+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 18:27

Podle zákulisních informací má být tuto sobotu na pouti Orla na Svaté Hoře u Příbrami sloužena slavná tradiční Mše svatá (včetně diakona). Celebrovat má P.Valík OSB a diakona dělat P. Nohejl. Více info asi na www.orel.cz
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 18:46

No já nevím, jestli je dobré to tu říkat, podle některých místních šílenců je P. Valík "schizofrenik", když slouží v obojím ritu.., tak opatrně, aby jsi s tím zde nenarazil.
Na tohoto kněze se vskutku hodí ono "Subito Santo!" než na J.P. II, proto mám takový problém ustát argumentaci o podivnosti kněží sloužících birituálně..

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 18:59

Anton napsal:
No já nevím, jestli je dobré to tu říkat, podle některých místních šílenců je P. Valík "schizofrenik", když slouží v obojím ritu.., tak opatrně, aby jsi s tím zde nenarazil.
Na tohoto kněze se vskutku hodí ono "Subito Santo!" než na J.P. II, proto mám takový problém ustát argumentaci o podivnosti kněží sloužících birituálně..

Anton.

Já osobně tyto kněze vůbec neodsuzuju, jsem rád že objevili poklad tradiční katolické liturgie a aspoň co jsem měl možnost poznat, tak jí i milují... Sloužení NOM je další věc, dá se jednoduše říct že by s tím měli hned přestat,... ale kdo ví, co bychom dělali na jejich místě...
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10020
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 18:59

Neslouží pater Valík jen tradiční ritus?
Nelze sloužit dvěma pánům. Zeptej se sám kněze, který slouží oba rity jak se s tím vyrovnává a který by sloužil raději, pokud by to šlo(a jaké jsou jeho důvody).
Mimochodem, to, co jsme o kněžích sloužících birituálně tady říkali, to v podstatě říká i pater Stritzko.
A když už jsem citován, tak přesně:
citace :
Kirku, v podstatě s tebou souhlasím. Kněz, který slouží oba rity je tak trochu schizofrenik.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 19:10

Myslím, že to Antone nemůžete nějak ustát a nechápu proč. Pokud správně za vaší ironií cítím váš neomylný názor, proč vás tak rozčiluje např. moje "pomatená" řeč. Za další nechápu, proč tu je neustále zaměňováno odsuzování a to že k nim na mši nepůjdu. Zajímavé je, že k těm zlatý horám se nevyjádřil nikdo. Prostě a zkrátka nebudu nikdy souhlasit s názorem, tradiční mši svatou za každou cenu. Ty kněze neodsuzuji a znovu opakuji pokud se někdo modlí jiný breviář a slouží jinou mši, je pro mne pochybný z principu ne od osoby, ale taky se mohu mýlit. Včera jsem se to snažil vysvětlit, ale jak se zdá, tak to někdo nechce pochopit. Doporučuji si nastudovat co píše Jakub, to co říká páter Stritzsko.
Malá perlička nakonec, jeden řeckokatolický kněz, který slouží oba rity (východní a NOM), když "musí" sloužit východní česky se dost často (spíš pravidelně, co jsem mohl sám zažít) při proměňování Krve splete a říká za všechny, na čež následuje "eeeeee za mnohé". To je prosím ten schizofrenismus, to je ta pochybnost. Jak se asi při tom cítí věřící ani nechci vědět. Hlavně, že je poslušný.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 19:24

Já myslím, že jde hlavně o to si připustit, že NOM je něco zcela jiného, než ritus tradiční. NOM mohou bez úprav v klidu sloužit i heretici(a zhusta tak činí), protože je vlastně neuráží. Tradiční je uráží.
Vyvodit důsledky z takového rozhodnutí vyžaduje především upřímnou odvahu k sobě samému. Protože nejtěžší je přesvědčit své city. Rozum jde docela lehce, protože argumenty pro jsou jasné a nevyvratitelné.
Je zbytečné se tu o tom dohadovat mezi sebou. Opakuji, že je to zbytečné. Pokud vidím upřímného člověka, jako je Anton, tak vím, že časem dojde k bodu, kdy se bude muset rozhodnout. Buď žít v přetvářce, nebo pokračovat dál v Pravdě. Teď v přetvářce nežije, anžto k tomu bodu nedospěl. Proto se s ním(Tebou) nechci dohadovat. Protože proč? Protože je to zbytečné Smile
Nebude prvním, ani posledním, kdo se bude muset zachovat rozhodně a čestně. Teď se chová stejně tak, protože doposud k tomu nedozrál. To není chyba, to je vývoj v duchovním životě. Každý z nás tím prošel. Někomu to šlo snáze, jinému méně. Ale skoro každý(kdo se jen trochu více zajímal o liturgii) argumentoval tak, jak dnes argumentuje Anton. Věřím, že ta milost mu dána bude. A možná dřív, než si všichni myslíme. Však o to jde.
Takže klid. Kdo chce, ať si na Svatou Horu jede. Ať jezdí k paterům, kteří slouží oba rity. Důležité je, že nestojí na místě, ale hýbe se. Kupředu, ne zpět(jako třeba Vrták na Signálech).
My, kteří už jsme k obratu dospěli a rozhodnutí udělali můžeme se za tyto naše bratry modlit. Aby byl jejich obrat a jejich rozhodnutí co nejdříve. Pak to zapijem a bude Smile

Naposledy upravil Iacobus Augustinus dne 20.05.08 19:27, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 19:26

Ano tak to bude asi nejlepší Jakube.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 20:23

K tomu, co napsal Jakub lze snad dodat jen jedno - AMEN!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 20:34

Mikolaj napsal:
K tomu, co napsal Jakub lze snad dodat jen jedno - AMEN!

Já s tím v podstatě můžu souhlasit... ten vývoj je jak u kněží, tak u laiků... kněží se odhodlají sloužit tradiční, slouží jí paralelně s NOM a po čase snad dojdou k tomu, že pocítí ten významný rozdíl.

Laici chodící na NOM (tím myslím i sebe) začnou chodit na tradiční liturgii, postupně do ní víc pronikají a také rozeznají rozdíl (což se u mně myslím pomalu ale jistě děje). Osobně když bych měl možnost chodit pravidelně na opravdovou plnotučnou liturgii, tak by mě na NOMu už asi nikdo neviděl.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 20:36

Amen again!

Jakub to myslím rozetnul nejlépe.., osobně neznám P.Stritzka a tak nemohu posoudit, zda je jeho stanovisko O.K., či se jedná jen o bezduché štvaní proti údajným "zbabělcům", co se bojí sloužit Trident..., jaká protivenství musí překonávat všichni, kdo chtějí sloužit Trident upřímně, neb jde o službu živému Bohu, si nedovedete představit. Proto jsem poněkud "startovací", pokud někdo mele ty nesmysle o "schizofrenicích"..

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 20:39

Antone, věř, že si to představit dokážu.
Pro příště prosím. Chcete-li si mezi sebou řešit takové subtilnosti, použijte soukromé zprávy.
Díky

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   20.05.08 20:41

Zum Befehl!

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   24.05.08 9:39

Iacobus Augustinus napsal:
Neslouží pater Valík jen tradiční ritus?
Nelze sloužit dvěma pánům. Zeptej se sám kněze, který slouží oba rity jak se s tím vyrovnává a který by sloužil raději, pokud by to šlo(a jaké jsou jeho důvody).
Mimochodem, to, co jsme o kněžích sloužících birituálně tady říkali, to v podstatě říká i pater Stritzko.
A když už jsem citován, tak přesně:
citace :
Kirku, v podstatě s tebou souhlasím. Kněz, který slouží oba rity je tak trochu schizofrenik.

P. Valík slouží, pokud vím, oba rity. V neděli má v Počáplech dvě Mše sv. - ranní je NOM, v 16.30 je pak tradiční Mše svatá.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   06.06.08 21:10

Kněz cítí především nutnost přiblížit Pána Boha svěřeným duším. Pokud je ve farnosti, bude mít vždy pocit, že k Bohu musí dovést svěřené duše. Je-li outsiderem, tj. ideál kněžství si přes mnohé útoky nenechá zastřít "potřebou dněšního světa", začne trpět pod tíhou rozporu mezi ideálem kněžství a toho, co je po něm žádáno. Nezná-li ovšem jazyky, kde nalezne prameny k tomu, aby se zorientoval? Buď bude trpět nebo rezignuje a začne kněžství vykonávat jako zaměstnání. Najde-li cestu pravou, ke zdroji občerstvení, začne trpět ještě víc - čím dále tím více cítí neúnosnost"novodobých schůzí pro oblažení člověka" ve srovnání s objevenou pravou bohopoctou. Chce však toto sdělit i svěřeným ovcím, nemůže ovšem okamžitě, nejsou na takovou stravu připraveny. On sám je také ještě zcela ohlušený tím pokladem, který objevil. A tak (psychologicky) je připraven obětovat se u "předsednického stolku", aby uvedl jemu svěřené postupně k oltáři Páně. Je mu jasné, že udělá-li radikální řez, bude odstraněn zcela a ti lidé se už nikdy nic dalšího nedozvědí. Ne každý z nich má to štěstí, že si ho Pán Búh odčlení bez jeho aktivního přičinění nějakým úrazem či nemocí tak, že mu je zcela jasně opce pro úplné opuštění nového dána. To není schizofrenie vnitřní, to je schizofrenie pastorační, při níž vnitřní postoj je poměrně jednoznačný!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   07.06.08 11:32

To semperfides: Naprostý souhlas!!

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   07.06.08 11:48

Já si myslím, že výše uvedenému odpovídá i pan farář v Hořičkách. Proč by ho měl někdo odsuzovat za sloužení NOM, když provedl takový revoluční krok v diecézi (jistě ne bez osobního ohrožení) a dokonce veřejně prohlásil, že se sám bude učit sloužit "mimořádný ritus".

U mě to není žádný padouch, nýbrž hrdina.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   07.06.08 17:59

Mikolaj napsal:
Já si myslím, že výše uvedenému odpovídá i pan farář v Hořičkách. Proč by ho měl někdo odsuzovat za sloužení NOM, když provedl takový revoluční krok v diecézi (jistě ne bez osobního ohrožení) a dokonce veřejně prohlásil, že se sám bude učit sloužit "mimořádný ritus".

U mě to není žádný padouch, nýbrž hrdina.
Tady s tím souhlasím, můžem být rádi, že se k tomuto kroku někdo odhodlá. Mši by se měl naučit a pak ji sloužit čím dál častěji. U vrchnosti na Velkém náměstí si tím spíše uškodí. Lidé ve farnosti poznají ten rozdíl a tradiční si část zamiluje.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   08.06.08 18:56

Já se nestačím divit. Tradiční a překrucují pravdu ! Pokud vím, psal jsem, že je pro mne kněz schizofrenní, když slouží obě a proto k němu na mši nepůjdu a najednou je z toho padouch. Pokud se to netýká mě tak se omlouvám, ale mám pocit, že ano.
Možná to bude schizofrenie pastorace, ale také nemusí, notabene, že já toho kněze nesoudím, jen říkám, že kvůli sloužení i NOM k němu nepůjdu.
Je také správné podotknout k "hrdinovi" farářovi, že tuto řeč vedl již před půl rokem a měl se začít učit jž tenkráte, mám tyto informace od místního farníka. Zatím vypadá, že vše umrzlo. Upozorňuji, že já jsem radikál, ale moje žena ne a pokud i ta vidí strach pana faráře, něco na tom bude.
Vše to uvádím ne abych dokázal, že mám pravdu já, ale aby zazněli i jiné argumenty a věřte mi, že se budu velice rád mýlit.
Nechci se hádat a tak to prosím berte jako můj vnitřní postoj, který jsem tu jen vyjádřil a nečiním si nárok na pravdu.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   08.06.08 20:17

Tebe jsem neměl rozhodně na mysli, myslel jsem to obecně.
Ano, pan farář měl očividně strach. A přesto Mši sv. nechal sloužit. To je dle mého hrdinství!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   08.06.08 23:03

Strach z čeho? Co mu za to hrozí? Víte to prosím někdo?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   08.06.08 23:36

Někdy je lépe to nevědět. Ale něco tuším, minimálně zaražený postup.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   09.06.08 8:00

ospilos napsal:
Strach z čeho? Co mu za to hrozí? Víte to prosím někdo?

Jde o to, že si dával pozor, aby neřekl něco nepěkného na adresu NOM. Jinak Mše sv. byla se schválením vyšších míst (vikáře).

Co tak asi může hrozit... Přeložení někam daleko. I když, Hořičky jsem nemohl taky skoro nalézt Wink
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   09.06.08 9:02

Předkládám pár článku z katolikrevue, které ovlivnily moji "zaujatost". Nicméně uznávám, že někteří kněží s tím mohou váhat pro dobro svých farníků.

http://www.katolikrevue.cz/fronda/rozhovor_s_louisem_demornex_sc.htm
http://www.katolikrevue.cz/fronda/otec_stephen_zigrang.htm

Jen chci podotknout, že si znovu nenárokuji právo na pravdu.

P.S. Snad se nebude Martin zlobit, že sem to tu uveřejnil.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   09.06.08 9:04

Kirku, tato rozhodnutí se nedají uspěchat. Každý k nim musí dospět sám. Dokud je NOM stále ještě sloužen a není zakázán, tak to stojí mnoho bojů.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   09.06.08 9:08

Iacobus Augustinus napsal:
Kirku, tato rozhodnutí se nedají uspěchat. Každý k nim musí dospět sám. Dokud je NOM stále ještě sloužen a není zakázán, tak to stojí mnoho bojů.

Přesně tak. Je to o nasazení toho kněze, o jeho vztahu k Bohu, o jeho sebeobětování. Asi by bylo dobré moc nehodnotit, protože nikdo z nás nezná konkrétní situaci a cestu toho kterého kněze.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související   

Návrat nahoru Goto down

Tradiční Mše svatá na Svaté Hoře a související
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Allgemein :: Akce, srazy, aneb tradiční katolické akce nejen u piva-
Přejdi na: