+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

Počet příspěvků : 1816
Na +T+ od : 16. 10. 08

PříspěvekPředmět: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   21.10.08 19:30

Povedomi vericich o nasi Cirkvi svate je neustale umele deformovano licenim prehmatu tak, jako by se jednalo o bezkou praxi. Uvedu par prikladu:
Nejhorsim osvicenskym podvodnikem byl zrejme Voigt., ktery se pokusil v roce 1783 o nesmysl kdyz psal o 9 000 000 upalenych nasi Cirvi.
Jeho metoda je typicka pro ucelove padelky v konkretnich pripadech, ktery se nestiti nevedeckosti.
Quedlinburg, ze ktereho pochazel mel asi 12 000 obyvatel, a ve Voigtove dobe stal pod ochranou Pruska, kde za Fridricha II. bylo vynosne Cirkev kritizovat.
Vypoved a vypocet Voigt oprel o udale z quedlinburskeho archivu, v nemz za leta 1569-1598 nasel akta 30 cartodejnickych procesu koncicich popravou. To byl ovsem jeho jediny odkaz na historicke prameny, z jineho nevychazel a z tohoto odvodil tech 9 milionu.

Ihned pote co uvedl tech 30, predpokladal ze archiv neni kompletni a pocet popravenych zvysil na 60. OK. Ovsem misto jakychkoilv historickych odkazu pak pouzil trojclenku!
Tedy, pokud bylo za 30 let v Quedlinburku upaleno 30 lidi, dela to za 100 let 133 lidi, a protoze za doby trvani Quedlinburku jako statu- za 650 let- muselo byt proto podle Voigta upaleno 866 lidi!
U teto matematiky ale neskoncil, nebot chtel poslouzit evropskemu osvinenstvi, a tak Quedlinburk rozsiril na celou Evropu podle poctu obyvatel. Myslel, ze v Evrope hlasici se ke krestanstvi se da predpokladat 71 milionu lidi, z cehoz odvodil koeficient a tak mu vyslo skoro 9 milionu upalenych.

Pak se jiz nespokojil s 650 roky jako v pripade Quedlinburku, ale uvazoval celych 11 stoleti, takze pocatek upalovani presunul do VII. stoleti do pontifikatu Rehore Velikeho.
Tento svuj vypocet Voigt publikoval v roce 1783 v Berlinskem mesicniku, a tak vznikla fama ze ktere se pak nekriticky cerpalo- a toto vse Voigt odvodil z jedineho dokumentu o 30 upalenych!!! A z takovychto pramenu se cerpa dodnes a dokonce i predstavitele nasi Cirkve svate se omlouvaji za ciny, se kterymi nemela Cirkev co do cineni- vznikly v hlavach osvinenskych ""histeriku"".
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   21.10.08 19:39

Dalsi takovy osvicensky bludar a sprosty podvodnik hodny odsouzeni byl Lamothe-Langon, ktery zil v letech 1786-1852, a ktery zacal psat o carodejnickych procesech. Napsal v roce 1829 knihu o historii Inkvisice ve Francii, kde si veskere prameny sam vymyslel. Jeho metoda spocivala v tom jeho presvedcovani. Byl az nuveritelne drzy, ze jeho falzifikaty se podarilo odhalit teprve 2 ucencum az po 150 letech v roce 1972. Lamothe popsal velke carodejnicke procesy, ktere se domele udaly v jizni Francii zacatkem XIV. stoleti, a podle neho Inkvisice popravila v Toulouse a Carcasone velky pocet lidi, asi okolo 400. A pry je mel soudit muj oblibeny B.Gui v roce 1335. V roce 1335 byl B.Gui jiz davno po smrti nez zemrel v roce 1331!!!
A zadny francouzky historik nikdy nenalezl o techto procesech zadne zaznamy. Gui soudil jen heretiky jako katary, valdenske a beguiny- nikdy zadne carodejnice ani kouzelniky!!
Tato svinstva si o nasi Cirkvi bezne osvicensti spisovatele vymysleli a dost dnesnich historiku se jich i drzi, aniz by si napred overili zaznamy v archivech.
A za co se pak nase Cirkev by mela omluvit??? Za nic, nebot osvicenci jen sirili bludy.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   21.10.08 20:45

Jak odlišný je obsah i tón Josepha de Maistre: http://www.umanitoba.ca/faculties/arts/history/links/maistre/spanishinquisition.html Tam by se měli "naši" historici poučit.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   21.10.08 21:25

Maistreho znam-jiste ze ne osobne, ale jeho prace. Psal velmi dobre a podle dokumentu.
Vysly v cestine vubec nejake slusne dejiny Svate Inkvisice? Myslim bez osvicenskeho vlivu, objektivni, ktere by byli zalozeny na pravde, podle Vatikanskych archivnich dokumentu- ne sprostych bludu.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   21.10.08 21:37

Bernard Gui napsal:
Maistreho znam-jiste ze ne osobne, ale jeho prace. Psal velmi dobre a podle dokumentu.
Vysly v cestine vubec nejake slusne dejiny Svate Inkvisice? Myslim bez osvicenskeho vlivu, objektivni, ktere by byli zalozeny na pravde, podle Vatikanskych archivnich dokumentu- ne sprostych bludu.

Jednu takovou menší apologetickou práci napsal Dr. Malý. Název je: "Je dovoleno bránit inkvizici?" vydal to myslím MichaelSA.
Ale chtělo by to napsat něco většího, měl byste se do toho pustit, Bernarde.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   21.10.08 21:43

Bernard Gui napsal:

Vyšel český překlad Ryszovy Inkvizice, což je tak na půli cesty. Není to plivání na Církev a světce petráčkovského ražení, ale k de Maistrovi to má daleko.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   21.10.08 21:48

Ja bych moc chtel, historii Svate Inkvisice se zajimam jiz 22 let. Myslim ze musime zacit s historii od pocatku krestanstvi, od Krista, sv. Petra a sv. Pavla, aby jsme pochopili proc vznikla Inkvisice. Ale uz by byl asi problem v CR mi to vydat, neb se snazim psat objektivne a asi z meho psani je i citit ze si teto organisace take velice vazim.
Ano, vzdyt skutecne verici clovek musi cinnost Svate Inkvisice schvalovat. Ten, kdo uznava ze hereze je hrich, ktery vola do nebes a ohrozuje existenci spolecnosti i nasi Cirkve, ten kdo zavrhuje zasadu dogmaticke snasenlivosti- to je lhostejny pomer k pravde a omylu, ten musi take nutne schvalovat duchovni a i fysicke potrestani heretiku, atim padem musi souhlasit se Svatou Inkvisici.
Inkvisice byla Bozi instituci a udrzovala idealni krestansky poradek ve spolecnosti. Nebyt Svate Inkvisice- mozna by uz tu nebyla ani nase Cirkev! Ano, Inkvisice byla zrusena, byla prejmenovana na Kongregaci pro nauku viry, byla ji odnata veskera moc- a jaky je vysledek?? To vidime sami..
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   23.10.08 11:49

Vyslo od Maistreho vubec neco cesky? Ja mam od neho, ale nikde jsem nevidel ze by cesky nejake slusne obsahlejsi dejiny vysly. Ale moc se mi libi jak zde pise dr.Maly. Takovych historiku by melo v CR byt vice- ne tech, kteri napodobuji osvicence.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   23.10.08 12:18

Bernard Gui napsal:
Vyslo od Maistreho vubec neco cesky? Ja mam od neho, ale nikde jsem nevidel ze by cesky nejake slusne obsahlejsi dejiny vysly. Ale moc se mi libi jak zde pise dr.Maly. Takovych historiku by melo v CR byt vice- ne tech, kteri napodobuji osvicence.

Pokud vím, tak česky nevyšlo nic.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   23.10.08 13:59

Oni ti historikove by si meli uvedomit ty zacatky. Vzdyt jiz v Evangeliu sv. Jana rika Kristus pochybovacum a neposlusnym:
""Nezustal-li by kdo ve mne, vyvrzen ven bude jako ratolest a uschnet, a budou sebrany a na ohen uvrzeny a shorit"".
Takto se projevovali i Apostolove, vzdyt i sv. Petr jako by predvidal, jakych vyhrocenych forem nabyde krestanstvi: "Byvali i falesni proroci v lidu, jakoz i mezi Vami budou falesni ucitele, kteri uvedou sekty zatraceni, i toho Pana, ktery je vykoupil, zapirajice, uvodice na sebe rychle zahunuti.
Buh, (varuje sv.Petr) bude stejne nemilosrdne jako andely, kteri zhresili, trestat i kacire, a zvlaste tech, kteriz po tele v zadosti neciste chodi, a vrchnosti pohrdaji, smeli, sobe se zalibujici, neostychajici se dustojnostem porouhati.
Ti jsou- jak rika Apostol, studnice bez vody mlhy vichrem bourene...

A stejne vyroky proti reptalum nalezame i v Epistole obecne sv. Judy. Sv. Juda pripomina, jak Buh trestal ohnem a mecem neposlusne ve Starem zakone a hrozi:
"Taktez podobne i tito, jako v hluboky sen pohrizeni, telo zajiste poskvrnuji, panenstvim pak pohrdaji a dustojnosti se rouhaji.

Stejne prisny je i Apostol sv. Pavel. V Epistole ke Galantskym upozornuje:
"Ale abychom pak i my, neb andel z nebe kazal Vam mimo to, coz jsme Vam kazali, proklaty bud"
V prvi Epistole k Timoteovi pak broji proti dabelskym ucenym asketum, a v druhe Epistole vyzyva Timotea k energickym cinum:
"Kaz slovo Bozi, ponoukej, tresci, zehri, napominej..Ty ve vsem bud bedliv""

Tak co si potom modernisticti historikove vymysleji pohadky o ""nehumanosti Svate Inkvisice"", vzdyt staci cist Pismo Svate..
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   02.12.08 18:37

Ja zrovna dnes rano psal na finske forum http://koti.kapsi.fi/gie/forum/ - jedine katolicke forum ve Finsku takovou praci na obhajobu Inkvisice, ale ti moderniste a Wojtylovi privrzenci se mohli zblaznit a smazali mi to. Je to neco jako Signaly, ale ve Finsku, pisi tam jak studenti teologie, tak i takovi prostacci. Ja tam psal o Inkvisici jiz pred mesici pod "hot topic"- Inkvisiitio"", ale az ted mi to zacali promazavat, i kdyz jsem tam psal jen o historii, nikoliv o dnesni Cirkvi. Jine katolicke forum ve Finsku neni, ale neco jsem psal pro noviny.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   28.12.08 17:59

Zde jsem o tom psal, Danieli 89- jak vznikaly osvicenske lzi. (Voltaire, Vogt, Lamothe-Langon..)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   28.12.08 18:18

Díky. PRohlednu si to.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   28.12.08 18:25

A pak komuniste to podle techto osvicenskych spisovatelu "historiku" jen okopirovali. Jak napr. jisty Grigulevic, ktery napsal velmi ostudne, opravdu hnusne urazejici "dilo" o Inkvisici. Dejiny Inkvisice od Grigulevice z roku 1973 je jedna z nejhorsich praci urazejicich Cirkev.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   29.02.12 13:09

Ad Hama: Co se týče de Maistra, máte na mysli dílo Letters to a Russian Gentleman on the Spanish Inquisition, nebo se tomu věnoval i jinde ve svém díle? Ty odkazy již bohužel nefungují, ale zrovna tohle pojednání je dostupné na Google Books.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   29.02.12 14:00

Jonzomon. Ano, mám na mysli toto dílo, do kterého jsem ovšem sotva nahlédl. Pokud Vás téma zajímá a čtete španělsky, doporučuju Vám vynikající knihu Llorca: La Inquisición en España. Je na netu k dispozici jako pdf.
Návrat nahoru Goto down
JPS
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 62
Na +T+ od : 06. 04. 13

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   19.04.13 15:03

Doufám, že se sem můj příspěvek hodí.. Surprised

Dneska jsem se v práci zachoval velmi neprofesionálně..přišel tam chlap a začal házet špínu na Církev svatou. Že Jan Nepomucký byl jen obyčejný kněz a že co Církev svatá napsala je lež...Tak jsem se do něho pustil. Řekl jsem mu, že sem zavádí komunistický manýry a pokud chce vést debatu, měl by jí vést v mezích slušnosti. Přičemž se do diskuze připojili další zakázníci..zeptal se komu vadí, že tak mluví o Církvi. Řekl jsem dost agresivně, že mě to uráží, když uráží Církev svatou..že pokora je zbabělost..tak jsem se snažil mu oponovat (díky Bohu, že zákaznící byli spíše naklonění mé straně)..začal se ohánět osvícenectvím, komunismem, dnešními filosofy..politikou..musím říct, že mě štve, že jsem se nechal unést...půl hodinová hádka..nevyhrál, já také ne Neutral

Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   20.04.13 12:30

Měl jste ho střelit do břicha.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   20.04.13 14:27

Měl jste mu rozšlápnout housle.
Návrat nahoru Goto down
JPS
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 62
Na +T+ od : 06. 04. 13

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   20.04.13 15:42

Byl to debil, který se rád poslouchá (takový Halík dvě). Je těžké vést debatu s člověkem, který není schopen poslouchat názor druhého..zvlášť, když je to osoba ohánějící se humanismem, demokracií a osvícenecké názory míchat se vším možným..nejlepší argument jeho byl, že on to ví, on to má načtené..ohraná písnička nepřátel Církve svaté..nakopat prd.. a zahrabat pod zem (ale dokážete si představit, kolik lidí by žilo pod zemí Very Happy )

Trady
Trady

Male Počet příspěvků : 246
Na +T+ od : 18. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   22.04.13 9:02

No jo, to jsou ti lidé, kteří "četli Bibli" (t.j. Olbrachtovy Biblické příběhy v rámci povinné četby), "zajímají se o historii" (čtou časopisy History a Epocha ) a vědí z vlastní zkušenosti, že celibát není možné zachovat.... :-) (jo, a ještě vědí z vyprávění babičky, že pan farář měl děti se svou hospodyní, chlastal a fackoval školáky)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie   

Návrat nahoru Goto down

O nebezpeci osvicenstvi na vyzkum historie
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Apologie víry a Církve-
Přejdi na: