+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

Share | 

Co nového v "katolickém Blesku"?

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
    AutorZpráva
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
    Věk : 57
    Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 12:16

V Perspektivách je další odpověd na článek pana Voplakala "ad: Dvojí misál... "Vážený pane Voplakoäle, souhlasím s Vámi v mnohém při pohledu na onu západní krizi víry. Patřím ke starší generaci, jsem farní babou. Myslím si, žýe znám situaci církve ve Švýcarsku dost dobře. Zneklidnilo mne, když hovoříte o různých přestupcích jako o informacích bez ladu a skladu. Je to tragédie.. Český čtenář si myslí, jako kdyby se měl rozhodnout nezi služebníky rozkládající církev a starým misálem. Selhání kněze ještě nemusí souviste s tím či oním misálem. Pokud byste jezdil se škodovkou pomaleji, zjistil byste, že jsou i normální věřící,s nimiž je spousta poctivé radosti. Některé z příběhů ,které znám , věřícím také trhá srdce. Český čtenář se může domnívat, že je to normální jev. Co píšte o kněžích a biskupovi za Alpami, dalo by se doložit i u těch, kteří dříve používali starý misál. Hříchy zůstávají stejné. Obrátíte -li se zády k lidu, to ještě neznamená, že bude soustředěný na Tajemství, že bude věřit tomu, co dělá. Ani Ježíš se neotáčel zády... Nehodnotím FSSPX. Znám i jejich chyby. Rozkládání farností krok za krokem. Napomádované hezouny s brokátky, ledový úsmšv, nepodání ruky, snad jménem čistoty Tajemství. Bratrstvo vzniklo na Západě proto, že jsou tam erxtremy. U nás doma je však špatné, když se horlivým kněžím mává bratrskými zásadami jen proto, že změnili jedno či dvě slova v liturgii. Zastavit motor, pomaleji tlačit na plyn a uvidíme věci střízlivěji, říkává můj panáček, kterému babuji. Farní baba Julie Hirschner." Ne všichni kněží na Západě slouží NOM nedbale, jenže tento misál k tomu vybízí. Mše jako spolčo, aktivity laiků, ministrantky a další zhovadilosti. Biskup to dovolí, běda, když někdo chce tradiční mši. To je ohen na střeše. A ti panáčci z Bratrstva co rozvracejí farnosti? Čím? Že jsou lidé znechuceni výstřelky a chtějí se účastnit skutečně katolické mše. Nedávno jsem byl svědkem, jak kněz při přijímání seděl a dva laici podávali. Dokonce laik purifikoval i nádoby po přijímání. Na co kněz bude potřeba? Marně se modernisté modlí za kněžská a řeholní povolání, nebudou. Další případ jsem zažil v sobotu. Děvčata nejen při křížové cestě, ale i u oltáře. Byli tam ještě 3 kluci, takže se nikdo nemůže vymlouvat na to, že nejsou lidi. Dnes ráno jsem měl s knězem rozhovor. " Chtěl bych se zeptat, co to znamenalo ty děvčata u oltáře?" Co by, jsou to naše děvčate, však je znáte. " Vy nevíte, že to není přípustné?" "Tak jim to řekněte, vy je také znáte." " Jenže já nejsem správce farnosti, bylo mne řečeno, že Arturek proti tomu nic nemá. A další věc je podávání laika, i když jse jen dvacet lidí. I v tu neděli to není zas tak důležité, prodloužení o dvě minuty není důvod, lidé se stejně po mši baví jak na trhu. Raději chodím do Bystřice, tam naštěstí nejsou žádné pastorační asistentky nasáklé modernistickou teologií. Pokud tenti misál bude existovat, výstřelků se nezbavíme. Prostudujte si laskavě Redemptionis Sacramentum, jste za liturgii osobně odpovědný."
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 12:47

Nehodnotím FSSPX. Znám i jejich chyby. Rozkládání farností krok za krokem. Napomádované hezouny s brokátky, ledový úsměv...

Safra, Jakube, jsi odhalen!
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 127
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 12:48

Stejně je to sranda pozorovat, jak modernisté kolem sebe kopou a kopou, vztekají se, huby nadmuté majíce. Obviňují kde co a kde koho z toho, že víra se ztrácí před očima. Nikdy však si nepřipustí, že by to mohl být důsledek modernismu, jež v současnosti v Církvi převládl.

Ale jinak to chce klid a nečíst ten škvár - nekatolický týdeník.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 12:54

Já ho neodebírám, občas si ho koupím v kostele, napřed si ho prohlídnu, když je tam nějaký špek, tak za něho tu pětku obětuji.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 12:57

Já to čtu, někdy sice nevydržím do konce, ale je potřeba vědět, co se kde peče...
    Návrat nahoru Goto down
    Jakub
    Gründer
    Gründer

Male Počet příspěvků : 10023
    Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 13:48

Martin Rafael napsal:
    Nehodnotím FSSPX. Znám i jejich chyby. Rozkládání farností krok za krokem. Napomádované hezouny s brokátky, ledový úsměv...

Co je to pomáda? Laughing

Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 13:49

René Václavek napsal:
    Já ho neodebírám, občas si ho koupím v kostele, napřed si ho prohlídnu, když je tam nějaký špek, tak za něho tu pětku obětuji.

To je ovšem špatně, protože i tou občasnou pětkou podporuješ nekatolický tisk a též i distribuci nekatolického tisku v kostele. bounce
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 13:53

Iacobus Augustinus napsal:
    Martin Rafael napsal:

Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 13:55

Martin Rafael napsal:

Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 13:56

Martin Rafael napsal:

http://www.lekarna-online.com/scripts/r-image.php?pdk=8594011210425&s=300
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 14:49

Quido van Rijn napsal:
    Mikolaj napsal:
    Já to čtu, někdy sice nevydržím do konce, ale je potřeba vědět, co se kde peče...

Ty prostě nezapřeš lidoveckého politika. - Co se peče - To bys mohl navštěvovat v rámci informovanosti třebas i zednářskou lóži, protože co se peče, to se peče tam. Přiznej se, že jsi ještě nevystoupil z KDU?

Very Happy Přiznávám se bez mučení, ale zatím ne. Jinak místní rotariány nenavštěvuji, informací tedy nemaje.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 22:02

Quido van Rijn napsal:
    René Václavek napsal:

To je ovšem špatně, protože i tou občasnou pětkou podporuješ nekatolický tisk a též i distribuci nekatolického tisku v kostele. bounce
    To máš pravdu, ale já zas chci být v obraze, občas se tam najde i něco slušného. O špeky tam také není nouze. Vono těch pětek za rok zas tolik není, geek
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   18.02.08 22:03

Jinak musím uznat, že ta farní baba aspon uznala určitou krizi v západních zemích, jenže jim nedošlo, co je toho příčinou.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   27.02.08 11:39

Tak jsem zad zabrousil do NKT z minulého měsíce, který je přesycený ekumaniakální atmosférou. Quida chci uklidnit, do něj jsem nahlédl u tchánů při zabijačce. když jsem u nich na návštěvě, vždy do něj nahlídnu, abych "byl v obraze", neboli, co za stupidnost nějaký ten modernista napíše. Jeden kněz(jméno mi vypadlo), který je v komunitě v Taizé sděluje, jak tam všichni svorně žijí, nemají oddělené bohoslužby, ale sdílejí společnou Eucharistii(proti předpisům), všichni jsou k sobě tolerantní.niokdo se nevyvyšuje nad ostatní. Velkým zážitkem pro něj bylo, když řeholní sliby složil do rukou bratra Rogera(katolický kněz protestantskému laikovi, zejímavé). Když se dověděl o atentátu, představil si, jak jej andělé v nebi vítají. Další postřeh je od sestry Evelyny z Chemin Neuf.Když se dověděla, že v české komunitě jsou jen katolíci, chtěla jim to zamíchat."Kdyby jednotliví církve jen žili vrdle sebe, byla by to velká škoda, vždyt Krtistus je jen jeden(jen jednu Církev založil). " Tovíte, že je pro mne mše sv., které se účastním plná bolesti. U vědomuji si, že naše cíekve nejsou sjednoceny. Ale bolest patří k ekumenickému hnutí. Je naděje, že dojde ke správnému posunu v ekumenickém dialogu.(zřeknout se bludů, jak jednoduché). Mám daleko kladnější vztah k NSO. Dříve jsem to odmítala,dnes to respektuji. Vpřítomnost věřím jen při přijímání. Nesdílím katolickou víru, že Kristus je trvale přítomen v hostii. Kristus je přítomen bez ohledu zda je vystavena hostie, či ne. Modlidby ke svatým a Marii(kdybys připokjila Panna) respektuji, ic proti nim nemám, modlím se však je k Ježíši. Bylo mi žečeno at to zkusím, ale já nemám tu potřebu." Dále je tu postěh členky ČSSH, jak ji oslovili ignaciánské exercicie a další věci, několik překvapujících střízlivých pohledů. Talže ekumeno vpřed!
    Návrat nahoru Goto down
    Jakub
    Gründer
    Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   27.02.08 12:25

No jo, typický guláš apostatů, heretiků a synkretiků uvařený z jedovatých houbiček, které vyrostly na podhoubí Druhého vatikána.
    Jsou to v podstatě chudáci, protože po nich obrácení se k pravé víře nikdo nechce.

Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   27.02.08 12:42

Typické křesťanské new age.

Přistupte a vyberte si ze stolu každé církve to, co vám nejlépe chutná. Je libo trochu více Bible, nebo to okořeníme trochou gregogiánského chorálu? Ale prosím...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   27.02.08 16:24

Mikolaj napsal:

Přistupte a vyberte si ze stolu každé církve to, co vám nejlépe chutná. Je libo trochu více Bible, nebo to okořeníme trochou gregogiánského chorálu? Ale prosím...

No přesně, a hlavně po nich nikdo nic nechce, nikdo na ně nemá žádné nároky, morální učení Církve je přežitek, protože Pán Bůh je všechny miluje, všechno dávno odpustil, a oni jsou tam proto, aby se dobře cítili a bylo jim spolu hezky.... super.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   27.02.08 16:58

Paulus Minutus napsal:
    Mikolaj napsal:

No přesně, a hlavně po nich nikdo nic nechce, nikdo na ně nemá žádné nároky, morální učení Církve je přežitek, protože Pán Bůh je všechny miluje, všechno dávno odpustil, a oni jsou tam proto, aby se dobře cítili a bylo jim spolu hezky.... super.

Chovají se podle věty vytržené z kontextu, že "Spása je ze židů". albino
    A tak chtějí být taky takovými židy, proto je víc než co jiného zajímá jak čachrováním a hlavně bezpracně přijít k penězům, různá spolča, hry, omlouvání si vlastních chyb - jen ne jakákoliv práce, natož rukama! jen ne žádné úsilí ! - a když zbyde čas na Pána Boha, tak ho odbydou instatní ekumaniakální mší a lá tři (náboženství) v jednom (obřadu).
    Návrat nahoru Goto down
    Jaro
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 515
    Věk : 36
    Na +T+ od : 19. 01. 07

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   27.02.08 17:12

Quido van Rijn napsal:

Chovají se podle věty vytržené z kontextu, že "Spása je ze židů". albino

Vari si počul niekedy nedávno kázeň na túto tému? tongue

René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   27.02.08 23:17

Ještě tam byla větička o tom, jak ve dvacátých letech bylo společné modlení zakázány a tím veškeré ekumenické kontakty, dnes již je to jinak, doba pokročila. Dříve jsme holt žili ve tmě, než přišlo Rahnerovo světlo. No
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   28.02.08 8:20

René Václavek napsal:
    Ještě tam byla větička o tom, jak ve dvacátých letech bylo společné modlení zakázány a tím veškeré ekumenické kontakty, dnes již je to jinak, doba pokročila. Dříve jsme holt žili ve tmě, než přišlo Rahnerovo světlo. No

To mne vždy dostane, tato pýcha dnešních moderních katolíků - naši předci (včetně velké části kněží) byli vychováváni a učeni ve lživé, netolerantní a kdovíjaké nauce, ale MY, děti dneška, jsme to napravili.
    Návrat nahoru Goto down
    Jakub
    Gründer
    Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   28.02.08 8:25

Mikolaj napsal:
    René Václavek napsal:

To mne vždy dostane, tato pýcha dnešních moderních katolíků - naši předci (včetně velké části kněží) byli vychováváni a učeni ve lživé, netolerantní a kdovíjaké nauce, ale MY, děti dneška, jsme to napravili.

Myslím, že to chápeš špatně.
    Podle jejich pojetí(tedy modernistů) byl přístup, který se tenkrát praktikoval v pořádku. Dnes už není.
    Vše je totiž dobově podmíněné. A proto dnes není možné uplatňovat přístup k jinověrcům a sektám tak, jak je popsaný třeba v Mortalium animos. Dnes už je tento postup přežitý.
    To je jejich mentalita.

Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   28.02.08 8:31

Může být, ale podle toho, jak se snaží aplikovat dnešní humanisticko-tolerantní ideologii na historii (a to nejenom ve vztahu k Církvi), tak to zcela určitě část z nich chápe, jak jsem napsal.

Protože kdyby tomu bylo tak, jak píšeš, modernisté by uznali např. upálení Husa, jako dobově podmíněné, a pořád by se za něco neomlouvali.
    Návrat nahoru Goto down
    Jakub
    Gründer
    Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   28.02.08 8:32

Mikolaj napsal:
    Může být, ale podle toho, jak se snaží aplikovat dnešní humanisticko-tolerantní ideologii na historii (a to nejenom ve vztahu k Církvi), tak to zcela určitě část z nich chápe, jak jsem napsal.

Protože kdyby tomu bylo tak, jak píšeš, modernisté by uznali např. upálení Husa, jako dobově podmíněné, a pořád by se za něco neomlouvali.

Myslím, že jsi na to kápnul Smile
    Hegeliánská dialektika, aneb ztráta zdravého rozumu.

Anonymní
    Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   28.02.08 8:37

Ztráta zdravého rozumu, to je to pravé označení stavu dnešní společnosti. Řežeme si pod sebou větev a ještě se při tom smějeme jako šílenci... A nás pár zarputilých zpátečníků Smile mají za blázny a nejraději by nás do blázince zavřeli. Nu proč ne - když blázinec je tady venku Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Co nového v "katolickém Blesku"?   

Návrat nahoru Goto down

Co nového v "katolickém Blesku"?
    Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
    Strana 2 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -
    » Pozdravy nových členů

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: