+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 309

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 309   16.06.13 14:57


ASIJSKÁ CESTA 
Mnoho čtenářů si stěžovalo na „Komentář Eleison“ před dvěma týdny o ochromené autoritě. Z jeho argumentu, že bokem tohoto „hrozícího trestu“ nemůže být založena žádná další katolická kongregace na normálním katolickém základě, dovozují, že věřím, že biskup nemůže dělat víc než čekat na Boží zásah. Proč bych však v takovém případě právě strávil dva týdny v Asii a proč jsem nyní v Irsku? Podobně dovozují, že nikdy nevysvětím dalšího biskupa. Říkám – bude-li to Boží vůle – jen počkejte.
Ve skutečnosti toho má biskup mnoho, co dělat při návštěvách a povzbuzování duší usilujících o to, aby si udržely Víru, když vedení Bratrstva sv. Pia X. je očividně stále rozhodnuté dovést ho do náručí koncilního Říma. 17. června biskup Fellay napsal Benediktu XVI.: „Zamýšlím nadále vyvíjet všechno úsilí v následování této cesty (smíření s Římem), abychom dospěli k nutným vyjasněním.“ A ve stejném rozpoložení: „Naneštěstí, v současné situaci Bratrstva“ protinávrh Říma z 13. června k Věroučné deklaraci z půlky dubna, „nebude přijat“. Pak by tedy bývalo šťastné, kdyby Bratrstvo podmínky Říma přijalo?
Proti tomuto psanému důkazu (zveřejněnému vedením) o pokračujícím odhodlání biskupa Fellayho zaprodat arcibiskupovo Bratrstvo, máme jeho citáty řečené představenému Francouzského distriktu, že [slovo] „naneštěstí“ napsal pouze „kvůli papeži“, a Matce představené karmelitánek v Belgii, že „nikdy nezamýšlel prosazovat praktickou dohodu s Římem“. Bohužel, biskup Fellay má tolik záznamů toho, jak přizpůsobuje svá slova svému publiku, že takovéto citáty v žádném případě nevyvrací jeho úmysl zaprodat arcibiskupovo Bratrstvo. Jeho udivující schopnost přestavovat duševní nábytek v jeho myšlení si zasluhuje „Komentář Eleison“ úplně sám pro sebe. Je však mezitím nějaký div, že to, co se začíná nazývat „Odporem“, spontánně povstává po celém světě?
Mezi 24. květnem a 6. červnem jsem s P. Chazalem navštívil velkou část jeho stáda nějakých 400 duší a udělil přes 50 biřmování v Jižní Koreji, na Filipínách a v Singapuru. P. Chazal je osobnost. Skvěle proniká do podstaty věcí a ještě k tomu je velice zábavný. Pokud se s ním někdy setkáte, požádejte ho, aby vám napodobil indického politika (on říká, že Indové jsou tvrdí a „snesou to“).
V Jižní Koreji zapříčinila změna směřování Bratrstva ostré rozštěpení s tím výsledkem, že sponzor původní kaple začal sponzorovat pouze jinou. Měl jsem to potěšení sezdávat dceru tohoto sponzora. Na Filipínách, právě když jsem přijel, postarší kněz, který před lety opustil novocírkev,aby pracoval s Bratrstvem, opouštěl Novobratrstvo, aby pracoval s Odporem. Vypadá to, že je mu svěřeno započít seminář, který chce P. Chazal spustit a k tomu ubere P. Chazalovi práci v [mešních] centrech na středních Filipínách. V Singapuru, výkladní skříni materialismu v západním stylu, ještě jedna dobrá čínská rodina se svými přáteli spolehlivě chápe změnu Bratrstva v Novobratrstvo. Pravda podryje toto ex-FSSPX, jak jej nazývá P. Chazal, stejně jako pravda podrývá Novus Ordo novocírkev.
Je zde mnoho duší, které je třeba udržet na cestě do nebe. Mám nějaké kandidáty, kteří se nabízí pro svěcení na biskupy?
Kyrie Eleison


Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 309   16.06.13 22:09

No vida, tak se zdá, že se něco děje. To vypadá docela nadějně, ne? Teď ještě sehnat diecézního biskupa, který by nové bratrstvo potvrdil a můžeme pořídit další kapli. Navrhuji třeba v Náměšti nebo v Jihlavě, ať to máme všichni zhruba stejně daleko.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 309   17.06.13 8:48

Biskup psal, že zakládat kongregaci je dnes pasé.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10033
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 309   17.06.13 10:34

Kandidáti na biskupy?
Kdo se hlásí?

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 309   17.06.13 11:24

Neprodlužuj své trápení a neprodleně odcestuj do Anglie.Razz Ty vole...to by se asi Zelantissimus po***l.


Jakub napsal:
Kandidáti na biskupy?
Kdo se hlásí?
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10033
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 309   17.06.13 11:35

Nejen on Smile

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
Thomas More
Advokát maličkých
Advokát maličkých
avatar

Male Počet příspěvků : 604
Věk : 49
Na +T+ od : 26. 06. 10

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 309   17.06.13 18:05

Jihlava by mě vyhovovala.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 309   17.06.13 19:20

Milá paní Háková, když dovolíte, po zkušenostech mých a jiných s vaším charakterem, nebudu na vaše reakce, otázky reagovat. Pokud toužíte po oslovování mé osoby, volte titul Vaše biskupská milosti. Díky
Razz
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 309   

Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 309
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: