvám a již hloupé řeči tropit nebudu.Tak jí to, prosím OK, vyřiď a když Pán dá sdělím jí to sám. Nevím čím bych, pokud myslíš mne, měl být ohrožen a už vůbec nevím jakou souvislost by to mělo mít s počapelskou poutí.
Znovu opakuji, že s debatami typu figurálky ano či ne nemám nic společného ani s jiným příspěvkem kromě tohoto. Názor mám na všechno svůj a ten si ponechám pro sebe. Jinak sděluji, že ač nejsem žádná konzervatorista, je pro mě naprvním místě v církevní hudbě chorál. Nicméně si myslím, že s ohledem na místní věřící v Počaplech byla pro ně přijatelnější malá figurálka.
A ještě jednou tedy prosím milý OK neurážej mě veřejně, mezi čtyřma očima mi můžeš říci co chceš ale sdělji Ti, že mi křivdíš. Pán Ti buď milostiv. J:P:
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   07.05.09 7:17

Nikdo nemohl být uražen ani nactiutrhán, protože nikdo nebyl zcela záměrně jmenován. Cítí-li se někdo osoobně dotčen, je to opět jeho vnitřní problém.

ad. urážení: pravda není urážka.
ad. údajná souvislost: problém in persona se netýká Počapelské pouti, ale byl o nekázni varhaníků a o jejich mindrácích.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   07.05.09 9:31

Quido van Rijn napsal:
Však "liturgické tance" už takovým striptýzem mnohdy jsou. Ještě kdyby se tak v kostele čepovalo, aby se do kostela přilákali i muži Smile
No a stávající promítací plochy by se mohly využít na TV sportovní přenosy, aby se štamgasti při konzumaci zlatavého moku a NOMu nenudili Smile
On každý štamgast není tak hrr pro plné liturgické zapojení (třeba do břišního tance či jógy), chce si taky v pohodě posedět a popovídat o politice, o sázení apod.
U bočních oltářů by se mohly instalovat hrací automaty, jejichž výtěžek by šel na bohulibé účely, třeba na církevní rauty a zájezdy ČBK.
Ještě zavést lektorky nahoře bez nebo striptýzové roztleskávačky, to by byl kostel plný a hospody v okolí prázdné. To je pro ty, co si myslí, že by se mše měla oživit, aby přitáhla více lidí a mládeže.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikální mše v Počaplech   

Návrat nahoru Goto down

Pontifikální mše v Počaplech
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 4 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Allgemein :: Akce, srazy, aneb tradiční katolické akce nejen u piva-
Přejdi na: