+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 17:55

Zatím nevím jak věrohodná informace to je, zatím jsem k ní dost skeptický, ale vypadá to tak, že se jeden z našich biskupů chystá sloužit Mši svatou podle misálu z roku 1962.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 18:12

Který by to tak mohl být ?!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 18:44

Sázel bych to na MONS.Graubnera. Co jsem zaslechl, tak v Olomouci se sloužila tradiční Mše svatá ještě před MP právě se souhlasem otce arcibiskupa.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 18:47

To by byl drmán! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 18:50

To jistě!
Já si jej ani nedokáži představit ve starodávné oděvu, ale kdyby se to mělo stát a on by měl sloužit v třebas v Olomouci Mši svatou Pia V., tak bych kliděn utratil posledních pár kaček co mi zbývá, abych tam mohl dorazit.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10017
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 18:53

Graubner to, dle mého nebude.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 18:57

Uvidíme kým nás Pán Bůh překvapí. Možná to nebude ani jeden. Uvidíme.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady

Počet příspěvků : 1849
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 19:14

Že by to byl pod dojmem dopisu gen. vikáři, brněnský biskup Cikrle?

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 19:16

O tom pochybuji. Ten když něco, tak maximálně koncelebruje, což v případě tridentské není možné.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 19:17

Ale na druhou stranu, kdyby se zase alespoň zúčastnil svaté liturgie, tak by mě už mohl konečně poznat i jménem. :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 19:29

daniel89 napsal:
Ale na druhou stranu, kdyby se zase alespoň zúčastnil svaté liturgie, tak by mě už mohl konečně poznat i jménem. :-)

To bych Ti, Dane, určitě přála. Wink Ale když už se tu tak nezávazně tipuje, mým favoritem je biskup služebně nejmladší. sunny
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 20:44

vyloučil bych biskupy studující po 2V + primase
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 21:16

Viděl jsem Lupusovu fotku, jak slouží mši na Bílé Hoře zády k lidu. Klidně by to tedy mohl být i primáš.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   09.01.09 23:43

Josef1 napsal:
vyloučil bych biskupy studující po 2V + primase

Takže nám už zbývá jen pár emeritních, pomocných a jeden z podzemní církve, který vlastně ani biskupem není.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10017
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 9:31

Zkuste zapojit logiku.
Víc nepovím.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 9:39

Jedině že by to byla příprava na zářijovou návštěvu a zabraly Jardovi dopisy .
Že by se chtěl Lupus ještě udržet?Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 10:43

Tak že by Otčenášek? Ale nevím jak je na tom po zdravotní stránce, dlouho jsem ho nikde neviděl... Nebo Lobkowicz? Ten studoval po II. vat., ale přece jen to snad není takový ten kovaný modernista...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 12:17

Abp. Otčenášek to nebude. To bych věděl.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 13:04

Samá voda pánové, ale já taky nesmím víc říct.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 14:07

Samá voda... tak to už zbývají snad jen Malý a Duka. Rolling Eyes To jsem zvědav, který z nich to bude scratch
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 14:25

biskup Lobkowitz ?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 14:42

OK napsal:
Samá voda pánové, ale já taky nesmím víc říct.

Hm, něco o tom víš, OK? Wink Že by Mons. ThDr. Josef?
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 14:54

Ale kdež, Jakub má pravdu že stačí kapánek přemýšlet.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 16:22

Je to jasné, bude to otec biskup Dominik jocolor
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   10.01.09 18:30

Určitě to bude za mého předpokladu Mons.Hrdlička, Mons.Koukl a nebo kdyby jsme byli příliš extravagantní v přemýšlení tak kardinál Vlk, který by se chtěl předvádět před svatým otcem.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?   

Návrat nahoru Goto down

Pontifikálka v tradičním římském ritu u nás?
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: