+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Jedná víra,různé kostely

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Jedná víra,různé kostely   08.10.07 10:21

Sad Pod tímto názvem vyšel článek paní Ženatové v KT.Občas se mi dostane do ruky,vždy je v něm nějaká perla.Její citace:"Nestává se mi často,ale právě letos jsem strávila nějaký čas v Bulharsku.Není zde jiný kostel než pravoslavný-navštívila jsem ho s vnukem a prochodila velký hřbitov,viděla jsem i pravoslavnou svatbu.Ale moje vnučka mi říkala,že není dobré,když jako věřící katolíci chodíme do pravoslavného kostela na obřady.Odpověděla jsem ji tak,jak jsem to považovala za nejlepší:když jsem v zemi,která právě není katolický kostel,tak jdu do toho,který tam je-tam je pravoslavný,když budu v zemi protestantské,buddhistické nebo jiného vyznání,půjdu tam takéaffraid .Protože jsme věřící,směřuje celý náš život k Bohu.Já se kněmu muhu dostat tak jako mnozí jiní jen přes církev-každou neděli i jindy potřebuji být přítomná bohoslužbě,když mi to zdraví nedovolí,tak alespon poslechem mše svaté na Proglasu.Ale když jsem v cizí zemi,tak zkrátka jdu tam,kde je nějaký svatostánek."To je síla.Když jsem v Indii,půjdu někde do chrámu uctít boha Šivu,Višnu,Kálí,v Arabii si vyslechnu modlitby mulláha,v Číně zapálím vonnou tyčinku Buddhovi.Je tam také "svatostánek"-dáblostánek.Ve Švédsku si zajdu na kázání třikrát rozvedeného pastora,který mi možná sděli,že potrat v nouzi je možný a že nevíme,jestli vůbec Ježíš žil.Pokud bych byl v Rusku,kdyby nebyl široko daleko uniatský kostel,v nouzi bych možná zašel ke schizmatkům s největším sebezapřením.Ale lézt k luteránům ve Skandinávii?Nikdy.Radši bych se v neděli pořádně pomodlil a strávit ten den v rozjímání.Pán by pro to měl své pochopení.Je vidět,co za bláboly je schopen Nekatolický týdeník otisknout.Věrná to žačka P.Halíka
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 127
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Jedná víra,různé kostely   08.10.07 10:45

René Václavek napsal:
Sad Pod tímto názvem vyšel článek paní Ženatové v KT.Občas se mi dostane do ruky,vždy je v něm nějaká perla.Její citace:"Nestává se mi často,ale právě letos jsem strávila nějaký čas v Bulharsku.Není zde jiný kostel než pravoslavný-navštívila jsem ho s vnukem a prochodila velký hřbitov,viděla jsem i pravoslavnou svatbu.Ale moje vnučka mi říkala,že není dobré,když jako věřící katolíci chodíme do pravoslavného kostela na obřady.Odpověděla jsem ji tak,jak jsem to považovala za nejlepší:když jsem v zemi,která právě není katolický kostel,tak jdu do toho,který tam je-tam je pravoslavný,když budu v zemi protestantské,buddhistické nebo jiného vyznání,půjdu tam takéaffraid .Protože jsme věřící,směřuje celý náš život k Bohu.Já se kněmu muhu dostat tak jako mnozí jiní jen přes církev-každou neděli i jindy potřebuji být přítomná bohoslužbě,když mi to zdraví nedovolí,tak alespon poslechem mše svaté na Proglasu.Ale když jsem v cizí zemi,tak zkrátka jdu tam,kde je nějaký svatostánek."To je síla.Když jsem v Indii,půjdu někde do chrámu uctít boha Šivu,Višnu,Kálí,v Arabii si vyslechnu modlitby mulláha,v Číně zapálím vonnou tyčinku Buddhovi.Je tam také "svatostánek"-dáblostánek.Ve Švédsku si zajdu na kázání třikrát rozvedeného pastora,který mi možná sděli,že potrat v nouzi je možný a že nevíme,jestli vůbec Ježíš žil.Pokud bych byl v Rusku,kdyby nebyl široko daleko uniatský kostel,v nouzi bych možná zašel ke schizmatkům s největším sebezapřením.Ale lézt k luteránům ve Skandinávii?Nikdy.Radši bych se v neděli pořádně pomodlil a strávit ten den v rozjímání.Pán by pro to měl své pochopení.Je vidět,co za bláboly je schopen Nekatolický týdeník otisknout.Věrná to žačka P.Halíka

No a nedej jim za takové a podobné články Imprimatur.
To jsem nevěděl, že KT je krom jiného také humoristický časopis.

Jedno je na tom článečku pozitivní, vnučka věděla co se patří a nepatří. To jen nevědomá babička si musí před vnučkou dělat alibi v KT.
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 43
Na +T+ od : 16. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Jedná víra,různé kostely   08.10.07 10:59

Mne tam hlavně zaráží to nepochopitelné míchání hrušek s jablky a jiným ovocem.
Pravoslaví je zcela nepochybně stará a úctyhodná víra, stejně jako katolická (protože v jistém ohledu také katolická) s apoštolskými kořeny a apoštolskou tradicí.
Ale srovnávat (stavět na roveň) návštěvu pravoslavného chrámu se svatými ikonami, kde se koná také Nejsvětější Oběť Kristova nejen s lutheránskými modlitebnami, ale také s modloslužebnými "chrámy" pohanských polyteistických kultů je opravdu lahůdka...
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Jedná víra,různé kostely   

Návrat nahoru Goto down

Jedná víra,různé kostely
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: