+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Výchova dětí, rodina

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Výchova dětí, rodina   31.12.07 14:50

Má někdo zkušenosti, jak funguje výchova dětí (zejména pubertálních a postpubertálních), jestliže je tradiční katolík jenom jeden z rodičů? Co říkají vaše drahé polovičky - jste vždy v jednotě?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   09.07.09 13:00

Dobrý článek na Špuntovi: http://spunt.centrum.cz/miminko/prakticke-rady/2009/7/9/clanky/materstvi-nebo-kariera/
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   10.07.09 17:14

České genderové omalovánky:
http://www.lidovky.cz/ceske-genderove-omalovanky-slavi-uspech-v-evrope-fbv-/ln_domov.asp?c=A090709_174727_ln_domov_ani
Co z těch dětí v důsledku masivní kampaně (škola, televize, omalovánky) vyroste? No
Návrat nahoru Goto down
Josafat
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 529
Na +T+ od : 31. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 11:58

Propánajána! To už je skoro tak debilní jak "poesie" 50. let. Třeba:

Dáme krávu do kolchozu
necháme si jenom kozu.
Koza křičí: "né né né
i já chci do jé zet dé".
Nadojila litr mlíčka,
stala se z ní údernička.

anebo:

Máme chleba, rohlíky
a to hodně veliký.
Tři se vejdou do klobouku,
Stalin na ně poslal mouku.

Máma peče buchtičky
pro kluky a holčičky.
S tvarohem jsou, každá jiná,
jsou to buchty od Stalina.

Nojo, už se to vrací, jen v jiném hávu, ale debilní je to fakt stejně. Zlatý básničky od J. V. Sládka
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:26

Mária Alžbeta napsal:
České genderové omalovánky:
http://www.lidovky.cz/ceske-genderove-omalovanky-slavi-uspech-v-evrope-fbv-/ln_domov.asp?c=A090709_174727_ln_domov_ani
Co z těch dětí v důsledku masivní kampaně (škola, televize, omalovánky) vyroste? No

Naprosto strašné.
Už jsem to s dětma / těma staršíma/ probrala a naštěstí i ony vnímaj že jde o úlet.
Achjo.

Pochybuji však, že v Evropě slaví úspěch. To spíše jen autoři článku, v souladu s multikulti módou nemohou psát jinak, přece nenapíšou že se to běžným lidem hnusí. Viz i obvyklé debaty pod podobnými gender články --- nemám pocit že by Češi byli gender módou nějak zvláště osloveni.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:30

Pro Josafat, výborná parafráze, díky. Wink

Základ je v rodině, jestli bude rodičům lhostejné, co dětem ve školách cpou do hlavy, tak si nová ideologie bude postupně vymývat více a více hlaviček --- to bohužel časem hrozí.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:36

Případně i k diskusi dle zkušeností.

Dost mi vrtá hlavou silnějící tlak návratu pohanských svátků do škol a školek.

U nejstaršího / 9 letý/ se ještě nic nedělo. U té mladší však již vídám....halloween ve školce sem, Morena tam, čarodějnice jak by smet, samé lepší věci.....řešíte to nějak ?

Já jí do školky na ty dny nedávám, protože vysvětlování zatím moc nerozumí.....ve škole to ale bude horší, tam jí hůře omluvím na celý den, zase ale snad prorozumí vysvětlení ? Také zažíváte podobnou "explozi" pohanství v dětském světě ?
Díky za zkušenosti. flower
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:38

Tak, tak, souhlasím. Rozčiluje mě i skutečnost, že na podobné nesmysly jde spousta peněz, státní úředníci mají třeba povinné kurzy o rovnosti žen a mužů:
http://blog.ihned.cz/c3-28398550-YKrizJ_d-ideologicka-indoktrinace-statnich-uredniku-v-praxi , různé ženské organizace dostávají od státu nemalé finanční prostředky pro svoji činnost, etc, etc. Společnost si platí svoji vlastní destrukci.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:44

Pohanské svátky se rozlézají už ve školkách. S odhlášením na helouvín jsem u manželky narazil, tak se snažím alespoň vysvětlovat...
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:49

Myslím, že ohledně některých učitelů je třeba jasně dětem řící: To jsou naši nepřátelé. Situace je podobná jako za komunistů. Zkuste se spojit s jinými rodiči, většinou jde o věci, které se příčí zdravému rozumu a ne pouze katolické víře. Dejte učitelům jasně najevo, že ji odporujete. Pohrozte jim, že si budete stěžovat, pokud byste nabyli dojmu, že nějak šikanují vaše dítě.
Ještě lepší je ovšem domácí škola, máte-li k tomu podmínky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:50

Hm, Mikolaji, co naděláte. Zrovna helovín mi přijde docela blbý . Čeho to jako má být oslava ? Zlých duchů? Co si z toho dítě odnese ?
To ještě třebas snesu tu Morenu, pohanský zvyk kde dítě může uvidět jak překonané a prázdné pohanské zvyky jsou......nějak jsme si schopni doma probrat / až pochopí/ že ta Morena je o ničem.

Ale helovín ? Ten se mi hodně nelíbí a jelikož se nyní začíná rozmáhat i v místní škole, / škola jinak jde, dokonce klukovi učitelka toleruje i nevíru v evoluci a člověka z opice/ tak asi z helovína budu ve škole omlouvat, když uvidím že z toho dítě nemá rozum a slaví něco, neví co..... affraid
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:53

No co mám dělat?! Všechny děti tam budou, tak proč dětem kazit hraní Sad Mám dobrou ženu, zbožnou, ale tohle jí nějak nevysvětlím.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 15:58

Pokud je manželka zbožná, tak myslím že to půjde, ne? Wink

Zkuste se jí optat, co tam vlastně děti na helovína slaví ?? Jaký to má obsah ? Chcete tenhle obsah pro ně ??
Bude jim ke prospěchu ?

Muž je katolík, konvertita. Asi by se sám nenazval tradičním, ale názory a postoje má na 99 procent tradiční, takže nemám problém a mojí neochotu k pohanským svátkům ve školách díky Bohu chápe.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 16:03

Některé věci nejsou tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Pro ni to není nebezpečné a bere to na úrovni hry. Už slyším odpověď - a jaký prospěch jim přinese maškarní ples.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10002
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 16:11

V poddanosti Kristu se podřizujte jedni druhým. Ženy svým mužům jako Pánu, protože muž je hlavou ženy, jako Kristus je hlavou církve, těla, které spasil. Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům. (Ef 5,21-24)

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 19:03

Tak ji to přijď odcitovat, ty chytrej Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 19:05

Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 19:28

Mikolaj napsal:

Klíďo. Moje žena to není Smile
Jen jsem chtěl říct, že v některých věcech prostě má mít slovo chlap. A dvakrát, když je to podložené katolickou naukou.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 19:31

Měl by mít. Ale faktem je, že mají větší vliv na výchovu dětí, neb jsou s nimi odmalička doma více.

Jinak se neboj a klidně přijeď. Jsem tento týden slamák. A v lednici mám dobrý claret Wink
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 19:47

Někde jsem četl vyjádření jakéhosi muslima, že i u nich v domácnosti se pěstuje život pod pantoflem.
Strašné je, když jich tam má několik.

O.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 20:12

Nu, moje žena rozhodně není puťka adorující svého manžela, která na jeho příkaz vyskočí z okna.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 20:27

Nejde o adorování, jde o poslušnost tam, kde je příkaz legitimní. A otázka různých pohanských slavností a zákaz dětské účasti na nich, je přikazem nejen legitimním, ale především zbytečným.
Katolík znalý katechismu totiž nepotřebuje od někoho příkaz, aby věděl, co je na tom rouhavého, modloslužebného a zavrženíhodného.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 20:31

Teoreticky máš pravdu... Ale prakticky to v manželství chodí jinak. A to na tom nejsem zase tak špatně. Některé manželky mých přátel říkají, že jsem macho Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 20:34

Mikolaj napsal:
Některé věci nejsou tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Pro ni to není nebezpečné a bere to na úrovni hry. Už slyším odpověď - a jaký prospěch jim přinese maškarní ples.

Maškarní ples rozvíjí jejich fantasii. Dítě je v konkretním převleku, je "jako"....hraje si na to....prožívá svou roli. Je to dobré pro psychiku a jistě velká zábava, hrát si i s ostatníma dětma na "jako"....holky se někdy rády předvedou jako princezny, víly, kluky se změní na piráta......a tak dále.

Debatu s manželkou bych vedla směrem -- maškarní je jasně daný a víme za co to dítě bude převlečené i ono to ví.
Ale co přesně ty děti slaví na helovína ? Čeho to je oslava ? Co jim dobrého dá ? Za co vlastně se na helovína převlíkají ? pokud se tedy převlíkají ??
/ tyhle otázky nejsou na vás, ale na manželku, jasně že
je možné že odpoví " slaví svátek duchů a strašidel " .....a to již jsme pak blízko cíle /

Cool

Naposledy upravil Magdalena dne 14.07.09 20:37, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina   14.07.09 20:35

Mikolaj napsal:
Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Výchova dětí, rodina