+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 360

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 360   07.06.14 15:50

Komentář Eleison CCCLX (7. června 2014): "Koncilní církev"? (2014)

Výraz „koncilní církev“ jasně vyjadřuje realitu, něco reálného, konkrétně masu lidí a institucí prohlašujících se za katolické, ve skutečnosti však sklouzávajících do praxe nového humanistického náboženství Druhého vatikánského koncilu. „Sklouzávající“, protože konciliarismus či neomodernismus je vytvořen právě pro to, aby umožnil katolíkům uchovat si vnějškové zdání Víry, zatímco vyprazdňují podstatu. Katolíci ve skutečnosti mohou tento proces tak zrychlit nebo zpomalit, jak chtějí. Nemusí dokonce ani projít celou cestu k jeho konci, ale konciliarismus z teoretického hlediska je zcela v protikladu ke katolicismu a doveden do konce, ničí Víru i Církev, jak to měl činit.

Není těžké zpozorovat nebo pochopit tento proces, ale liberálové ve vedení Bratrstva sv. Pia X., kteří usilují o smíření s konciliaristy v Římě, udělali, co jen mohli, aby zmátli otázku koncilní církve a katolické Církve. Katolická Církev je například viditelná, řeknou, a koncilní církev je viditelnou církví, takže koncilní církev je katolickou Církví, což je argument zavržený před lety arcibiskupem Lefebvrem jako „dětinský“ (je mnoho viditelných církví, které nejsou katolické). Stejně dětinský je argument, že je zde pouze jediná Církev, takže koncilní církev a katolická Církev musí být jedna a tatáž (je zde tisíce falešných církví).

Pravda není přespříliš komplikovaná. Katolická Církev je živý organismus, Boží i lidský, jako její Zakladatel, Ježíš Kristus. Jako Boží, jakožto jeho Neposkvrněná nevěsta, nemůže být zkažená nebo zkažena, ale jakožto sestávající z hříšných lidí, může částečně shnít jako jakýkoliv jiný živý organismus. Užitečným způsobem, jak tedy porozumět tomu, jaký má koncilní církev vztah ke katolické Církvi, je přemýšlet o shnilém jablku.

Na jedné straně hniloba přináleží jablku. Všechna hniloba byla kdysi jablkem. Hniloba je zkažením jablka, parazitem na jablku, nemohla existovat bez jablka a zůstává pevně navázaná na jablko, pokud a dokud shnilá část neodpadne. Podobně konciliarismus patří do katolické Církve do té míry, že vše koncilní bylo kdysi katolickým, je to zkažením katolické Církve, parazitem na katolické Církvi, nemohlo to existovat bez katolické Církve a zůstává to pevně navázané na nějakou část katolické Církve, pokud a dokud to tuto část ničí, jak bylo naplánováno, že to má činit.

Na druhé straně, hniloba nepatří do jablka. U žádného jablka se nikdy nezamýšlelo, aby shnilo. Všechna hniloba je proměnou nějakého jablka, zkažením a parazitem jablka, měnícím ho k horšímu a ústícím v něco zcela odlišného od jablka, něco, o čem by nikdo při zdravém rozumu nesnil, že to bude jíst, nebo neřekl, že se to od jablka vůbec neliší. Podobně konciliarismus nepatří do katolické Církve, je zkažením něčeho katolického a je to parazitem na čemkoliv, co je katolické. Proměňuje (lidskou část) katolické Církve k horšímu, což ústí v něco v podstatě nekatolického, co by žádný katolík při zdravém rozumu nenazval katolickým nebo by se s tím nechtěl spojovat pod hrozbou ztráty své víry.

Stručně řečeno, konciliarismus je hnilobou a „koncilní církev“ je jednou Božsky-lidskou Církví, která je rozkládána v tom či onom ze svých lidských aspektů. Katolická Církev samozřejmě přetrvá do skonání světa (Mt. XXVIII, 20), zatímco „koncilní církev“ je pouze jednou v dlouhé řadě parazitních církví v průběhu věků, žijících na tom, čemu způsobují hnití a způsobujících hnití tomu, na čem žijí. Pryč se všemi liberály, zmatenými a matoucími!

Kyrie Eleison


S díky převzato z http://rexcz.blogspot.cz/2014/06/komentar-eleison-ccclx-koncilni-cirkev.html
Návrat nahoru Goto down
Iva Podzimková
obecni blb
obecni blb
avatar

Počet příspěvků : 269
Na +T+ od : 20. 09. 11

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   07.06.14 22:43

Co na to asi říká PTS?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   07.06.14 23:24

Iva Podzimková napsal:
Co na to asi říká PTS?

Něco ve smyslu: běda těm, skrze něž přichází pohoršení... což řekne spolu s věrným druhem majorem Zemanem  Cool Very Happy 

A nebo: Dvazí vězící, nevězte tomu Otporrru, tu kvitizují papeže, tu biskupa Fellayho.. Hlásajíííí jakési fanstasmagorrrrie..... etc etc etc.

Mimochodem, až to tu bude pan prior (jako obvykle v pravidelném intervalu) lustrovat: krásné fotografie z indultní akce s bp. de Galarretou..

Jak hluboko ještě??
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   08.06.14 20:34

Tohle tu přece už jednou bylo, to o té hnilobě.
Jinak odpor je dokonale ambivalentní jev. Kdokoliv o něm smýšlí jednostranně, míjí se pravdy.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   08.06.14 22:45

ospilos napsal:
Tohle tu přece už jednou bylo, to o té hnilobě.
Jinak odpor je dokonale ambivalentní jev. Kdokoliv o něm smýšlí jednostranně, míjí se pravdy.

Ale jistěže bylo. Tak to asi bylo potřeba zopakovat. Vcelku trefně, řekl bych.

A co se týče ambivalence, tak začněte u sebe. Bylo by to fajn. Už mám opravdu plné zuby všech "fence-sitters"...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   09.06.14 10:38

A co se týče ambivalence, tak začněte u sebe. Bylo by to fajn. Už mám opravdu plné zuby všech "fence-sitters"...
— Věřte, že si svoji ambivalentní pozici uvědomuji. Máte-li lidí, jako jsem já, plné zuby, je mi to, ambivalentně, z jedné strany líto a z druhé jedno.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   09.06.14 11:59

Nezlobte se na mě, ale i tuto odpověď vnímám jako některé z vašich posledních příspěvků, totiž jako intelektuální exhibici. Z mojí strany je mi to upřímně líto a mrzí mě, že člověk, který má velmi často velmi trefné a nečekaně pronikavé poznámky k věci z ničeho nic plácne něco, co se mi jeví jako prostá provokace, ne-li přímo blbost.

Ze svého pohledu také neumím pochopit, jak se někdo tak inteligentní neumí nějak vyprofilovat. Na jednu stranu nadáváte na Menzingen, na druhou píšete o ambivalenci Odporu bez uvedení konkrétních fakt. Jednou litujete, že jste nevěděl o pouti Odporu, podruhé máte poznámky k jeho fungování. Máte někdy až hyperkritické poznámky k vedení NSSPX a zároveň nemáte problém s místním NSSPX, přestože to se zcela jednoznačně veřejně přihlásilo k linii + Fellayho.

Osobně nikomu své postoje necpu a v zásadě chápu i ty lidi, kteří chtějí svou tradiční mši někde poblíž, svoje platné svátosti a pěkné slavnosti a pouti a nechtějí si lámat hlavu s nějakým Menzingenem kdesi daleko. Právě to je sice ta skutečná indultní mentalita, ale umím to svým způsobem pochopit. U člověka s vaším potenciálem bych ale čekal víc, protože jinak svůj potenciál jenom marníte. Což je mi, pokud jde o vás, zcela neambivalentně líto.
Návrat nahoru Goto down
JakubAlbert
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
avatar

Male Počet příspěvků : 200
Na +T+ od : 06. 02. 12

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   09.06.14 12:44

"Podruhé máte poznámky k jeho fungování." - To se nesmí?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   09.06.14 13:13

Jakub Albert napsal:
"Podruhé máte poznámky k jeho fungování." - To se nesmí?

Samozřejmě, že může. Proč by nemohlo? Jde tu ale přece o něco jiného. Ospilos psal o ambivalenci. Já jsem reagoval, ať začne u sebe a uvedl jsem několik příkladů ambivalentních postojů. Toť vše. Poslední, o čem bych tu chtěl debatovat je (ne)kritizovatelnost Odporu. Když na to přijde, nemám problém kritizovat Odpor nebo i bp. Williamsona – konkrétně a otevřeně. Na neomylnost tu máme spíše NSSPX a bp. Fellayho.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 360   

Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 360
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: