+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Lidovci vytáhli do boje proti potratům

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   23.11.08 19:13

Možná, že v dohledné době bude následujcíí text, který jsem včera napsal, (nebo s menšími úpravami) publikován:

V současné době probíhá jednání ohledně nových zákonů týkajících se zdravotních služeb. Celostátní výbor KDU-ČSL 6.11.2008 konstatoval, že současný návrh zákona o specifických zdravotních službách je z etických důvodů nepřijatelný a vyzval své ministry, aby jeho současnou podobu nepodpořili. Jedná se především o otázky ochrany života od početí do přirozené smrti. Formulace zákona umožňuje tzv. potratovou turistiku do České republiky, přičemž na jednání 11.11.2008 mezi ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem a předsedou KDU-ČSL Jiřím Čunkem tento uvedl, že ani právo EU k něčemu takovému Českou republiku nenutí. Na zasedání vlády 19.11.2008 však Jiří Čunek hlasoval pro zdravotnické zákony, aniž byly vyřešeny všechny připomínky KDU-ČSL. V rozhovoru uvedl, že tak učinil proto, že si to přál premiér Topolánek i ministr Julínek. Podle něj se jedná jen o drobné věci. Hlasoval i pro zákon, který má umožnit ženám z EU potraty v ČR. Uvedl, že podle Legislativní rady vlády to nemůžeme udělat jinak. Přitom však na KDU-ČSL již dříve vyhlásila tzv. Pražskou deklaraci, ve které se mimo jiné uvádí: „Rodinné právo zůstává ve výlučné pravomoci členských států; ani pro budoucnost nepočítáme s jeho unifikací. Hodnotově podmíněná řešení citlivých otázek jako je euthanasie, interrupce apod., zůstávají plně v kompetenci členských států. Respektujeme hluboce zakotvené, přirozeně rozdílné duchovní tradice jednotlivých národů a nehodláme je jakkoli znásilňovat.“

Z uvedeného se zdá, že KDU-ČSL nemá jasno, co EU požaduje od svých členských států v oblasti potratového zákonodárství. Vzhledem k tomu, že současná právní úprava nebyla ze strany EU napadena jako neliberální, lze mít za to, že nevyžaduje její další liberalizaci. Je to však ještě horší. Na jedné straně KDU-ČSL ve své Pražské deklaraci, která byla vyvolána odmítnutím Lisabonské smlouvy v referendu v Irsku, ujišťuje Iry, že EU nemá s potraty nic společného; na druhé přistupuje na rozšíření dostupnost potratů s argumentem, že to vyžaduje právo EU. KDU-CSL je tedy buďto nevědomá právních otázek ohledně potratů v souvislosti s členstvím v EU nebo velice pokrytecká. V prvním případě si však měla vyžádat a publikovat právní rozbor této problematiky a požadovat na ministru Julínkovi, aby jí předložil dokument, ze kterého vyplývá, že na základě práva EU má ČR povinnost provádět potraty občankám jednotlivých států EU.
Bude-li zákon v takové podobě schválen, dojde patrně k nárůstu potratů cizinek ze zemí EU, které mají přísnější potratovou legislativu (např. Polsko, Slovensko, Irsko). Spoluviníkem na tom budou i někteří politici KDU-ČSL. Doufejme, že ne všichni. Poslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová se již vyjádřila, že zákon, který obsahuje ustanovení o potratech, v žádném případě nepodpoří. V rozhovoru pro Lidové noviny uvedla: „Nedovedu si představit, že KDU-ČSL je členem vlády, která takovýto zákon posílá do sněmovny. To říkám s plnou zodpovědností. Velmi mě mrzí, že je to vůbec možné. Návrh rozšiřuje možnosti interrupcí a v podstatě zasahuje do práva sousedních zemí. Jestliže v nich není právo jít na interrupci, vytváříme konkurenční liberálnější legislativní prostředí. Žádná Evropská unie nás k tomu nenutila, je to naše rozhodnutí.“

Pro křesťanského politika by však mělo být samozřejmostí, že nejvyšším zákonodárcem je náš Stvořitel a Pán a nikoliv tedy, mnohdy ani nikým nevolená grémia, komise či komisaři EU. Ví také, že zákony, které se protiví Božímu zákonu, není dovoleno žádným způsobem schvalovat ani je zachovávat, protože více se sluší poslouchat Boha než lidí (Skut 4,19). Kompromisy v politice jsou možné, někdy nutné, ale musejí se týkat věcí, které neodporují Božímu zákonu, jako je v tomto případě problematika tzv. regulačních poplatků nebo různých technických vymezení zdravotnických služeb apod. Sv. Tomáš Aq. ve své Theologické summě (I-II q. 95 a. 2 co.) vysvětluje: „Každý zákon lidmi ustanovený natolik má z pojmu zákona, nakolik se odvozuje z přirozeného zákona. Jestliže však v něčem nesouhlasí s přirozeným zákonem, již nebude zákonem, nýbrž porušením zákona.“ Politik, který podle toho nejedná, není křesťanským politikem, a politická strana, která je nebo bude ovládnuta takovými politiky, není již křesťanská. Pak by ovšem bylo lépe, aby ono „K“ jako „Křesťanská“ bylo z názvu KDU-ČSL vypuštěno, aby lidé nebyli aspoň klamáni. Doufejme, že ve vedení KDU-ČSL převládne křesťanské smýšlení a osobní odvaha a ne touha podílet se na moci a být přijatelný pro Bohu i přirozené mravnosti vzdálenou současnou společnost. Zdá se však, že v něm potřebná reflexe neproběhla i přes Otevřený dopis Hnutí pro život ČR Celostátní konferenci KDU-ČSL k problematice zdravotnictví z června 2008.

Ještě některé odkazy:

Nový Hlas č. 11/2008, ke stažení z http://www.kdu-csl.cz/default.asp?page=311&idr=140&IDCl=25790
http://www.kdu-csl.cz/default.asp?page=311&idr=133&IDCl=25803
http://www.kdu.cz/videa/Media_25665_2008_11_7_14_51_50.rtf
http://www.kdu-csl.cz/default.asp?page=311&idr=132&IDCl=25793
http://www.prolife.cz/?a=71&id=505
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   23.11.08 19:23

Anton napsal:
Jestli tu jsou mezi námi ještě členové lidové strany, tak jim doporučuji vystoupit.., na takovéto prasectví se nedá nic říct.

Anton.

Já bych to neřešil s horkou hlavou... pokud by to bylo opravdu tak, jak HPŽ píše (pokud nejde o nějakou mediální dezinformaci), byl by to pro mě opravdu problém pracovat dál pro KDU. Ale už znám ty jejich přešlapy, sem tam ti nahoře něco "vymamlasí", pak to vezmou zpět, omluví se a je... V KDU je dost slušných a poctivých lidí, tak mi je té strany trochu líto.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   23.11.08 20:43

nuncius napsal:
Anton napsal:
Jestli tu jsou mezi námi ještě členové lidové strany, tak jim doporučuji vystoupit.., na takovéto prasectví se nedá nic říct.

Anton.

Já bych to neřešil s horkou hlavou... pokud by to bylo opravdu tak, jak HPŽ píše (pokud nejde o nějakou mediální dezinformaci), byl by to pro mě opravdu problém pracovat dál pro KDU. Ale už znám ty jejich přešlapy, sem tam ti nahoře něco "vymamlasí", pak to vezmou zpět, omluví se a je... V KDU je dost slušných a poctivých lidí, tak mi je té strany trochu líto.

To není horká hlava,to je tvrdá relita.Tato strana by měla být pro katolíka na indexu.Křesťanské priority přes tuto stranu opravdu nejdou prosadit,protože to mají zástěry dobře pojistěné.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
avatar

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 128
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   24.11.08 8:37

e-mail dopis, který mi přišel z Hnutí pro život 23.11.08

Vážení přátelé,
netěší nás přicházet se špatnými zprávami, ale bez pravdivého pohledu nelze realitu změnit. Dovolujeme si vám přeposlat zprávu z webu HPŽ ČR Křesťanští demokraté podpořili rozšíření potratů - viz níže.
Pro úplnost upozorňujeme, že informace o umělých potratech jsou například na http://prolife.cz/?a=34&id=67 nebo na stránkách organizace Stop Genocidě - http://www.stopgenocide.cz, kde je možné se i připojit k petici za zákaz umělých potratů. Hnutí Pro život ČR pomáhá pro věřící koordinovat modlitební hnutí Kruciáta za zastavení umělých potratů v naší zemi (http://kruciata.cz).


Budeme vděčni za předání této zprávy vašim známým a přátelům.

Radim Ucháč

Hnutí Pro život ČR
Hlubočepská 85/64
152 00 Praha 5


Křesťanští demokraté podpořili rozšíření potratů
http://prolife.cz/?a=4&id=528

Na zasedání vlády 19. 11. 2008 se Jiří Čunek (předseda KDU-ČSL) vzdal práva veta a lidovci tak podpořili návrh zákona z dílny liberální části ODS, který umožní umělé potraty cizinkám ze zemí EU. Přímým důsledkem tohoto kroku bude smrt velkého počtu dětí před jejich narozením.

Podle informací, které má HPŽ ČR k dispozici, nebyl v této tak závažné otázce vypracován ani zveřejněn ze strany Ministerstva zdravotnictví ani ze strany KDU-ČSL žádný oficiální právní rozbor, podle kterého by měla Česká republika povinnost rozšířit umělé potraty. KDU-ČSL odsouhlasila rozšíření potratů pouze na základě nátlaku Ministerstva zdravotnictví a Legislativní rady vlády (Cyril Svoboda). Nepochopitelná je v této souvislosti nedávno přijatá tzv. Pražská deklarace, jejímž autorem je předseda Legislativní rady vlády Cyril Svoboda a která měla za úkol uklidnit Irsko, že "hodnotově podmíněná řešení citlivých otázek jako je euthanasie, interrupce apod., zůstávají plně v kompetenci členských států".

Vzhledem k tomu, že znění návrhu zákona nebylo zveřejněno, není jasné, které další sporné body návrhu Zákona o specifických zdravotních službách prošly a které ne. Hnutí Pro život ČR, Česká biskupská konference a další subjekty upozorňovaly například na umělé oplození svobodným ženám, rizika incestů v souvislosti s umělým oplozením, omezení rodičovských práv v souvislosti s potraty, sterilizace a další (viz. otevřený dopis). Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek pro Právo uvedl, že "faktem je, že jsou tam jen drobné věci, a ty se dořeší".

Protože KDU-ČSL umožnila koalici postoupení Zákona o specifických zdravotních službách Poslanecké sněmovně a nepoužila právo veta, nepomůže vyjádřené zděšení některých poslanců klubu KDU-ČSL (např. Michaely Šojdrové) a jejich hlasování proti návrhu zákona, protože jejich hlasy budou u tohoto zákona ochotně doplněny z řad levicové ČSSD a KSČM. Jedinou rozumnou možností je zákon stáhnout a nebo v případě neochoty koaličních partnerů opustit koalici.

Vzhledem ke kvalitní zdravotní péči a velmi malé ceně za usmrcení dítěte před narozením oproti cenám v zahraničí se Česká republika nutně stane popravčím místem pro nesmírně množství dětí z Polska, Německa, Velké Británie a z dalších zemí západní Evropy. Stane se tak kvůli aktivnímu souhlasu křesťanských demokratů. Umělé potraty byly v Československu zavedeny v roce 1957 na pokyn Sovětského svazu ministrem zdravotnictví Josefem Plojharem (ČSL). Od té doby bylo v naší zemi před narozením chirurgicky zabito více jak tři milióny dětí.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
avatar

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 128
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   24.11.08 8:40

Z tzv. křesťanské a demokratické unie (KDU-ČSL) se mi chce zvracet přátelé. Jsem moc rád, že jsem tu stranu, kde sice jsou slušní lidé, ale rozhodují za ni bídáci, v posledních volbách již nevolil. Patří na smetiště dějin jako strana, která se zaprodala za jidášský groš prebend proti přirozenému právu. Slušní lidovci by měli ukončit své členství v této straně, kde vládnou takoví zlotřilci anebo okamžitě svrhnout toto bezbožecké vedení. Druhá možnost by byla daleko lepší, ale nemyslím, že to vládnoucí klika dopustí. Korytáři v KDU-ČSL moc dobře znají technologii moci a intriky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 15:38

Tato zpráva tvrdí něco jiného. Tak jak to vlastně je ?

http://zpravy.idnes.cz/lidovci-chteji-aby-vlada-vzala-zpet-zakon-o-potratech-p0q-/domaci.asp?c=A081125_124921_domaci_ban

viz :Lidovcům vadí, že by v Česku mohly podstoupit interrupci také občanky Evropské unie. "Přijatá změna je v rozporu s přesvědčením mnoha křesťanských demokratů, a proto ji nemůžeme i nadále podporovat," zdůvodnil zdravotnický expert KDU-ČSL Jiří Carbol


Jinak výmluvy na EU jsou v tomto případě liché. Tyto zákony si řeší každá země samostatně, viz polský zákon.
Tedy zatím řeší samostatně, co bude v budoucnu asi nelze odhadnout.
Návrat nahoru Goto down
František Matěj
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
avatar

Male Počet příspěvků : 332
Věk : 49
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 10. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:00

Ty zprávy nejsou v rozporu - ministři za KDU odkejvali liberalizační návrh zákona a poslanecký klub je následně vyzval, aby to vzali zpátky. To je celé, to je lidovecké...
Jak to dopadne uvidíme
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
avatar

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 128
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:00

Je to tak, že slavní lidovci to mohli vetovat ve vládě. Neučinili tak ke zděšení všech poctivých členů. Teď, když se to dostalo do parlamentu jsou někteří lidovečtí poslanci stále proti. To však není případ špiček lidovců, kteří to nechali projít (ve vládě, v legislativnmí radě - ministři za KDU a Cyrilek vlezdoprdýlek. Budou-li chybět koalici hlasy pár lidovců co budou hlasovat proti, nic se nestane v PS, protože to projde hlasy komunistů a ČSSD, tedy valnou většinou. Teď už je pozdě. Ten návrh se vůbec neměl do parlamentu dostat, mohlo-li se tomu zabránit (a ono mohlo - vetováním v koalici) a to je příčina toho pádu KDU do žumpy. Její špičky jsou tvořeny bezskurpulózními korytáři, kterým je bližší košile než kabát.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:02

Děkuji za vysvětlení, budu to pozorně sledovat.

Vyvstává otázka, koho příště volit ?
Nebude se nějak formovat politická strana kolem iniciativy d.o.s.t. ?
Nevíte ?
Chtělo by to jednu skutečně konzervativní stranu, ale kde ji v čr vzít ?
Návrat nahoru Goto down
František Matěj
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
avatar

Male Počet příspěvků : 332
Věk : 49
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 10. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:07

S Quidovým hodnocením a popisem lidoveckého počínání naprosto souhlasím.
Jen myslím, že po technické stránce to není tak, jak píše. Poslanci nebudou samostatně hlasovat o potratové legislativě - pak by to s těmi hlasy komančů a spol. platilo - ale o celém návrhu novely zdravotního zákona (či jak se to jmenuje) a tam budou socani a komáři sborově proti i když z jiných důvodů než jsou potraty. Takže bez lidovců to neprojde a i s nimi hodně těžko. Chvála Bohu, ale oni zas něco potratáři vymyslí...
Návrat nahoru Goto down
František Matěj
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
avatar

Male Počet příspěvků : 332
Věk : 49
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 10. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:16

Magdalena napsal:
Děkuji za vysvětlení, budu to pozorně sledovat.

Vyvstává otázka, koho příště volit ?
Nebude se nějak formovat politická strana kolem iniciativy d.o.s.t. ?
Nevíte ?
Chtělo by to jednu skutečně konzervativní stranu, ale kde ji v čr vzít ?

K iniciativě d.o.s.t. má zřejmě (personálně a programově) nejblíž Právo a spravedlnost. Myslím, že katolík by neměl mít problém tuto stranu volit, čeho ovšem může bez konkurenceschopného finančního a mediálního zázemí dosáhnout je ovšem otázka...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:21

František Matěj napsal:
S Quidovým hodnocením a popisem lidoveckého počínání naprosto souhlasím.
Jen myslím, že po technické stránce to není tak, jak píše. Poslanci nebudou samostatně hlasovat o potratové legislativě - pak by to s těmi hlasy komančů a spol. platilo - ale o celém návrhu novely zdravotního zákona (či jak se to jmenuje) a tam budou socani a komáři sborově proti i když z jiných důvodů než jsou potraty. Takže bez lidovců to neprojde a i s nimi hodně těžko. Chvála Bohu, ale oni zas něco potratáři vymyslí...

Ano souhlasím. Považuji za nedobré řešení svázat tyto všechny zákony do jednoho, "hlasovacího" balíčku.
Pro takhle závažné věci, tedy pro každý jeden z těch zákonů, by se mělo hlasovat samostatně.
Návrat nahoru Goto down
František Matěj
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
avatar

Male Počet příspěvků : 332
Věk : 49
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 10. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:26

On to technicky vzato jeden zákon je, ale chápu, jak to myslíte. Ovšem v tomto případě, kdyby se například samostatně hlasovalo: "kdo je pro, aby mohli v ČR podstupovat potraty i cizinky?" nikoliv "kdo je pro Julínkův návrh na změnu pravidel ve zdravotnictví?" by to dopadlo špatně
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:31

Ono vůbec ta novela zákona o specifických zdravotních službách / potraty, umělé oplodnění/ přináší jednu hrůzu za druhou.
Strašné, dříve by mě vůbec nenapadlo že to zde nabere podobný směr.

Reformy ve zdravotnictví dříve nebo později nutné budou, stárneme a péče je pořád dražší...a lidí co platí je naopak méně a méně.
Takže prostá matematika .

Avšak to co se děje v dalších, komerčně laděných oblastech zdravotnictví kolem umělého početí -- škoda slov. pale
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
avatar

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 128
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 16:51

Magdaléno s tím stárnutím nestraš. Právě nyní se rodí tolik dětí, že školky nestačí. Inu to zas páni postkomanči zrušili "nepotřebné" a budou to teď za drahé peníze budovat znovu.
Péče je stále dražší kvůli nenažraným farmaceutickým firmám, překupníkům léků, nenažraným lékarníkům a nenažraným doktorům, kteří by tady chtěli mít platy jako ve Švýcarsku, možná o kapánek vyšší.
Z této nenažranosti se chce zvracet. Nikdo z těch, co takto pracují nemá nedostatek, ale holt s jídlem roste chuť. Hlavně že zdravotním sestrám (když už jsme v tom zdravotnictví) nejen že nikdo nic moc nepřidá, ale ještě si na ně vymýšlí vysoké školy a podobné krávoviny. To se pak skutečně nedoplatíme. Ale je v tom zažraná doktorská loby, takže přátelé šetřte, protože až budete nemocní, tak si napřed musíte spočítat, jestli na léčbu vůbec budete mít. A když ne - je nám líto, máme zde jednu vše řešící injekci v akci za 150 Kč a zde leták: umřete důstojně s naším přípravkem.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 17:01

Quido, naše populace stárne a vymírá.
Nyní sice běží malá vlnka vyšší porodnosti, avšak to je kvůli generaci silných ročníků 70 let, která až do nyní děti odkládala.
V delší perspektivě však naše populace stárne a bude stárnout dramaticky.

Nejde zase tolik a jen o lobby farma firem.
Za důchodce jakožto pojištěnce platí pojistku stát.
A jeho léčba, pokud nemá štěstí a není suprzdravý , je velmi drahá / srdce, cévy, někdo plíce, často cukrovka...klouby , nádorová onemocnění/

Nejen léky, i diagnostika, operace -- rehabilitace, vše.

Do budoucna jsou možné dvě cesty.
Opět na některé diagnosy nebude, a budou existovat vyvolení -- za komoušů třebas umělá ledvina byla jen pro vyloženě mladé lidi a většina starších 40 let měla smůlu a umřela.
A nebo se nějakým způsobem poreformuje systém, bude se více šetřt, ale racionálně, tzn nebudeme posílat obézní lidi do lázní kvůli obezitě.
A pojedeme dále na solidární systém, kdy zdraví platí léčení nemocným.

Solidární systém je možný, avšak musí se dobře peněžní toky hlídat, reforma je tak či onak nutná -- tohle co tady je nevydrží napořád.

A k nenažranosti doktorů- ehm---- Very Happy
Manžel se po letech vrací k medicíně, budeme nějakou dobu žít z úspor.
Nastupuje za závratný plat 15 tisíc hrubého, jako lékař v okresní nemocnici.
Více zde nebudu, je to plat v korunách, je to v čr, ne nezbláznil se..... Laughing

Cesty Páně jsou nevyspytatelné, beru to tak a nebudu mu bránit, ale v podstatě padneme strmě mězi nejchudší lidi / nebýt úspor, na které si vydělal mimo zdravotnický sektor, tak ty děti neuživí vůbec. /
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   25.11.08 17:09

S těma sestrama a vš opravdu souhlasím.

A jeden příklad -- léčba bércového vředu.
Drahá, nepříjemná diagnosa.

Pojištovna platí jen to nejlevnější krytí, to co moc nepomáhá.
A tak člověk chodí pět let na převazy, a nic, bércák má pořád stejný.

Dražší krytí je například pětkrát tak drahé. / jeden převaz /
Avšak stačí jej dávat půl roku a je klid.
A v součtu tedy vyjde levněji.

Pojištovna jej ale nezaplatí, běžný člověk ně něj jen tak nemá.
Nebo má, ale horko - těžko.

Takže šetření na nepravém místě.

Po uspořádání toků peněz by jej pojišt. mohla platit, třebas s rozumným doplatkem klienta a všichni by byli spokojeni.

Takhle se plýtvá, a spokojený není nikdo.

Je to hodně složitá věc, žádný stát na světě nemá na plné krytí všech nemocí svých občanů a všude ty náklady rostou -- jsou dostupnější modernější a účinnější metody než dříve, avšak nejsou levnější.


On ten lobbing firem nefunguje na stoprocent, nikde, ani zde, a proto se s těma drahýma novinkama pochopitelně šetří --- a bude šetřit čím dál více.

Julínek žádnou skutečnou reformu ani jen nenastínil, poplatky nejsou reformou, jen mediálně přifouklou bublinou.
Takový ČEZ a jeho zdražování nás vyjde mnohem více za ta léta, než poplatky.


Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   26.11.08 11:21

Milá Magdaleno!

Na jednu stranu Vás chápu, na druhé straně Vaší argumentaci (např. v údajné ultralevicovosti DS) nerozumím.

Píšete, že by jste ráda volila skutečně konzervativní stranu, která by hájila zájem Christianitas. Obámám se, že to je dnes nemožné. Láďa Malý správně ve svém článku o zákazu DS na Dělnických listech píše, že dnešní politické strany nejsou ničím jiným, než krytím kriminálně působících struktur, které politickou činnost využívají k legalizaci své moci a svého majetku.
Nelegitimizovat uzurpátorům jejich společenský status quo tichým souhlasem, neb kdo mlčí (a volí..), souhlasí s tzv. "demokracií", která je však pouhou maskou pro tyto reprezentanty lumpenburžoasie.

Jak z toho ven?? Wählen sie nicht?? To ne, leč volit toho, jenž je pro dnešní establishmnet natolik nepříjemný, protože pravdivý, jinak by se ho tak nebáli a mediálně jej neostrakizovali..

Komunisté jsou pro nás logicky nepřijatelní, zbývá tedy Dělnická partaj, pokud nepočítám zoufalecké pokusy o nezávislost, zhusta končící zajímavými propojeními "nezávislých" s různými Rotary kluby.

Navíc.., společenská situace se začíná měnit, zednáři se přepočítali v účinnosti oblbovací kampaně v debilizačních médiích a nyní čelí fenoménu nebývalé podpory tzv. "pravicových extremistů" mezi veřejností, nejen v severních Čechách, kde je situace nejkritičtější, ale i na jiných místech "res publicy".., časy se zkrátka mění a po 17. listopadu 2008 už spousta věcí nebude jako dřív.., díky Bohu za to!

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   26.11.08 14:19

Je to skutečně problém, koho volit.

Dělnická strana má program na mě příliš levicový.
Věci jako "zdravotnictví zdarma" --- nemůže být zdarma, pokaždé jej musí někdo platit.
Kdybychom byli Saudská Arábie s mnoha zdroji ropy, tak možná, u nás však těžko.
Kdo by to zdravotnictví " zdarma " platil ????

Věci jako "státní výstavba bytů pro mladé rodiny "...opět další levicová iluze.
Pro jaké mladé rodiny ? Pro nesezdaná soužití která si raděj pořídí psa ?
A po roce se rozpadnou ?
Nebo pro lidi s dvěma dětma ? S pěti? Kdo určí "správný počet" aby rodina dostala byt ?

Kdo a podle jakého klíče by je vybíral. V jakém městě ? Ve všech ?


Proč by někdo měl ze svých daní platit někomu výstavbu bytu / pominu li malé procento skutečně chudých lidí, třebas i důchodců, kterým jsem ochotna ze své daně přispět na sociální bydlení pro chudé /

Proč by právě těžce manuálně pracující měli lít lázně zdarma každý rok ?
Proč ne třeba těžce duševně pracující ?


I další body ohledně ekonomiky tam jsou silně levicové --- chtějí mimo jiné zrušit konkurenci zdravotnch pojištoven a nastolit monopol jediné --- a to není pravicové opatření.

Nebo někde ve světe existuje pravicová, skutečně konzervativní strana dělníků ?

flower flower

Asi neexistuje. Jde o další levicový subjekt na naší politické scéně. A BOHUŽEL dost populisticky zaměřený, ten program zní jako taková levicová pohádka " všichni budou mít vše " .

S několika málo body tam souhlasím / třebas odpor proti EU / ale jinak je to na mě moc levicové.

Pokud se někomu ten program líbí, nebudu mu to brát, každého svoboda rozhodnout se.

To že je naše media označují jako pravicové extrémisty je už jen úsměvná tečka --- pravicové myšlenky v programu vypadaj naprosto jinak .

/ Minimální zdanění, malá závislost od státu, možnost volby kam budu směřovat své daně, obrana konzervativních hodnot a tak. /

/ ODS ovšemže nepovažuji za příliš pravicovou stranu, protože např. ve věci hodnot zajímá stanoviska liberální, ne konzervativní --- osobně považuji za logičtější spojení pravice s konzervativismem a levice s liberalismem /

No, je pravda že u nás je to vůbec celé poněkud proházené.

Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   26.11.08 14:35

Magdalena napsal:
Je to skutečně problém, koho volit.

Dělnická strana má program na mě příliš levicový.
Věci jako "zdravotnictví zdarma" --- nemůže být zdarma, pokaždé jej musí někdo platit.
Kdybychom byli Saudská Arábie s mnoha zdroji ropy, tak možná, u nás však těžko.
Kdo by to zdravotnictví " zdarma " platil ????


Zdravotnictví by se zaplatilo.., když se trošku zkrouhnou "apačské firmy" na léčiva a pojedeme na generikách, tak to půjde.

Věci jako "státní výstavba bytů pro mladé rodiny "...opět další levicová iluze.
Pro jaké mladé rodiny ? Pro nesezdaná soužití která si raděj pořídí psa ?
A po roce se rozpadnou ?
Nebo pro lidi s dvěma dětma ? S pěti? Kdo určí "správný počet" aby rodina dostala byt ?

Rodina?? To je jasné.., svazek dvou lidí opačného pohlaví, nic víc, nic míň. Církevně uznané sňatky, samozřejně.., čím víc dětí, tím lépe!

Kdo a podle jakého klíče by je vybíral. V jakém městě ? Ve všech ?


Proč by někdo měl ze svých daní platit někomu výstavbu bytu / pominu li malé procento skutečně chudých lidí, třebas i důchodců, kterým jsem ochotna ze své daně přispět na sociální bydlení pro chudé /

Proč by právě těžce manuálně pracující měli lít lázně zdarma každý rok ?
Proč ne třeba těžce duševně pracující ?


I další body ohledně ekonomiky tam jsou silně levicové --- chtějí mimo jiné zrušit konkurenci zdravotnch pojištoven a nastolit monopol jediné --- a to není pravicové opatření.

Jediná zdravotní pojišťovna je však úsporou zcela bezezbytku.., žádné "lukrativní vyzobávání" vojáků, vnitráků a spol., když solidarita, tak pro všechny!

Nebo někde ve světe existuje pravicová, skutečně konzervativní strana dělníků ?

Dělník těžko z důvodu své determinace může být být pravičák, a obráceně. Proto je mi z Buze dr. Ratha tak špatně, populista s údajně levicovým cítěním.

flower flower

Asi neexistuje. Jde o další levicový subjekt na naší politické scéně. A BOHUŽEL dost populisticky zaměřený, ten program zní jako taková levicová pohádka " všichni budou mít vše " .

S několika málo body tam souhlasím / třebas odpor proti EU / ale jinak je to na mě moc levicové.

Pokud se někomu ten program líbí, nebudu mu to brát, každého svoboda rozhodnout se.

To že je naše media označují jako pravicové extrémisty je už jen úsměvná tečka --- pravicové myšlenky v programu vypadaj naprosto jinak .

/ Minimální zdanění, malá závislost od státu, možnost volby kam budu směřovat své daně, obrana konzervativních hodnoty a tak. /Minimální zdanění.., fajn jsem pro.

Malá závislost od státu je mýtus vhodný leda tak do 19. století.., dnes však těžko akceptovatelný.
Hodláte si snad vyvíjet například vlastní systém ochrany proti ZHN či následkům nestabilního klimatu (povodně, déletrvající sucha..)

O nutnosti energetické politiky, která dnes víc než kdy jindy souvisí s obrannou a bezpečnostní politikou ani nemluvě.

Jak dopadá liberalizace státně a strategicky důležitých odvětví, vidíme všichni.., zisky plynou kamkoliv, jen né do státní kasy, o sekundárních efektech nemluvě..


Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   26.11.08 14:38

[quote="Anton"]
Magdalena napsal:
Je to skutečně problém, koho volit.

Dělnická strana má program na mě příliš levicový.
Věci jako "zdravotnictví zdarma" --- nemůže být zdarma, pokaždé jej musí někdo platit.
Kdybychom byli Saudská Arábie s mnoha zdroji ropy, tak možná, u nás však těžko.
Kdo by to zdravotnictví " zdarma " platil ????


Zdravotnictví by se zaplatilo.., když se trošku zkrouhnou "apačské firmy" na léčiva a pojedeme na generikách, tak to půjde.

Věci jako "státní výstavba bytů pro mladé rodiny "...opět další levicová iluze.
Pro jaké mladé rodiny ? Pro nesezdaná soužití která si raděj pořídí psa ?
A po roce se rozpadnou ?
Nebo pro lidi s dvěma dětma ? S pěti? Kdo určí "správný počet" aby rodina dostala byt ?

Rodina?? To je jasné.., svazek dvou lidí opačného pohlaví, nic víc, nic míň. Církevně uznané sňatky, samozřejně.., čím víc dětí, tím lépe!

Kdo a podle jakého klíče by je vybíral. V jakém městě ? Ve všech ?


Proč by někdo měl ze svých daní platit někomu výstavbu bytu / pominu li malé procento skutečně chudých lidí, třebas i důchodců, kterým jsem ochotna ze své daně přispět na sociální bydlení pro chudé /

Proč by právě těžce manuálně pracující měli lít lázně zdarma každý rok ?
Proč ne třeba těžce duševně pracující ?


I další body ohledně ekonomiky tam jsou silně levicové --- chtějí mimo jiné zrušit konkurenci zdravotnch pojištoven a nastolit monopol jediné --- a to není pravicové opatření.


................................................................................................................................................................Rodina?? To je jasné.., svazek dvou lidí opačného pohlaví, nic víc, nic míň. Církevně uznané sňatky, samozřejně.., čím víc dětí, tím lépe!


................................................................................................................................................................

Jediná zdravotní pojišťovna je však úsporou zcela bezezbytku.., žádné "lukrativní vyzobávání" vojáků, vnitráků a spol., když solidarita, tak pro všechny!

.


Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   26.11.08 14:39

A věci jako oslava sodomie, adopce dětí sodomity ...pořizování si dětí na objednávku......


Považuji to za liberální myšlení, netroufám si to však zařadit v kontextu pravice - levice , nevím.

Dříve se ve slušné společnosti o něčem podobném nemluvilo, dnes se žel ve jménu multikulti mluví, adoruje, prosazuje.

Nevím zda to svědčí o pravicovosti, nebo levicovosti, možná jen o zvrácenosti a možná je chybou snažit se zaradit to někam do klasického pravolévého spektra. Nevím. Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   26.11.08 14:43

Obávám se, že věci Vámi uvedené nemá DS v plánu ani náhodou.., to prosím asi bude nějaký omyl.

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   26.11.08 14:45

To že je pojištovna jediná žel nemusí znamenat úsporu.
V současném systému se jediné pojištovny obávám a to právě kvůli dopadu na pacienty.

Pak jí budou vydáni na milost a nemilost bez jakékoliv možnosti cokoliv změnit .

/ Dnes nám třeba dobré a potřebné vyšetření , zvané crp, VZP neproplácí a nehodlá se s náma o tom bavit.
Zatímco jiné to platí a tak spoříme za předpis atb a můžeme lépe o klienty pečovat...na místě totiž z kapky krve poznáme zda jsou atb nutné nebo můžeme počkat /

No, uvidíme. Smile


Naposledy upravil Magdalena dne 26.11.08 14:47, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   26.11.08 14:46

Anton napsal:
Obávám se, že věci Vámi uvedené nemá DS v plánu ani náhodou.., to prosím asi bude nějaký omyl.

Anton.

Ten příspěvek o sodomii byl již jen "úvahou" navíc, tím jsem nemyslela DS, to určitě ne, ti jsou proti tomu.
I to deklarují v programu .
Naopak zmíněné věci jako výstavba bytů , lázně zdarma pro někoho, jediná pojištovna, to jsem našla na jejich stránkách.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   

Návrat nahoru Goto down
 
Lidovci vytáhli do boje proti potratům
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: