+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Lidovci vytáhli do boje proti potratům

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 9:25

Lidovci se snaží opět oprášit tema potratů, cíti asi, že mlčením k julínkovskému svinstvu by se u voličů znemožnili. V e včerejší MF je rozhovor pana Mcka s feministkou Tominovou. U ní jde o klasickou demagogii, Macek reaguje obstojně až na tema antiko, kdy tvrdí, že není spolehlivá, nezmínil se o tom, že je nepřijatelná. Nyní názory známých žen

Vlasta Parkanová-Zákaz potratů není v současné společnosti reálný požadavek. Spíše než zákazy by ženám měla být aktivně nabízena alternativa.(antiko?) Rozhodně bychom se neměli smiřovat se stavem, kdy v naší zemi, která vymírá, se uskuteční několik tisíc potratů.

Zuzana Roithová- Jako křestanský politik ani jako žena s potraty nesouhlasím. Na druhou stranu si myslím, že nyní platná pravidla není třeba upravovat. Potratů v Česku nepřibývá, ale naopak ubývá. Nepovažuji vůbec za moudré se tím problémem v dnešní době zabývat.

Věra Luxová- Je tověc,, která je na osobním rozhodnutí ženy.Za sebe musím říci, že potrat je pro mne věc, která je pro mou rodinu nepřípustná. Nemělo by se to řešit zákonem, který by to zakazoval, protože je to omezování osobní svobody ženy. Víc by se mělo vysvětlovat.

Ludmila Mullerová- nemyslím si, že ten systém je v pořádku. Pokud se společnost rozhodne, že takový zákon chce, tak ať to má, ale já to nemohu podporovat. Nemůýu hlasovat pro zákon, který to umožnuje.

Takže potrat je zlo, ale nemělo by se zakazovat, lidé to chtějí, lidé to žádají. Typické lidovecké. Zvlášt Věruška mne zklamala. affraid
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10002
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 9:29

Aneb pravdou je to, na čem se shodnou ta hovada, co sedí v Parlamentu.
Baby jsou nekatoličky, na cestě do pekla. Přesně v tom duchu, o kterém mluví Michal v přednášce o náb. svobodě.
Není možné být katolíkem jen v soukromí. Katolíkem buď jsem, nebo nejsem. Nic mezi tím. A pokud de facto schvaluji potraty, katolíkem nejsem. Protože schvaluji vraždy. Nelze sloužit Bohu i satanovi.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 11:41

Věra Luxová mě naprosto šokovala tvrzením, že je to věc, která je na osobním rozhodnutí ženy !!! Zákon by měl být přijat právě proto, že bude hájit zájem nenarozeného dítěte.

A ještě jedna věc se při debatách o potratech málo zmiňuje - neexistence práva otce, vyjádřit se závazně k potratu jeho dítěte.
Návrat nahoru Goto down
František Matěj
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 332
Věk : 48
Na +T+ od : 10. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 12:00

Nevím jestli jste někdo včera večer sledovali na ČT1 pořad Máte slovo na toto téma. Byla to čirá hrůza. Místopředseda KDU Macek tam vystupoval, podle mě, jako klasický lidovecký oportinista: jde nám o tu diskusi, nechceme nic zakazovat, antikoncepce je super. Nejhorší byl jakýsi zcela hysterický gynekolog, který byl nesmírně arogantní a všechny okřikoval: zakazuji vám používat slovo vražda! já jsem gynekolog, já jediný vím, kdy začíná život! Jsem mírný člověk, ale kdybych byl ve studiu, asi bych se neudržel a jednu mu vrazil. Jediným pozitivem bylo, že jim zjevně nevyšel zákeřný trik, kdy si pozvali otce Libora Halíka s okatým očekáváním, že ho předvedou jako exota. Nakonec byl jediný, kdo z přítomných vystupoval jako příčetný člověk, usmíval se hovořil klidným hlasem, s noblesou a nadhledem a většina ostatních na něj soustavně řvala nebo mu násilím rvala z ruky plkát s potraceným plodem.
Nechci se rouhat, ale vypadalo to trochu jako scéna: Pán Ježíž před židovskou veleradou. Hnus.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 12:02

Tady by to mělo být.

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10175540660-mate-slovo/208572230800011-27.03.2008-21:40.html
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 12:11

Včera večer jsem se náhodou na Máte slovo dívala. Většinou se těmto pořadům záměrně vyhýbám, jsou nízké a vulgární, nic se neřeší, vedou jen k probouzení negativních emocí a k jejich vybití. A pokud možno k ponížení "hosta pořadu" za jakoukoli cenu. Nic pro normálního člověka.

Ale zaregistrovala přítomnost Libora Halíka, což mne v tu chvíli přišpendlilo k obrazovce. Klobouk dolů před Liborem Halíkem (ale i Davidem Mackem), kteří v té rozjitřené a stran moderátorky nepřehlédnutelně propotratově stranické debatě dokázali věcně a s klidem reagovat. Nenávist a neurotičnost, kterou sršeli jejich protivníci (gynekolog byl opravdu nepříčetný), byla ďábelská. Neznalosti propotratníků se nedaly zakrýt ani vyšroubovaným sebevědomím, s nímž sahali do oblastí, kterým absolutně nerozumí. Jeden příklad za všechny. Když poslankyně Čurdová napadla Libora Halíka slovy, co všechno „váš papež zakazuje“, tak se jen pousmál a řekl: „Já jsem pravoslavný, to je něco jiného.“ Laughing

Škoda, že se nedostala více ke slovu paní Čápová. Řekla sice jen pár vět, ale s vyrovnaností, prostě a přesvědčivě, neoddiskutovatelně pravdivě. Má moji hlubokou úctu...
Návrat nahoru Goto down
František Matěj
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 12:23

Ano, máte pravdu na paní Čápovou jsem pozapoměl, byla velmi statečná.
Já za perlu pořadu považuji otázku socanky Čurdové na D. Macka: Co děláte vy osobně proto, aby se křesťanské dívky naučily používat metod plánovaného rodičovství?
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 127
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 13:06

Katy napsal:
Včera večer jsem se náhodou na Máte slovo dívala. Většinou se těmto pořadům záměrně vyhýbám, jsou nízké a vulgární, nic se neřeší, vedou jen k probouzení negativních emocí a k jejich vybití. A pokud možno k ponížení "hosta pořadu" za jakoukoli cenu. Nic pro normálního člověka.

Ale zaregistrovala přítomnost Libora Halíka, což mne v tu chvíli přišpendlilo k obrazovce. Klobouk dolů před Liborem Halíkem (ale i Davidem Mackem), kteří v té rozjitřené a stran moderátorky nepřehlédnutelně propotratově stranické debatě dokázali věcně a s klidem reagovat. Nenávist a neurotičnost, kterou sršeli jejich protivníci (gynekolog byl opravdu nepříčetný), byla ďábelská. Neznalosti propotratníků se nedaly zakrýt ani vyšroubovaným sebevědomím, s nímž sahali do oblastí, kterým absolutně nerozumí. Jeden příklad za všechny. Když poslankyně Čurdová napadla Libora Halíka slovy, co všechno „váš papež zakazuje“, tak se jen pousmál a řekl: „Já jsem pravoslavný, to je něco jiného.“ Laughing

Škoda, že se nedostala více ke slovu paní Čápová. Řekla sice jen pár vět, ale s vyrovnaností, prostě a přesvědčivě, neoddiskutovatelně pravdivě. Má moji hlubokou úctu...

Neviděl jsem a mám tak nemožné připojení, že se na to nemůžu kouknout ani dodatečně na webu ČT. Nicméně i z tvojí reference usuzuji, že zastánci přirozeného práva byli stateční a nesnížili se na úroveň těch potratových posedlíků. A to je moc dobře.
Pár facek přes hubu na veřejnosti těm potraty posedlým nepomůže, oni jsou na koni. Jediná cesta je ztišit hlas a dát se s klidem seřvat a nakonec utrousit poznámku např. o tom, nechť pan gynekolog tedy definuje obecně co je život, když je tak chytrý, protože to je na Nobelovu cenu apod. Ti protěžovaní televizní a parlamentní "gynekologové" jsou veskrze neznalé kreatury, které sice možná vystudovaly medicínu ale o životě a vědecké práci nemají ánung a nikdy mít nebudou, protože nejsou schopni překonat vlastní povýšenost a nadutost a zjistit, že před zázrakem života musí říci i sebelepší vědec, kteý se zabýval i jen malým speciálním úsekem vědy, souvisícím se zrodem života či reprodukcí živých organismů: vidím, že vůbec nic nevím".
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 13:09

Už se těším na zítra.
Jsem zvědav, kolik z těch televizních tam přijde dělat jednoho z davu.

Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 127
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   28.03.08 13:10

František Matěj napsal:
Ano, máte pravdu na paní Čápovou jsem pozapoměl, byla velmi statečná.
Já za perlu pořadu považuji otázku socanky Čurdové na D. Macka: Co děláte vy osobně proto, aby se křesťanské dívky naučily používat metod plánovaného rodičovství?

Na to se dá přece říci pohotově vtipná replika:
Zdaleka ne tolik co náš president V. Klaus, jež je vzorem toho, že své souložnice školí tak, že s ním nepočne ani letuška ČSA po noci v hotelu v předvečer MDŽ.
Myslím, že by následoval tuš a střih. sunny
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   29.03.08 21:18

Tak jsme si se ženou udělali chvilku a shlédli celou tu debatu na ČT. Tolik arogance, zloby a nenávisti jsme dlouho neviděli Sad V uších mi znělo "Ukřižuj ho!" ...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   29.03.08 21:57

Mikolaj napsal:
Tak jsme si se ženou udělali chvilku a shlédli celou tu debatu na ČT. Tolik arogance, zloby a nenávisti jsme dlouho neviděli Sad V uších mi znělo "Ukřižuj ho!" ...

škoda času
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   30.03.08 13:41

Trochu jsem se na ten pořad v ČT díval. Ano, je to satanská nenávist, směs lží a demagogie, aby nemuseli sebe vidět jako vrahy resp. jejich podporovatele.

Ten lidovec hovořil sice klidně, ale přece jen příliš mírně. Škoda také, že nikdo Jílkovou neokřiknul, aby nechala odpůrce potratů v klidu domluvit.

Chyběla mi tam jasná presentace toho, že to, že potrat je vražda je přesvědčení nejen křesťanské, ale čistě rozumové. Základem je filosofické vyjasnění si ontologického statusu embrya. V té věci jsou ovšem přírodní vědy i medicína nekompetentní. Od toho se pak vše odvíjí.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   31.03.08 14:19

Zde kousek z rozhovoru D. Macka pro lidovky z prosince 2006:

"LN Jak by KDU-ČSL měla přistupovat k některým tradičním tématům, jako jsou třeba potraty či zákon o registrovaném partnerství? Je vám jako věřícímu blíže postoj militantního Jiřího Karase, anebo Čunka, který v těchto otázkách není příliš dogmatický a dokonce připustil možnost eutanazie?

Vnímám to tak, že my, členové KDU-ČSL, se všichni shodneme na těch hodnotách, ale někdy se velmi lišíme ve stylu, který má tyto hodnoty prosazovat. Kdybych to řekl třeba na příkladu potratů. Jedna možnost je předložit ve sněmovně návrh zákona, podle kterého budou tyto zákroky kriminalizovány. Pokud nám jde ale skutečně o to, aby byl život v naší zemi chráněn od početí do smrti, tak za situace, kdy platí velmi liberální zákon povolující interrupce, mi jako účinnější připadá říct: my v tuto chvíli nemáme sílu změnit zákon, který považujeme za špatný, ale zároveň si myslíme, že potraty jsou zlo.

* LN Když to zestručním, tak stejně jako Čunek říkáte: nelíbí se nám to, ale nehodláme proti tomu nijak extrémně bojovat?

Mně záleží velmi na tom, že lidský život tak, jak uvádí Listina základních práv práv a svobod, je hoden ochrany od početí do přirozené smrti. Rozhodně si ale nemyslím, že k tomu cesta vede přes trestní zákon a represi."

Takže no comment...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   31.03.08 15:13

Chce se zalíbit všem, takže skutečně radši no comment....
Návrat nahoru Goto down
František Matěj
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   31.03.08 15:15

A taky o něm nebylo v poslední době moc slyšet, sjezd KDU se blíží...
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   04.04.08 22:07

Dnes jsem se díval na netu na tu debatu o potratech, která proběhla minulý týden na ČT. Kecy těch potratářů mne nepřekvapili, bylo to ubohé. Míša je stále stejná, stále skáče do řeči. Překvapil mne postoj Macka k antiko. Typické lidovecké-potraty ne, když ženy budou brát prášky a zavádět si tělíska, proč ne. Abychom zas nevypadali jak nějací tmáři. Libora tam zesměšnili, i když se bránil dobře. TEN GYNEKOLOG BYL PĚKNÉ HOVADO. lIDOVCI JSOU TĚMITO MANÉVRY STÁLE NEVOLITELNÍ.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   05.04.08 19:59

Tady je přepis.
Humus!
http://www.sweb.cz/katolicka-kultura/michaela_jilkova-mate_slovo-interrupce/michaela_jilkova-mate_slovo-interrupce.html

René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   08.04.08 10:39

Iacobus Augustinus napsal:
Tady je přepis.
Humus!
http://www.sweb.cz/katolicka-kultura/michaela_jilkova-mate_slovo-interrupce/michaela_jilkova-mate_slovo-interrupce.html
Rozvedení prasáci nás poučují o vhodnosti potratů, je to pěkná sebranka. Pouštěl jsemsi to znovu a je to hnus.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   08.04.08 16:45

"většinou se shodneme, že žena má právo na kvalitní interrupci...což do značné míry řeší problém interrupcí"

Ještě že to mají tak "vyargumentované". Surprised
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   08.04.08 16:47

Georgeus Ioannes Baptista napsal:
"většinou se shodneme, že žena má právo na kvalitní interrupci...což do značné míry řeší problém interrupcí"

Ještě že to mají tak "vyargumentované". Surprised

aka "většinou se shodnem, že žena má právo na kvalitní vraždu svého dítěte....což do značné míry řeší problém vražd nenarozených"

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   08.04.08 16:53

"My nikoho nezabíjíme schválně...někdy to není jednoduché rozhodnutí..."

"My se tu hádáme o slovíčka...my se shodujeme, že interrupce je špatná...říkat vražda, to je technický detail..."

Aha, takže zabíjíte...

Detail? Nikoliv. On totiž zákon to, co nazývá vraždou nedovoluje. Proto nazvat věci pravými jmény je otázka života a smrti.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   23.11.08 11:02

http://prolife.cz/?a=4&id=528
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   23.11.08 13:36

Zvláště ta připomínka kripla Plojhara mně zaujala. Halt lidovecké tradice.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   23.11.08 18:25

Jestli tu jsou mezi námi ještě členové lidové strany, tak jim doporučuji vystoupit.., na takovéto prasectví se nedá nic říct.

Anton.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Lidovci vytáhli do boje proti potratům   

Návrat nahoru Goto down

Lidovci vytáhli do boje proti potratům
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: