+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Brandýs nad Labem

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Brandýs nad Labem   24.03.14 15:22

Tiskly se minulý týden u nás v tiskárně pozvánky na akci Audience u císaře Karla I. a našel jsem tam toto:
Sobota 3. května
kostel Obrácení sv. Pavla
16:00 Mše sv. in forma extraordinaria
celebruje Abbé Cyrille Debris ThD.,
diecéze Le Mans,
postulátor procesu blahořečení císařovny Zity
Program je i online: http://audience-brandys.cz/program-2011/
Nic víc o tom nevím. Jak jsem koupil tak prodávám.
Návrat nahoru Goto down
Thomas More
Advokát maličkých
Advokát maličkých

Male Počet příspěvků : 604
Věk : 49
Na +T+ od : 26. 06. 10

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   25.03.14 21:14

o tom paterovi jsem už slyšel.prý slouží řádnou mši sv.
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   26.03.14 11:41

P. Debris je dobrý a pravověrný kněz. Já tam nebudu moci být, ale bylo by dobře, aby se tam sešlo co nejvíce lidí, kteří by ukázali svou lásku k tradiční liturgii. Kostel Obrácení sv. Pavla je hned u náměstí v Brandýse, jede tam např. autobus z Prahy, metro Českomoravská, v 15:00.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   26.03.14 19:39

Bydlím nedaleko...je možné, že tam pojedu, ale podle toho, jak dítě dovolí.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10026
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   26.03.14 20:23

Nu což, pořídím si štětku za klobouček Smile

bismarck
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 472
Věk : 33
Na +T+ od : 01. 07. 11

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   26.03.14 20:27

stačí tam vetknout štětku na holení... :-D

Ad mortem festinamus peccare desistamus.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   26.03.14 20:35

Já bych to zřejmě nevydýchal, mši ano, štětku ne. Ale zřejmě tam bude k potkání pan Dulcis, co mně tak nesnáší. Navíc ty sedánky s Otou smrděly zednařinou.

Poslední TEDEUM obsahuje kvalitní článek dr. Malého o zednářích od c.k. až ke Gottwaldovi - můj zavěr: zednáří 1. republiky i ti podporovaní po roce 1948 (mj. Pithart senior) by se tak intenzivně nerozvinuli, nebýt "kvalitního"  podhoubí v mocnářství od Marie Terezie, přes další vybrané kousky na trůně; i za tento marast vděčíme dynastii Habsburg Lothringen (Josef II, Leopold Toskánský, František I., Spatziergang).

Lepší kádry by bratři v zástěrách pro svou věd snad ani  nenašli.

Naposledy upravil Mr.Difficult dne 26.03.14 20:41, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   26.03.14 20:38

bismarck napsal:
stačí tam vetknout štětku na holení... :-D

Nahnědlá milice napoví, kde štětku sehnat:

Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   27.03.14 21:38

Právě proto byl lepší Klaus bez zástěry, než Otík se zástěrou. Monarchistům by nestačil český král, voni by chtěli zas pod Vídeň. Pohrdají českým národem.
Návrat nahoru Goto down
bismarck
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   28.03.14 8:24

Karel I. chtěl federaci a být králem každého království říše zvlášť. Byl světec, takže kdyby mu bylo dopřáno to dokonat, třeba by to fungovalo bez germánské a mnohem víc maďarské nadřazenosti. Uměl i dobře česky.

Na druhou stranu na Habsburky oprávněně dopadl Boží trest mimojiné za to, že katolickou víru mnohdy používali jako politický prostředek nebo záminku.

Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10026
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   28.03.14 8:58

Je to symbolické.
Česká státnost světcem - svatým Václavem začíná a světcem taky království končilo. Po něm už přišla jen sebranka neznabohů, ale nejspíš to tak muselo být. Starý svět zanikl, naposledy zazářil a bylo po něm. Nám nezbývá, než se brodit po kolena v hnoji a doufat, že alespoň nějaké milosti k dožití v bázni Boží nám Karel společně s Václavem vyprosí.

Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   28.03.14 10:49

Mně jen vadí, že bl. Karel užíván jako politická fanglička různými landsmanschafty a v podstatě k agendě, kterou právě on odmítl, ale jeho syn začal s Calergim realizovat na jedné straně a Adolf na straně druhé. Proto jsem na ty sedánky v Brandýse alergický.

Návrat nahoru Goto down
bismarck
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   28.03.14 12:07

To byl svého času i sv. Václav. a první republiky ho jedni vyzdvihovali pro podříení se Němcům, druzé ho proto nenáviděli, ale ani jedni nechápali dobu ani pohnutky ani pravý význam tehdejší přemyslovské politiky.

Dneska to máme s bl. Karlem stejné. Historicky i politicky z kontextu vytržené a překroucené představy jedny nutí ho milovat proto, že byl posledním legitimně vládnoucím Němcem v Čechách, druzí ho pro to samé špiní.

Návrat nahoru Goto down
JakubAlbert
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Male Počet příspěvků : 199
Na +T+ od : 06. 02. 12

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   28.03.14 19:25

Podřízení sv. Václava německé říši bývá úmyslně zveličováno. Jak píše P. Ráček: „Sv. Václav byl věrným manem německého krále Jidřicha Ptáčníka. ... Za sv. Václava se v právním poměru Čech k německé říši pranic nezměnilo, on šel cestou, kterou mu ukázali jeho předkové a které se drželi všichni jeho nástupcové. ... Sv. Václav platil poplatek, jak jeho předchůdcové, mocného Svatopluka nevyjímaje, a jak jeho nástupcové.“
Návrat nahoru Goto down
Lucie Cekotová

Počet příspěvků : 7
Na +T+ od : 30. 04. 14

PříspěvekPředmět: Tradiční mše sv. P. Debrise   30.04.14 8:11

P. Debris je tradičně založený francouzský kněz, který slouží výhradně tradiční mši sv. Je postulátorem procesu blahořečení císařovny Zity a názor na zednáře, který zazněl na tomto fóru, by bezpochyby beze zbytku podepsal.
Do ČR přijíždí ve dnech 1.-4.5. se skupinou 35 francouzských poutníků, rovněž tradičně založených katolíků. Prosadit tradiční mši sv. během Audience u císaře Karla I. v Brandýse nebylo jednoduché, ale nakonec se podařilo. Bylo by fajn, kdyby se nás tam sešlo co nejvíc! Rozhodně nejde o monarchistickou sedánku a štětky za kloboukem nejsou potřeba.  Laughing P. Debris bude sloužit tradiční mši sv. i v dalších dnech svého pobytu, a to 1.5. v 16.00 u Pražského Jezulátka, 2.5. v 17.45 na Svaté Hoře u Příbrami a 4.5.v 11.00 u sv. Jiljí v Praze (kaple sv. Zdislavy). Čeští věřící jsou samozřejmě vítáni. Na Sv. Hoře a v Brandýse, kde budu P. Debrise a jeho poutníky určitě doprovázet, zajistíme tlumočení kázání, nebo bude k dispozici přeložené a vytištěné. Posílala jsem tyto informace i na stránky krasalitugie.cz, kde se ale zatím neobjevily, proto budu opravdu vděčná za jejich jakékoli šíření mezi lidi, které by to mohlo zajímat. Případné podrobnosti ráda poskytnu e-mailem nebo telefonicky na č. 604209569.
Lucie Cekotová, Sdružení pro blahořečení císařovny Zity
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   30.04.14 12:58

Návrat nahoru Goto down
Lucie Cekotová

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   30.04.14 13:21

Moc děkuji za zveřejnění!
Návrat nahoru Goto down
Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Počet příspěvků : 557
Na +T+ od : 26. 10. 09

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   30.04.14 17:16

Chudák bude sloužit v kapli sv. Zdislavy. To už radši mohl vzít zpívanou Mši sv. od 17h u sv. Gabriela. A jsem zvědav, zda ho u toho Jezulátka také odkáží k hoblponku, jako naposledy jiného kněze.
Návrat nahoru Goto down
Lucie Cekotová

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   30.04.14 20:09

V neděli sv. Gabriel by se nabízel, ale oni už odpoledne odlétají. Mše v Praze jsem nedomlouvala já a z dominikánského kostela znám jen hlavní loď. Ta kaple je nová? Jsem už 26 let na Moravě a za mých mladých let tam nic takového nebylo. Předpokládám, že ten, kdo to domlouval, prostě zavolal k dominikánům, protože je o nich známo, že jsou vůči tradiční mši vstřícní, a zkrátka vzal, co mu nabídli. U Jezulátka jsem byla při Pochodu pro život a poté jsem Otce upozorňovala na to, že hlavní oltář je pod lešením a že si neumím představit, jak tam ta mše bude vypadat, nicméně mi odepsal, že to je milostiplné místo a evidentně hodně o to stál. Poznámka o hoblponku zní nicméně docela děsivě! Ve čtvrtek já s nimi ještě nebudu a jsem tedy opravdu velice zvědavá, co na to řekne, až se v pátek ráno sejdeme.
Návrat nahoru Goto down
Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   30.04.14 21:50

Ta kaple sv. Zdislavy je totálně protestantsky přestavěná. Ani oltář tam není. Měl by raději říct, že chce sloužit někde u bočního oltáře v kostele. Od 11h tam žádná Mše sv. v kostele není, takže by to neměl být vůbec žádný problém. Další NOM začíná až ve 12h.
Návrat nahoru Goto down
Lucie Cekotová

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   30.04.14 22:04

To tedy děkuji za tipy, Otci to vyřídím a snad se to podaří ještě nějak dojednat. Tridentská mše sv. v kapli, kde není oltář, to by snad ani nešlo.
Návrat nahoru Goto down
Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   30.04.14 22:37

U oltáře to bude jednodušší pro něj i na přípravu. Mohu tam také dorazit a pomoct mu to případně vyjednat a taky ministrovat.
Návrat nahoru Goto down
Lucie Cekotová

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   30.04.14 22:48

To by tedy bylo super! Jich bude cca 35, takže předpokládám, že nějací přisluhující tam asi budou, ale místní pomoc by se určitě hodila. Já se s nimi sejdu v pátek ráno a budu s nimi v pátek a v sobotu, tak se s Otcem domluvím a dala bych vám vědět. Je na vás jiné spojení než přes stránky? Když tak mi třeba pošlete SMS s číslem na 604209569 - zítra už odjíždím a nevím, jak se mi podaří být u Internetu. Nevím, jestli tam v tu neděli budu; původně jsem myslela, že to nebude nutné, ale jak to tak pozoruji, možná bude lepší pokusit se přerezervovat zpáteční spojení a zůstat i v neděli. Moc děkuju za všechno!
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   01.05.14 18:12

U Jezulátka lešení nad oltářem při pohledu z lavice vůbec nevadilo, Ave byl jako obvykle naprosto profesionální, takže snad nevadilo ani paterovi. Jsem rád, že jsem tam mohl být.
Návrat nahoru Goto down
Lucie Cekotová

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   01.05.14 21:48

Otec Debris děkuje všem účastníkům dnešní mše sv. u Jezulátka. Vysoká účast ho překvapila a potěšila. Zároveň se omlouvá za to, že měli zpoždění a mše sv. proto nevypadala úplně tak, jak si představoval. Ve skupině poutníků, kterou vede, je hodně starších lidí, kteří chodí pomalu, a tak to nestihli tak, jak si plánovali.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Brandýs nad Labem   

Návrat nahoru Goto down

Brandýs nad Labem
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
Přejdi na: