+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Komentář Eleison 323

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 323   24.09.13 21:43

Komentář Eleison CCCXXIII (21. září 2013): Hrozný pád III (2013)

Letos v červnu byl čtenářům těchto „Komentářů“ slíben třetí článek o hrozném pádu Bratrstva sv. Pia X., aby mohli zvážit, co se dá dělat. Jen nedávno se na webových stránkách „Avec l´Immaculée“ objevil článek s některými dobrými odpověďmi na tuto otázku a začínal otázkou, zda katolíci mohou navštěvovat mše FSSPX. Shrnuji a upravuji:

V roce 1984 indult z Říma dovolil, aby se za jistých podmínek v rámci oficiální Církve sloužila tridentská mše. Když se arcibiskupa Lefebvra ptali, zda mohou katolíci navštěvovat tyto mše, odpověděl brzy poté, že by je neměli navštěvovat, protože znovuvstoupení těchto katolíků do konvenčního rámce za těchto podmínek by se rovnalo přijímání Druhého vatikánského koncilu a následných reforem. Kněží sloužící indultní mše nemohli hovořit svobodně a tím, že indultem nepřímo přijímali novou mši, riskovali sklouznutí do nového koncilního náboženství a to, že s sebou stáhnou své lidi.

V roce 2012 biskup Fellay prohlásil, že nová mše byla legitimně promulgována, což se rovná tomu, jako by řekl, že je legitimní. Potlačuje kritiky Druhého vatikánského koncilu, a zatímco ohledně toho, o co mu jde, pořád udržuje kněze a lidi natolik v temnotě, nakolik je to možné, vytrvale prosazuje myšlenky své prokoncilní Deklarace z dubna 2012. Proto stejně jako arcibiskup vylučoval návštěvy indultních mší, i nyní by jako obecné pravidlo měla být vyloučena návštěva mší FSSPX, protože i když je tato konkrétní mše stále slavena v souladu s Tradicí, je FSSPX celkově přetvářeno jako struktura v rámci níž se stále méně odmítá nové koncilní náboženství, takže existuje větší a větší nebezpečí při navštěvování jeho mší.

Konkrétní kněží FSSPX se však různí od ryze tradičních po prakticky koncilní. Očividně existuje menší nebezpečí navštěvovat mše těch prvních, než těch druhých, ale pokud dotčený kněz buď obhajuje a schvaluje nové směřování vedení FSSPX, nebo pokud perzekuuje a vylučuje ze svátostí kohokoliv, kdo se účastní Odporu, jsou to dvě znamení, že bychom se měli takových mší vyvarovat, zvláště, je-li zde docela nablízku mše vzdorujícího kněze. Do hry však vstupují také okolnosti, takže když například člověk riskuje, že bude jeho dítě vyhozeno ze stále ještě slušné školy FSSPX, může to ospravedlnit, že pořád ještě navštěvuje místní mši FSSPX. Hnije-li kmen stromu, stále ještě mohou existovat větve, které nesou zelené listy.

Zůstává faktem, že kmen FSSPX je smrtelně napaden, lidsky řečeno, bez naděje na zotavení. Stejně jako Synagoga mezi smrtí Našeho Pána na Kříži a zničením Jeruzaléma v roce 70 po Kr., nese v sobě FSSPX smrt, ale ještě neumřelo. Apoštolové tam učili a dobří Židé ji stále navštěvovali, byli však všichni pronásledováni a nakonec vyhozeni. Jestliže dnes katolík vidí, že tělem FSSPX proniká od hlavy dolů smrtící virus skrytého koncilního způsobu myšlení, musí podniknout kroky na pomoc k záchraně tolika duší, kolik je možné, předtím než ztroskotají ve víře spolu s potápějícím se záchranným člunem.

Nechme tohoto katolíka vytvářet si svá vlastní přesvědčení, číst vše, nač dosáhne, počínaje výměnou dopisů mezi třemi biskupy a biskupem Fellayem v dubnu 2012. Nechme jej hovořit ke kněžím a svým spolufarníkům, koordinovat například shánění útočiště pro kněze, kteří by se k akci jinak neodhodlali. Je toho potřeba udělat mnoho, jakkoliv je zde, alespoň v tuto chvíli, málo těch, kteří by to učinili. Bůh je s těmito nemnohými.

Kyrie Eleison
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 323   24.09.13 23:08

Já nevím, co je na tomhle katolického (všeobecného). ,,Každý katolický kněz, který má na DVK jiný názor než já, slouží mši nepatřičně a není vhodno tam chodit.´´ To je sektářství nebo praktický sedesvakantismus. To už přeci nemůže být žádné katolické (všeobecné) náboženství.

Pokud se na to dívám špatně, tak mi nenadávejte, ale zkuste mi to vysvětlit.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady

Počet příspěvků : 1856
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 323   24.09.13 23:57

To doporučení je z důvodu, že tito kněží sice slouží katolickou mši sv., ale mohou mít nekatolická kázání (přečtěte s to EC ještě jednou). Pokud ovšem navštívíte mši sv. bez kázání, je to v pořádku. Ale jen pokud ovšem i ta mše sv. je v pořádku - dle tvrzení jednoho velmi vzdělaného laika co učí zdejší NOM kněze katolickou liturgii, tak všichni s ní měli nějaký vleklý problém, no ale já jako laik jsem si přitom ničeho nevšiml (no vlastně jednou ano, chybělo evangelium). Těch úkonů při mši je kolem tisícovky (přesně si to už nepamatuji) a každý musí být udělán přesně definovaným způsobem, to není ohýbací jak NOM.

Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10027
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 323   25.09.13 8:35

diego85 napsal:
Já nevím, co je na tomhle katolického (všeobecného). ,,Každý katolický kněz, který má na DVK jiný názor než já, slouží mši nepatřičně a není vhodno tam chodit.´´ To je sektářství nebo praktický sedesvakantismus. To už přeci nemůže být žádné katolické (všeobecné) náboženství.

Pokud se na to dívám špatně, tak mi nenadávejte, ale zkuste mi to vysvětlit.
Dopouštíte se posunu k subjektivismu. Tady přece vůbec nejde o to, že má někdo jiný názor na DVK než +Williamson. Jde o to, že má někdo názor na DVK, který je nekatolický. Takový člověk je samozřejmě potenciálně šiřitelem nebezpečných smyšlenek a často i bludů. Navíc, takové kompromisy často kurví charakter, jak je hezky vidět na pateru Stritzkovi, jehož +Williamson ještě před rokem považoval z spolehlivého člověka, zatímco on dnes místo příklonu k pravdě, následuje perfídného +Fellaye, vysmívá se těm, kdo nejdou touto cestou zkázy s ním a odmítá podávat svaté přijímání příznivcům anglického biskupa. Jednoduše - mons. Williamson přesně vystihl naši, českou realitu.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 323   25.09.13 9:13

"mons. Williamson přesně vystihl naši, českou realitu."
— To mě také zarazilo. Přiznejte se, kdo bonzoval?
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 323   25.09.13 11:29

Přiznám se, že jsem toužil bonzovat více než si myslíte, ale neměl jsem kontakt a tedy jsem nebonzoval. A ano, ten kontakt jsem aktivně sháněl a dokonce při té příležitosti pouštěl inspirativní myšlenky.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10027
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 323   25.09.13 13:47

Ono to bude všude podobné. Zrádcovská mentalita bývalého strážce pravověří FSSPX se holt nezapře.

Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 323   

Návrat nahoru Goto down

Komentář Eleison 323
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: