+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Bezbolestná sebedestrukce

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Myslíte si, že je možné "evangelizovat" stylem disco show?
Ano
5%
 5% [ 2 ]
Ne
95%
 95% [ 39 ]
Celkem hlasů : 41

AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   30.01.13 19:29

Jedna známá mi poslala mailem podklady k tomu, co se učí na KTF UK v oblasti morální teologie a požadavky na státnice. Dotyčná studuje na té fakultě a do jisté míry tuší, že leccos tam není v pořádku.

Jsou tam různé nesmysly až bludy a hlavně celá metoda výuky je vadná. Pochybná povinná literatura (Anzenbacher, Weber), chybí klasická díla morýlní teologie.

Nechápu, proč tam někdo studuje. Mám za to, že pokud někdo nemá už pevnou víru a jisté theologické vzdělání, že navštěvovat tiuto fakultu může být pro něj vážným nebezpečím pro víru.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2773
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   30.01.13 22:39

Moje řeč !
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   04.02.13 18:03

Nechce se mi zakládat na to samostatné téma, tak dávám sem.

http://bostlova.blog.idnes.cz/c/320034/Vrchol-vysmechuPro-satanistu-KJanecka-pripravuji-krest-do-Cirkve.html

Zná někdo tu Petru Bostlovou? Lze její texty pokládat za důvěryhodné? Píše jinak na první ppohled rázně a statečně.

Viz též
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1719--protikorupcni-karel-janecek-a-jeho-aktivni-vzyvani-satana.aspx
http://bostlova.blog.idnes.cz/c/319521/Otevreny-dopis-biskupum-Chceme-Cirkev-bez-zednarstvi.html
http://bostlova.blog.idnes.cz/c/313150/Zednari-infiltrovana-Cirkev-V-praxi.html
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   05.02.13 9:22

Pozitivní evoluce je jasné "New Age". O tom není sporu. Ale myslím, že Janeček vychňoupl paní/slečnu Bostlovou jako magorku a střílí si z ní. Tak blbej, aby to říkal otevřeně není. A ona je - podle toho, co čtu - poněkud zvláštní/výstřední/divná paní/slečna.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   05.02.13 17:40

Můžete mít pravdu. Texty Bostlové mi připadaly zvláštní především svou stylizací. Takže jsem tušil nějaký problém.
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 513
Věk : 39
Na +T+ od : 05. 03. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   06.02.13 18:24

Michal Kretschmer napsal:
Můžete mít pravdu. Texty Bostlové mi připadaly zvláštní především svou stylizací. Takže jsem tušil nějaký problém.

Osobně jsem s ní mluvil. Regulérní cvok.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   06.02.13 19:04

Stoofi napsal:

Jak se to projevovalo? Ne vše, co se na první pohled jeví jako duševní porucha, duševní poruchou je.
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   07.02.13 12:19

Mr.Difficult napsal:
Stoofi napsal:

Jak se to projevovalo? Ne vše, co se na první pohled jeví jako duševní porucha, duševní poruchou je.

Neadekvátní, přehnanou reakcí na normální dotazy.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10019
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   27.02.13 8:37

Bohoslovec Zdeněk Drštka je veselý chlapík...

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   27.02.13 10:08

Náhodou, mně to přijde celkem vtipné. Smile
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   27.02.13 10:20

Že to přišlo vtipné Tobě, to mne nepřekvapuje Smile
Ale je to druh vtipu vhodný tak do hospody po pátém pivě. Ne k chlubení se na signálech.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   27.02.13 10:28

Já myslel, že je to fotka po pěti pivech před hospodou, samozřejmě.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   27.02.13 13:57

Nádodou, byl by z něho dobrý karikaturista. Škoda, že své nadání mrhá na obskurní duchopravné akademii.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   27.03.13 12:28

Není nad hezky propečené postní kuřátko...
http://pavelfsspx.rajce.idnes.cz/Oslava_ctyricatin_P._Alese_Hakla/

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   27.03.13 12:46

Jo, taky jsem měl svátek v postu. Je to veliká milost! :-)
A ten chameleon!!!
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   05.06.13 8:22

citace :
"Vím, že oni mu už odpustili, že Bůh mu odpustil. Vím, že je to těžké. Ale i Ježíš na kříži volal: "Odpusť jim, protože nevědí, co činí.""
Zdroj: http://brno.idnes.cz/rozhovor-se-knezem-ktery-pohrbil-ivanovicke-f38-/brno-zpravy.aspx?c=A130604_1936705_brno-zpravy_ekr
Já žil v tom, že Bůh odpouští kajícím hříšníkům. Ale padre to asi vidí jinak.

thomas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 62
Na +T+ od : 29. 05. 11

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   05.06.13 14:35

Já chodím na NOM pohřby a můžu Vám říct, že tohle je ještě malé faux pas... Obvykle kněz říká: " Je v nebi a odtud vás bude provázet" nebo "váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." nebo "pokud se na nás tam shora díváš..." (obvykle se všichni kněží, co znám, vyhýbají slovním spojením hřích - peklo, trest atd. Civilní pohřby pak nejčastěji opisují některé složky náboženství alegoricky přeměněným na koloběh přírody "listí uvadá a opadá... přichází chlad a zima". Tenhle padre z Brna se pokusil do té jalovosti jakou obvykle oplývají "homilie" vnést trochu nauky, i když to totálně zkopal...
Návrat nahoru Goto down
Iva Podzimková
obecni blb
obecni blb

Počet příspěvků : 269
Na +T+ od : 20. 09. 11

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   05.06.13 22:41

Divím se, že toho kněze lidé nevypískali....
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2773
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   06.06.13 10:03

....tvůj služebník XY se již s tebou, Pane, raduje v nebeském království... Surprised
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   06.06.13 11:20

Tak výrok: "...váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." je skoro určitě pravdivé i pokud jde dotyčný do pekla. Myslím, že pekelníci mají upřímnou radost z každé duše, která mezi ně přijde a kterou mohou po celou věčnost trápit.

thomas napsal:
Já chodím na NOM pohřby a můžu Vám říct, že tohle je ještě malé faux pas... Obvykle kněz říká: " Je v nebi a odtud vás bude provázet" nebo "váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." nebo "pokud se na nás tam shora díváš..." (obvykle se všichni kněží, co znám, vyhýbají slovním spojením hřích - peklo, trest atd. Civilní pohřby pak nejčastěji opisují některé složky náboženství alegoricky přeměněným na koloběh přírody "listí uvadá a opadá... přichází chlad a zima". Tenhle padre z Brna se pokusil do té jalovosti jakou obvykle oplývají "homilie" vnést trochu nauky, i když to totálně zkopal...
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   06.06.13 14:28

Radost určitě nemají, protože i jejich utrpení se zvětšuje utrpením další ubohé duše v pekle. V pekle nemá radost nikdo.

Timor Mortis napsal:
Tak výrok: "...váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." je skoro určitě pravdivé i pokud jde dotyčný do pekla. Myslím, že pekelníci mají upřímnou radost z každé duše, která mezi ně přijde a kterou mohou po celou věčnost trápit.

thomas napsal:
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   06.06.13 14:32

A já myslel, že ti démoni (ne ostatní duše, ale démoni) že se radují že mají další duše k trápení. Ale je fakt, že v pekle by radost být neměla.

Stoofi napsal:
Radost určitě nemají, protože i jejich utrpení se zvětšuje utrpením další ubohé duše v pekle. V pekle nemá radost nikdo.

Timor Mortis napsal:

thomas napsal:
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   07.06.13 11:51

Původně jsem si myslel, že tento článek je jen výplodem mé únavou zamořené mysli, ale zdá se, že se jedná o reál. :-O

Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   07.06.13 12:49

Prorok Izajáš označuje onu královnu co má počít Emanuele hebr. almá - což znamená mladá neprovdaná žena (panna je hebr betúlá), to proto, že v náboženské společnosti protě mladá, neprovdaná žena je panna. Septuaginta ale ono almá překládá jako panna Παρθένος

Použít to dnes je hovadismus, když vidím dnešní euromládež chápu, že Evropany pohlaví obého považují konservativnější menšiny třeba Vietnamci za dobytek. Dnes již almá není zpravidla panna, ale je velmi často kurvička πόρνη
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   01.08.13 16:57

Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   

Návrat nahoru Goto down

Bezbolestná sebedestrukce
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru