+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 313

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 313   13.07.13 20:44

Komentář Eleison CCCXIII (13. července 2013): Odpor postupuje

Oslava stříbrného výročí biskupských svěcení z roku 1988 v USA byla velkým úspěchem. Tucet kněží s jedním biskupem slavili 29. a 30. června dvě pontifikální mše ve farní zahradě otce Ronalda Ringrose ve Vienně ve Virginii, přičemž každou mši navštívilo nějakých 250 až 300 věřících. Liturgicky obřady možná ještě něco vyžadovaly, protože žádná farnost nemá zdroje plně provozuschopného semináře. Mnohem důležitější však je, že nálada lidí byla pokojná, bez hořkosti nebo přítomnosti vzteku; jen jasné pochopení, že něco se u Bratrstva sv. Pia X. vážně pokazilo a že aby si udrželi Víru, musí s tím něco udělat. Mnozí cestovali velkou vzdálenost, dokonce i ze zahraničí, aby mši navštívili.

Předchozího dne otec Ringrose hostil na své faře celodenní setkání tuctu kněží pocházejících z Brazílie, Kanady, Kolumbie, Anglie, Francie, Mexika a Spojených států. Nevytvořila se nějaká zvláštní organizace, ani nebyl ustaven žádný detailnější mechanismus, ale došlo se k další Deklaraci, která končila citátem arcibiskupa Lefebvra o obnově křesťanství odzdola nahoru. Nálada kněží byla stejná jako u lidí, pokojná a rozhodná, s jednotou záměru v prostém rozhodnutí zachránit, co mohou z toho, co nyní vedení Bratrstva zrazuje.

Zrazuje? Nevydali ale 27. června ostatní tři biskupové FSSPX Tissier, Fellay a de Galarreta také Deklaraci, která se zdá vracet zpět k tomu, co FSSPX vždy zastávalo? Buďte opatrní. Jak říkají latiníci, „jed je v ocasu“. Jedenáctý a dvanáctý odstavec říká, že tito tři biskupové zamýšlejí následovat Prozřetelnost „ať již se Řím vrátí k Tradici...ať výslovně uzná naše právo vyznávat víru v úplnosti a odmítat omyly, které jsou s ní v rozporu.“

Otec Ringrose byl pro FSSPX v USA druhem ve zbrani po nějakých 30 let, ale již se s nimi na jejich nové a sebevražedné cestě nedruží. Zde je, co napsal ve svém farním zpravodaji o rámci myšlení vyjádřeném v onom 11. odstavci:

„I když tedy zůstane Řím modernistickým, i tak nás vezměte dovnitř. Spokojíme se s tím, být dalšími v koncilním panteonu spolu s heretiky, ekumaniaky, panteisty, nebo s čímkoliv dalším, co tam je. Deklarace vyznívá, jako by zde byl posun zpět k tomu, co FSSPX vždy zastávalo, dveře k dohodě (mezi FSSPX a Římem) však zůstávají otevřené. Nic se skutečně nezměnilo. Jen to odlišně zní. Obsah konzervy zůstává stejný. Vnějšková etiketa jen vypadá trochu víc jako arcibiskup Lefebvre.“

A zdá se, že lidé volí nohama. Dle zpráv navštívilo malou oslavu stříbrného výročí Bratrstva v Écône jen 200 až 300 lidí a údajně skoro polovina židlí byla prázdná při každoročním kněžském svěcení v Écône. Zdá se zajisté jako by zrada činila Bratrstvo stále slabším, zatímco jak se kněží a věřící probouzejí ohledně toho, co se děje, Odpor bude zesilovat a zesilovat.

Kyrie EleisonS díky převzato z http://rexcz.blogspot.cz/2013/07/komentar-eleison-cccxiii-odpor.html
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
avatar

Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 128
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 313   14.07.13 11:13

Divím se tomu, že biskup Williamson není schopen lépe posuzovat to co se děje ve vztahu ke své osobě. Začalo to tím, že si pustil ústa na špacír jako malý kluk - jako by nevěděl nic o židech - a svůj rebelský postoj stále stupňoval, takže je jasné, že byl nakonec vyhozen z FSSPX. Ostatní biskupové FSSPX také udělali řadu chyb, ale prozatím Krista nezradili, takže nač tak příkré odsudky biskupe Williamsone? A kdo může o sobě prohlašovat, že on jediný stojí pevně? A´t si dá pozor, aby sám nepadl.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 313   14.07.13 12:39

Souhlasím jen částečně.

Názor na počet židovských obětí nacismu není článek víry a každý má právo na poctivé hledání pravdy, když ho tato otázka zajímá, což aspon pro mne považuji za nemožné, nebot nevidím podmínky pro to, jak ověřit tvrzení jedné ze stran sporu (oficiální tvrzení a v řadě států kriminalizovaná tvrzení tzv. revizionistů). Souhlasím, že nebylo prozíravé se k tomu vyjadřovat a biskup Williamson, když si to uvědomil, žádal, aby to nebylo vysíláno. A neumožnilo mu se zúčastnit kapituly FSSPX.

Jinak vedení FSSPX se k němu nechovalo dobře a kolegiálně. Už dříve tu byly nějaké menší spory Po onom výroku o židech se za něj nepostavilo třeba tak, že by prohlásilo, že nejde o oficiální postoj FSSPX a že se jedná o soukromý názor biskupa W., který není v rozporu s vírou. (Něco jiného by bylo, kdyby někdo prohlašoval, že Hitler dělal dobře, že hubil židy.) To by bylo stačilo, místo "kajícného" bití se v prsa. Pak zasahovalo ještě do volby Williamsonova obhájce. Ao

Připouštím, že biskup W. to možná (zatím?) s prohlášením o zradě biskupa Fellay přehání, ale objektivně je tu jistý odklon od postojů arcibiskupa Lefebvra.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 313   

Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 313
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: