+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 324

Goto down 
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 324   28.09.13 15:31

FATIMSKÉ TAJEMSTVÍ

Na světlo vyšla ještě další rekonstrukce třetí části fatimského tajemství, odhaleného sestře Lucii Matkou Boží v červenci 1917. Blahoslavená Panna Maria chtěla, aby bylo zveřejněno nejpozději v roce 1960, ale věrolomní duchovní ovládající Řím předstírali, že povolila jeho zveřejnění teprve po roce 1960 a od té doby jej dali pod zámek. Z narážek na jeho obsah, který odkryli nemnozí duchovní, kteří měli možnost jej číst, bylo učiněno několik pokusů k jeho rekonstruování. Tento poslední pokus má mnohé ve svůj prospěch. Zde je ten příběh.

Kardinál Ottaviani (1890-1979) byl vysoce postaveným duchovním pod papeži Piem XII., Janem XXIII. a Pavlem VI., hlavním obráncem Víry od roku 1959 do roku 1968. Měl možnost si tajemství přečíst, ale protože byl vázán diskrétností, našel si způsob, jak jej odkrýt, aniž by jej odkryl. Přidal k němu materiál, aby původní tajemství prodloužil dva až třikrát, a dovolil tuto prodlouženou verzi publikovat, především v německém časopise nazvaném Neues Europa. Vatikánské autority ji však mohly snadno odmítnout jako podvrh, za nějž je dnes považována, protože se vědělo, že původní tajemství má pouze 25 rukou psaných řádků.

Kardinál však měl přítele, Dona Luigiho Villu (1918-2012), statečného kněze a obránce pravé Církve zvláště před svobodným zednářstvím. V jistý moment kardinál P. Villovi odhalil, které přesně části delší verze pocházejí z původního tajemství a Don Villa na oplátku řekl totéž svému věrnému laickému spolupracovníkovi Dr. Franku Adessovi, který vložil stejnou informaci do brožurky nedávno publikované ve Francii. Zde je tedy původní „třetí tajemství“:

„Velký trest padne na celé lidstvo, ne však dnes, ani zítra, ale v druhé polovině 20. století. Nikde na světě není řád a Satan vládne na nejvyšších místech a určuje tak běh událostí. Dokonce se mu podaří dostat se až na vrchol Církve. Pro Církev také přijde doba jejich největších zkoušek. Kardinálové se budou stavět proti kardinálům, biskupové se budou stavět proti biskupům. Satan bude pochodovat uprostřed nich a v Římě nastanou změny. Co je shnilé, padne, co padne, již znovu nevstane. Církev bude potemnělá a svět bude uchvácen v hrůze. V druhé polovině 20. století vypukne velká válka. Oheň a dým bude padat z nebe, vody oceánů se změní na páru, pěna moře se vzedme a pohltí a zaplaví vše. Miliony a miliony lidí zahynou z hodiny na hodinu, zatímco ti, kteří přežijí, budou závidět mrtvým. Smrt bude všude kvůli omylům, jichž se dopustí šílenci a přisluhovači Satana, kteří tehdy a právě tehdy budou vládnout světu. Nakonec, když ti, kteří přežijí tyto události, budou ještě naživu, provolají opět Boha a slávu Bohu a budou mu sloužit, jako to činívali lidé, když se svět ještě nestal tak zvráceným.“

P. Nicholas Gruner, odborník na Fatimu, si myslí, že tato verze tajemství může být neúplná a postrádat zmínku o Apokalypse a o doporučeném jednání. Člověk také může namítat, že druhá polovina 20. století přišla a odešla bez světové války. Nerozdmýchávají však šílenci na Středním Východě neustále válku již od doby před rokem 2000 až po dnešek? A stojí za to poznamenat, že každá fráze v této verzi tajemství se objevuje ve verzi v Neues Europa (dostupné na internetu), uprostřed materiálu převzatého nebo napodobeného z jiných zbožných zdrojů.

V každém případě, kéž se Bůh skutečně smiluje nad námi všemi. Modleme se bez přestání růženec.

Kyrie Eleison

S díky převzato z http://rexcz.blogspot.cz/2013/09/komentar-eleison-cccxxiv-fatimske.html
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 324   28.09.13 15:41

Kdyby šlo o Brežněva a rakety, neměli by motivaci to tutlat. Já si myslím, že jde o to hlavní a nedotknutelné o tu jejich synodu v 60. letech. Navíc ta válka může být interpetace popisu oné duchovní katstrofy: vynoření obludy KHS, modernistická bukva na Petrově stolci, moře jako symbol démonických sil a oheň z nebe jako duchovní trest. "Smrt bude všude kvůli omylům", to by sedlo, ale ne z raket, ale z koncilních dokumentů a propagandy KHS.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 324   28.09.13 17:50

Ad ospilos: Ono "blabla" považuji za neomalenost. Připouštím, že můžete mít nesouhlasný názor na komentář či texty biskupa Williamsona, ale pak je na místě, abyste jej slušnou formou napsal jako komentář a dle možnosti zdůvodnil.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 324   28.09.13 19:02

Michal Kretschmer napsal:
Ad ospilos: Ono "blabla" považuji za neomalenost.
— To je Vaše právo, které Vám přiznávám a nijak se mne nedotýká.

Michal Kretschmer napsal:
Připouštím, že můžete mít nesouhlasný názor na komentář či texty biskupa Williamsona, ale pak je na místě, abyste jej  slušnou formou napsal jako komentář a dle možnosti zdůvodnil.
— Děkuji za skvělý nápad. Až budu mít nesouhlasný názor, přidržím se Vaší rady.

Pro Vaši informaci: pokud Komentář uzavřu slovy „S díky převzato atd., blablabla.“, nevyjadřuji tím svůj názor na článek, ale lenost doplnit odkaz na zdroj.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 324   28.09.13 19:45

Kladu si otázku, zda je to projev Božího milosrdenství že ve 20. stol. nebyla atomová válka, či spíše projev Božího hněvu, že dopustil, že to doupě té naturalistické humanistické sekty nebylo jako vřed řádně vypáleno a nebyl proveden reset už v 70. letech.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10037
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 324   28.09.13 19:47

Vážně bych se k překladateli choval slušněji. Pokud jsi líný uvést zdroj, necituj raději vůbec.

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 324   28.09.13 20:03

Jasně, já to neobhajuju, jen vysvětluju.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 324   

Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 324
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: