+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Otcové basiliáni

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Otcové basiliáni   23.02.07 20:04

Čtyři slova z Ukrajiny

V březnovém Zpravodaji pražské arcidiecéze se objevilo následující sdělení nazvané Prohlášení České biskupské konference k dopisům z Ukrajiny

Skupina členů bývalé delegatury baziliánského řádu v České republice byla v roce 2003 pro nevhodné chování a pro neposlušnost z těchto krajin svými představenými vypovězena a našla útočiště na Ukrajině. Odtud už delší dobu vede úporný písemný boj a polemiku skoro proti každému, kdo se jenom nějakým způsobem dotkl jejich vlastních pokřivených představ o tom, co má učit a dělat církev, anebo zasáhl do toho, co považovali neprávem za své. Nejednou jsou to nevybíravé invektivy proti papežským úřadům, kardinálům, biskupům a kněžím, čímž škodí jak sobě, tak i celému společenství, protože píšou polopravdy a nepravdy lidem, kteří nevědí vůbec, oč jde, a předkládají jim svou deformovanou verzi skutečnosti. Tím u některých mohou vyvolat nejistotu, pochybnost a zmatek, týkající se skutečného stavu věcí. Ztratili kontakt s realitou a žijí v nějakém virtuálním světě, ve kterém si apriorně lidi rozdělili na dobré a špatné. Nabízejí laciné a jednoduché recepty na obnovu řeholních řádů, seminářů, celé společnosti. Nekompetentně posuzují církevní poměry a pasují se za jediné znalce a spasitele církve. Místo ducha radosti, pokoje a jednoty vnášejí ducha strachu, podezírání a rozdělení.
Česká biskupská konference na svém plenárním zasedání dne 23. 1. 2007 přijala jednomyslně toto prohlášení, ve kterém odsuzuje obsah těchto nevyžádaných dopisů jako odporující křesťanské morálce, a vyzývá všechny ty, kteří se dostali s nimi do styku, aby jim nepřipisovali žádnou důležitost a přímo na ně nereagovali. Tím by jenom zvyšovali nezdravé sebevědomí jejich autorů. Když chtějí vysvětlení, ať se raději o informace obracejí přímo na ty, kteří jsou v jejich dopisech (a na jejich internetových stránkách) pomlouváni, odsuzováni a zneuctíváni. Jenom tak se mohou dopátrat pravdy. Za autory těchto dopisů se máme modlit, v duchu jim odpustit a prosit Pána, aby se obrátili a pochopili, že „máme být k sobě navzájem dobří, milosrdní a jeden druhému máme odpouštět, aby i nám Bůh pro Kristovy zásluhy odpustil“ (srov. Ef 4,32).

Čeští a moravští biskupové

Všimněte si té velmi nekonkrétní argumentace, strachu, aby se někdo nesetkal s argumenty otců basiliánů. Připomíná mi to kampaň proti Te Deum a to je také důvod, proč o tom píši.

Internetové strínky, kde lze nalézt i v češtině texty kritisovaných otců, jsou http://www.community.org.ua/czindex.html. Neměl jsem zatím čas je pozorně přečíst a také netvrdím, že mají ve všem pravdu. Možná, že některé jejich postoje jsou příliš zjednodušující, ale zdá se mi, že stojí pevně na posicích pravověří proti modernismu.

Máte někdo nějaké podrobnější zhodnocení jejich díla a celé kausy?
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10037
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Otcové basiliáni   23.02.07 20:06

Myslím, že Ondřej se tím nějak blíže zabýval. Uvidíme co nám poví. Taky jsem zvědavý.

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
avatar

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 128
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Otcové basiliáni   24.02.07 9:40

V tom stanovisku českých a moravských biskupů není argument ani jeden. Jen je tam konstatováno, že to co basiliáni udělali (úporná polemika) je špatně.
No ani se nedivím za takovéto stanovisko, protože basiliáni si vzali mj. do prádla i jistou Chiáru Lubich, zvanou Jezábel a její hnutí Fokoláre, do kterého patří kardinál Vlk, a které má zase vazby na nechvalného světlonoše (organizace Lucis, původně Lucifer - což už bylo příliš archaické).
No řekněte, nezní snad název Fokoláre lépe než Lucifer?
P.S. Luciferova "obnova" církve (fokolarizace) je opravdu svérázná Smile snad by byl příhodnější název pro Jezábelina hnutí FEKALÁRE - od slova fekálie.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10037
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Otcové basiliáni   24.02.07 10:02

Já jsem ty stránky trochu pročetl a bohužel, dost baziliánů má vazby na "charismatickou obnovu". Což mi moc radostí nedělá.
V každém případě jejich kritika fokoušů(jak píše Quido) je opravdu věcná a argumenty pravdivé. Ano, Chiara je bez pochyby ve spojení se satanem.
Inu, zase se ukázala býti platnou stará pravda: Kdo neumí napadnout argument, napadá argumentujícího. Což je případ reakce ministerstva pravdy na "případ basiliáni".

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Otcové basiliáni   24.02.07 11:18

Já pouze vím, že Eliáš Dohnal je ten šílený otec Antonín, chraismatik, kterého popisuje Putna. Otec Antonín měl prý v oknech kaple matrace, protože se tam hulákalo v jazycích, a byl to charismatik jak řemen. To, že je Putna škůdce je jiná věc. Ale ten popis je věrohodný.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Otcové basiliáni   28.02.07 20:02

Zažil jsem Otce Antonína osobně ještě jako charizmatika. Jsem ale přesvědčen, že dnes je někde úplně jinde, lidé se vyvíjejí. Ale můj názor. Osobně jsem si jej i přes veliké otazníky vážil.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
avatar

Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 58
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Otcové basiliáni   10.09.07 22:33

Já jsem otce Eliáše poznal ve Zlíně,ministroval jsem mu,bráchu učil náboženství.Až podle toho,co psal v životopise jsem poznal,že se jedná o P.Antonína Dohnala.Už bych ho přes ty vousy nepoznal.Naposledy jsem ho viděl v září 1975,potom odešel do Slušovic,do Zlína přijel v říjnu 75 P.Graubner,který přišel místo známého P.Františka Merty,který tehdy odešel na vojnu.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Otcové basiliáni   

Návrat nahoru Goto down
 
Otcové basiliáni
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: