+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Váš nejhorší liturgický zážitek

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán

Počet příspěvků : 1816
Na +T+ od : 16. 10. 08

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   22.02.10 23:37

Ja studuji na rimske TF dalkove formou kursu, prace posilam po netu a ke zkouskam pojedu v lete. Mate pravdu, mne se moc styska po Evrope, teple, lete, Vatikanu ale i jizni Francii- po oblasti Languedocu-po Carcassonne, Narbonne, Toulouse, Albi..po tom vsem se mi moc styska- apo svatostech, po Cirkvi, po zivote s Cirkvi, po Msi svate Tridenstke, po historickych mistech Evropy, po Praze-po vsem.
Zde je zima dlouha, zivot v Cirkvi zadny, svatosti zadne-nic.
Ke svatostem se nedostanu cela leta, nemam ani nikoho s kym si o vire promluvit, ziji sam s kocourem (ragdoll) a v lete budu mit dalsi kote rasy ragdoll.
O cirkevni historii zde obcas prednasim, ale v tezce luteranske zemi mam potize.
Po mistech, o kterych pisi k te historii, se mi moc styska. Oblast Languedocu mam ve velke oblibe- tam zacinala historie Sv. Inkvisice, tam zacinala zlate era Cirkve.
Ano, mate pravdu, ve Finsku se citim velmi opusteny a s mistnimi modernisty jjsem si uzil sve. Zdravim Vas.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   23.02.10 13:43

Toto tema jsem před časem zavedl po návštěvě pravidelné pondělní "mládežnické mše" ve Zlíně, tyto otřesné zážitky jsem tam zažil. Uvedl jsem i nějaké zážitky s místní farností, do které již delší čas nechodím. Na tu mládežnickou jsem šel ze zvědavosti, tento hnus převýšil mé očekávání, a to bylo již z doby, kdy zde působili již diecezní kněží. Kněz P.Žůrek, který "předsedal" shromáždění za 2 měsíce pak odešel z kněžství ,zlákal jej ženský klín.
Dovedu si představit, co se děje "tam nahoře" u salošů, to musí být teprv síla. Nejlepší je na tyto blasfemie nechodit, i kdybych tam měl tolik přátel...
Návrat nahoru Goto down
Adalbert
Trady
Trady

Male Počet příspěvků : 246
Na +T+ od : 18. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   23.02.10 14:15

Viděl jsem jednou u salošů v Kobylisích při mši liturgické divadlo, kdy jeden mladík s arabským šátkem na hlavě a přiblblým úsměvem na líci představoval Pána Ježíše a asi čtyři v "orientálních" cárech oděné dívky se k němu s námahou plazily. Mladík seděl přímo pod oltářem (resp. ponkem - ale jiný tam není) a dívčiny poté, co se mu doplazily k nohám, nechaly si požehnat a strhly si z tváří jakési špinavé hadry a sítě. Bylo mi později vysvětleno, že tato scénka byla úkonem kajícnosti.
Když se pak nesly dary k oltáři, jedním z nich byly i ty hadry. "Obětujeme ti tyto potřísněné hadry jako symbol našich hříchů...", ozývalo se z reproduktoru. Ty cáry vypadaly jako zakrvácené obvazy, bylo to vážně nechutné. Jedna dívčina je nejprve nabídla biskupovi, který onu mši sloužil (moc nadšeně se netvářil), a pak je položila pod oltář. Takovýchto "darů" bylo přineseno více, ale já se mentálně zasekl na těch hadrech a nevnímal už nic...
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   24.02.10 8:24

Co jinýho od nich čekat,že? Na Velehradě se prý nesl jako obětní dar popelník plný vajglů.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   25.02.10 12:41

Adalbert napsal:
Viděl jsem jednou u salošů v Kobylisích při mši liturgické divadlo, kdy jeden mladík s arabským šátkem na hlavě a přiblblým úsměvem na líci představoval Pána Ježíše a asi čtyři v "orientálních" cárech oděné dívky se k němu s námahou plazily. Mladík seděl přímo pod oltářem (resp. ponkem - ale jiný tam není) a dívčiny poté, co se mu doplazily k nohám, nechaly si požehnat a strhly si z tváří jakési špinavé hadry a sítě. Bylo mi později vysvětleno, že tato scénka byla úkonem kajícnosti.
Když se pak nesly dary k oltáři, jedním z nich byly i ty hadry. "Obětujeme ti tyto potřísněné hadry jako symbol našich hříchů...", ozývalo se z reproduktoru. Ty cáry vypadaly jako zakrvácené obvazy, bylo to vážně nechutné. Jedna dívčina je nejprve nabídla biskupovi, který onu mši sloužil (moc nadšeně se netvářil), a pak je položila pod oltář. Takovýchto "darů" bylo přineseno více, ale já se mentálně zasekl na těch hadrech a nevnímal už nic...

Takovým by se hodilo vysvětlit, že filosofický ateismus do kostela nepatří. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   25.02.10 16:48

Já zas viděl klaunskou mši,v Německu,a nepřeju to nikomu.
Návrat nahoru Goto down
Kolcok
Trady
Trady

Male Počet příspěvků : 168
Věk : 37
Na +T+ od : 26. 10. 09

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   08.03.10 22:24

Teď v neděli mě zastihl můj nejhorší zážitek na místě nečekaném a to v mém milovaném domovském kostele v Dolní Lutyni. Ne že by se podobné hrůzy neděly jinde, ale zděsilo mě, že už to došlo až k nám. Poslední půl rok jsem tam prakticky nebýval, hlavně ze zdravotních důvodů, jezdil jsem spíš jenom na jeden den během týdne kvůli úřadům. Proto ten šok
Při příchodu do kostela mě vyděsila obrovská fialová plachta zavešená před oltářním obrazem s naturalistickým vyobrazením zmučeného Krista. Na hlavní oltáři byly tři svíce jenom na jedné straně. S tím souvisí další věc. Bylo mi sděleno, že náš nový farář má zálibu v okázalé výzdobě, a tak pře vánocemi byla sundáná velká nádherná raně klasicistní postříbřená lampa večného světla, kterou jsem pře pěti lety vytáhl z farní půdy a jako bakalářskou práci z muzeologie jsem ji opravil, vyleštil, zkonzervoval a závěsil na původní místo před hlavní oltář, odkud ji NOMáci v 70. letech odstranili. Teď musela opět uvolnit místo a to vánoční výzdobě affraid Když jsem po mši dost rozhořčené šel za farářem aby mi to objasnil a sdělil mi, kdy tu lampu hodlá vrátit, tak mi bylo řečeno, že prý kvůli plánovaným opravám elektrických rozvodů to asi nemá cenu. Věřte mi, že mě to fakt ranilo.
Pomíjím toho pomocného rozdavače sv, přijímání. Farář to potom horlivě obhajoval, že mu to předpisy dovolují... Místní spolčová omladina je jím ohromena a vyjící schola je nedotknutelná...
Mad
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   09.03.10 20:26

Hele...a není ten farář permanentně v lihu? Protože to mi neříkej. Kurník, kdyby mi v kostele někdo zadáčos zrestauroval nějaký věci, tak mu budu líbat ruce ještě roky.

Kolcok napsal:
Teď v neděli mě zastihl můj nejhorší zážitek na místě nečekaném a to v mém milovaném domovském kostele v Dolní Lutyni. Ne že by se podobné hrůzy neděly jinde, ale zděsilo mě, že už to došlo až k nám. Poslední půl rok jsem tam prakticky nebýval, hlavně ze zdravotních důvodů, jezdil jsem spíš jenom na jeden den během týdne kvůli úřadům. Proto ten šok
Při příchodu do kostela mě vyděsila obrovská fialová plachta zavešená před oltářním obrazem s naturalistickým vyobrazením zmučeného Krista. Na hlavní oltáři byly tři svíce jenom na jedné straně. S tím souvisí další věc. Bylo mi sděleno, že náš nový farář má zálibu v okázalé výzdobě, a tak pře vánocemi byla sundáná velká nádherná raně klasicistní postříbřená lampa večného světla, kterou jsem pře pěti lety vytáhl z farní půdy a jako bakalářskou práci z muzeologie jsem ji opravil, vyleštil, zkonzervoval a závěsil na původní místo před hlavní oltář, odkud ji NOMáci v 70. letech odstranili. Teď musela opět uvolnit místo a to vánoční výzdobě affraid Když jsem po mši dost rozhořčené šel za farářem aby mi to objasnil a sdělil mi, kdy tu lampu hodlá vrátit, tak mi bylo řečeno, že prý kvůli plánovaným opravám elektrických rozvodů to asi nemá cenu. Věřte mi, že mě to fakt ranilo.
Pomíjím toho pomocného rozdavače sv, přijímání. Farář to potom horlivě obhajoval, že mu to předpisy dovolují... Místní spolčová omladina je jím ohromena a vyjící schola je nedotknutelná...
Mad
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   09.03.10 21:20

Příteli, vysvětlit někomu něco předpokládá, že onen bude mentálně schopen to pochopit.

daniel89 napsal:
Adalbert napsal:

Takovým by se hodilo vysvětlit, že filosofický ateismus do kostela nepatří. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Kolcok
Trady
Trady

Male Počet příspěvků : 168
Věk : 37
Na +T+ od : 26. 10. 09

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   09.03.10 22:04

Timor Mortis napsal:
Hele...a není ten farář permanentně v lihu? Protože to mi neříkej. Kurník, kdyby mi v kostele někdo zadáčos zrestauroval nějaký věci, tak mu budu líbat ruce ještě roky.

jo, to máš pravdu, ale to by se loni neměli vyměnit faráři a ten minulý tomu novému nic neřekl... ale celkem to odpovídá jeho modernistické koncepci a nějaká lampa mu to asi narušuje... Uáááá
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   10.03.10 22:44

Připomíná mi to scénu z "Ivánku, kamaráde" "To bys blil, Milane, to bys blil!" "Já bleju, Ivánku, já bleju!"

Kolcok napsal:
Timor Mortis napsal:

jo, to máš pravdu, ale to by se loni neměli vyměnit faráři a ten minulý tomu novému nic neřekl... ale celkem to odpovídá jeho modernistické koncepci a nějaká lampa mu to asi narušuje... Uáááá
Návrat nahoru Goto down
Iva Podzimková
obecni blb
obecni blb

Počet příspěvků : 269
Na +T+ od : 20. 09. 11

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   23.09.12 23:18

Dnes byli na mši sv, v blízké obci.
Jedna rodina se 4 ne zrovna malýma dětma si v lavici kutálela kuličky,strkala klepala do lavice, zpívala cosi....tatínek jen hleděl zbožně na oltář a až rušení bylo neú=nosné, tak vzal zlobila na klín a hladil ho.
PO skončení mše sv, všechny tyto děti běžely k p.Faráři pro bombony a obrázky.
Musím s ním promluvit, že se bombony dávají za odměnu,
AlespoŇ ministrantka neměla DNES ROZPUŠTĚNÉ VLASY, ALE CULÍK A ŠMINKY ZAPOPMĚLA DOMA,
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Váš nejhorší liturgický zážitek   

Návrat nahoru Goto down

Váš nejhorší liturgický zážitek
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: