+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Co Píspíšil či Šimek cenzuroval

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   11.01.13 13:24

http://rexcz.blogspot.cz/2013/01/dve-formy-jednoho-ritu-putovani-k.html

— Je ta část o neplanosti zákazu Pia V. měnit Missale romanum pravdivá? Zdráhám se tomu věřit.
Návrat nahoru Goto down
Martin Václav Lorenc
Trady
Trady

Male Počet příspěvků : 228
Na +T+ od : 13. 09. 11

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   13.01.13 21:46

Abych se přiznal, taky mi to udělalo menší chaoz v hlavě...

ospilos napsal:
http://rexcz.blogspot.cz/2013/01/dve-formy-jednoho-ritu-putovani-k.html

— Je ta část o neplanosti zákazu Pia V. měnit Missale romanum pravdivá? Zdráhám se tomu věřit.

http://ceska-grafika.cz
Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Počet příspěvků : 561
Na +T+ od : 26. 10. 09

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   13.01.13 22:15

Už jsem se setkal s oba názory.

V tomto případě mi však přijde krajně nepochopitelné, že chvíli před zveřejněním tohoto článku zveřejnil autor blogu příspěvek Johna Salzy (http://rexcz.blogspot.cz/2013/01/novus-ordo-mse-bozi-zakon-2011.html), který právě hájí názor, ke kterému nyní autor dává vyjádření M. Daviese: „Tento názor není prostě jen mylný, ale také zesměšňuje tradiční katolíky před kýmkoliv, kdo má alespoň trochu povědomí o právním jazyce církevních dokumentů.“

Autor blogu vyjadřuje souhlas s tím, že tento názor zesměšňuje tradiční katolíky a přitom ho sám týden před tím na svém blogu publikuje...
Návrat nahoru Goto down
Martin Václav Lorenc
Trady
Trady

Male Počet příspěvků : 228
Na +T+ od : 13. 09. 11

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   13.01.13 22:19

Právě proto jsem měl menší chaos v kebuli, ale nakonec jsem si vzpomněl, jaký je ten "většinový názor" a byl jsem opět uspokojen. Ještě, že ta paměť existuje.

Ave napsal:
Už jsem se setkal s oba názory.

V tomto případě mi však přijde krajně nepochopitelné, že chvíli před zveřejněním tohoto článku zveřejnil autor blogu příspěvek Johna Salzy (http://rexcz.blogspot.cz/2013/01/novus-ordo-mse-bozi-zakon-2011.html), který právě hájí názor, ke kterému nyní autor dává vyjádření M. Daviese: „Tento názor není prostě jen mylný, ale také zesměšňuje tradiční katolíky před kýmkoliv, kdo má alespoň trochu povědomí o právním jazyce církevních dokumentů.“

Autor blogu vyjadřuje souhlas s tím, že tento názor zesměšňuje tradiční katolíky a přitom ho sám týden před tím na svém blogu publikuje...

http://ceska-grafika.cz
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2772
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   14.01.13 2:50

Taky by mně zajímalo ,kdo je topajik
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   14.01.13 11:44

Navíc si myslím, že zavázat následující papeže k respektování něčeho, co papež definitivně rozhodne - třebas i ve věci mravů (je vůbec ritus mše svaté výhradně věcí mravů?) - není nic proti ničemu a že právo podobné instituty běžně zná.
Pokud odhlédneme od právních usancí, tak z logiky věci, kdy P5 slavnostně vyhlašuje učení dogmatického koncilu, se lze domnívat, že papežovým záměrem bylo opravdu prosadit římský ritus jako jediný a neměnný na věky, a tedy že se Davies mýlí.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10029
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   14.01.13 11:47

Je to tak. Klasickým příkladem jsou dogmata, podle mého názoru.

Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   14.01.13 18:35

Domnívám se, že Quo primum není dokumentem, který by prohlašoval nějaké dogma či nauku o mravech. Proto nemůže být jím budoucí papež vázaný.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   15.01.13 12:56

Hamish napsal:
15/01/2013 v 08:30

Pan Semín se dostatečně znemožnil idolatrií Klause a spol.
cinicius napsal:
15/01/2013 v 12:32

Mluv za sebe, Hamishi…
Hamish napsal:
Komentář čeká na schválení.
15/01/2013 v 12:55

Já jsem se, Ignácku, idlolatrií Klause nezmenožnil Smile
Mimochodem, měl by ses sám zcenzurovat. Takové osobní útoky se tu přece netrpí…
Nebo snad trpí jen proti někomu?

Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   15.01.13 13:36

Všichni jsme přece áčka, zejména pak někteří.

Neodpustím si dnešní komentář ke čtením za matutina. Souvisí to.

Sv. Pavel píše o tom, že troška kvasu celé těsto prokvasí a sv. Pavel první poustevník to řešil tím, že bez svěcení zmizel do Thébské pouště.

Nepodaří-li se odstranit kvas z těsta, prokvasí celé těsto. Jeden hulvátský simonita stačí, aby měl negativní vliv na celé stádo, ryby vždy smrdí od hlav. Na druhou stranu hlava zpravidla rovněž bolí z nemoci údů.

A nejen v Církvi. SOučasné zatemnění, kdy si obyvatelstvo volí představitele asociální a zlé vlády, služebníka německých zájmů a eurokracie, k jehož manželce patří náckovská minulost jejích předků, ta je nepochybně trestem jako jsou špatní biskupové a kněží trestem pro stádo.

Když se nedaří situaci změnit, radši žít na poušti bez téměř nedostupných svátostí, než se svátostmi shnít zaživa. A nějaká skulinka se občas vždy najde, někdo někde proklouzne a k dáblově nespokojenosti je občas vysvěcen někdo se správnou naukou a bez poruchy osobnosti.

Navíc věřím, že se zhoršováním stavu pacienta blíží naše vysvobození.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   15.01.13 13:41

Tady je na místě se ptát, kdo je ve skutečnosti hlavou. Svěcenec, nebo peněžník?

Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 8:13

citace :
Anonym není pseudonym. Navíc, pan Semín sice vše nesleduje, ale jeho věrní ano. Spolehlivě mu každou zmínku o něm přednesou. Především tu, která byla učiněna na webech, které jsou v jejich okruhu zájmu...
Netuším, jaký je problém s reagování na kritiku pseudonyma. Buď má pravdu, nebo nemá. Jaký je rozdíl oproti člověku, který píše pod svým jménem? Žádný? Vlastne ano, jeden je. Hoši, co spolu mluví, nemohou zařadit do škatulky konkrétní osobu a drbat ji u píva. Jiný důvod mne vážně nenapadá...

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 10:16

Nechápu.

Jakub napsal:
citace :
Anonym není pseudonym. Navíc, pan Semín sice vše nesleduje, ale jeho věrní ano. Spolehlivě mu každou zmínku o něm přednesou. Především tu, která byla učiněna na webech, které jsou v jejich okruhu zájmu...
Netuším, jaký je problém s reagování na kritiku pseudonyma. Buď má pravdu, nebo nemá. Jaký je rozdíl oproti člověku, který píše pod svým jménem? Žádný? Vlastne ano, jeden je. Hoši, co spolu mluví, nemohou zařadit do škatulky konkrétní osobu a drbat ji u píva. Jiný důvod mne vážně nenapadá...
Návrat nahoru Goto down
Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Počet příspěvků : 561
Na +T+ od : 26. 10. 09

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 12:28

Vaše reakce tam zveřejněna byla. Vizte zde.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 12:32

Sorry, přehlíd jsem to.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 12:40

Timor Mortis napsal:
Nechápu.

Jakub napsal:
citace :
Vadí mi, jak se Michal S neustále zabývá pseudonymy. Kdyby byly útoky sprosté, bez racionálního základu, tak nešť. Ale to neustálé omílání, jak mu ubližují a jak nesleduje (když dobře víme, že třeba zde sledují všichni zainteresovaní, až mají oči jak slimák), mi vážně přijde trapné.
Jediný důvod k jeho brečení vidím v tom, že chce vědět a zařadit. Aby si pak mohli se simonitou ukázat prstem a podrbat, jak jsou na ně ti nepoddajní a prašiví zlí, zlí a špatní.

Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 12:48

Ale stejně nám nic nemůžou. Nebo snad můžou? No vlastně - jasně že můžou:... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 14:01

Třeba odepřít svaté přijímání, protože jste zlý zlý zlý.....

ospilos napsal:
Ale stejně nám nic nemůžou. Nebo snad můžou? No vlastně - jasně že můžou:... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 14:32

Mně by jen zajímalo, zda mi někdo řekne v čem jsem zlý, zlý špatný a na jakých skutečnostech a důkazech se to zakládá. Tedy zaznamenal jsem jisté zmatené pokusy dvou osob pohlaví ženského, ale to jednalo se o tak absurdní nálepky, že to snad ani nemá cenu komentovat.

Timor Mortis napsal:

ospilos napsal:
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 14:53

Mně je to buřt. Já tam nechodím. Smile Nebo...buřt ne, už začíná půst. Smile

Mr.Difficult napsal:
Mně by jen zajímalo, zda mi někdo řekne v čem jsem zlý, zlý špatný a na jakých skutečnostech a důkazech se to zakládá. Tedy zaznamenal jsem jisté zmatené pokusy dvou osob pohlaví ženského, ale to jednalo se o tak absurdní nálepky, že to snad ani nemá cenu komentovat.

Timor Mortis napsal:

ospilos napsal:
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 15:02

Já tam samozřejmě taky nechodím a chodit nebudu.

Timor Mortis napsal:
Mně je to buřt. Já tam nechodím. Smile Nebo...buřt ne, už začíná půst. Smile

Mr.Difficult napsal:

Timor Mortis napsal:

ospilos napsal:
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   04.02.13 17:29

Odepřít svaté přijímání je možno jen někomu, kdo zatvrzele setrvává v zjevném a těžce hříšném jednání, a to jen pokud je tato skutečnost obecně známa. Každý kněz, není-li blázen, si dobře rozmyslí zneužívat tohoto pravidla k vydírání nebo trestání lidí, kteří s ním nesympatizují. Jednalo by se totiž o simonii ve zcela nejtěžším možném stupni.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   25.02.13 16:22

Ing. Kratochvíl zase zlobí Smile
A Igi též. Dvě mé reakce na pana "Pružná morálka" mi nepustil. A to byly slušné!

Michal Kretschmer
Admin
Admin

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 73
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   27.02.13 16:01

Nějak tomu cenzurování na stránkách Instututu a Duší a hvězd nerozumím.

Karel Šimek (potažmo Michal Semín) podle mně cenzuruje příliš, resp. mnohdy pro jistotu komentáře ani nepovolí, takže tam není prostor ani na slušný dotaz či nějaké doplnění k tématu.

Ignác Pospíšil zase pouští řadu komentářů, které nejenže jsou neslučitelné s katolickou vírou (takové lze někdy připustit, když se na ně řádně odpoví), ale jsou spíše provokací. Takže dá se nějak charakterisovat, co vlastně censuruje?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   27.02.13 22:19

Prostě ne každý web je pro každého. Ignácovu rádobykatolickou žumpičku stojí za to občas ovonět, nějaký ten bobek přidat, ale bydlet se tam nedá. ISJ nesleduju, takže nevím.
Podle mě je nejlepší systém +T+, kde jsou zaregstrovaní lidé kteří se vzájemně znají a dá se tu volně diskutovat, přičemž si každý rozmyslí trollovat, protože dostat se sem po vyhazovu znovu není zas až tak jednoduché. To by mohla být cesta minimálně pro diskuse na ISJ.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Co Píspíšil či Šimek cenzuroval   

Návrat nahoru Goto down

Co Píspíšil či Šimek cenzuroval
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: