+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Una Voce

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2

Je vzkříšení Una Voce rozumné a smysluplné?
Ano
38%
 38% [ 5 ]
Ne
62%
 62% [ 8 ]
Co je to Una Voce?
0%
 0% [ 0 ]
Celkem hlasů : 13
 

AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Una Voce   28.12.12 7:37

Jakub: Jasně, to se může Danovi snadno stát, ale pokud tím nebude nad míru nasírat spolupracovníky, tak to není až taková tragédie.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10037
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Una Voce   07.01.13 13:18

Pro pobavení P.T. diskutérstva jsem sestavil kratochvilný příběh... Smile

citace :
Mrtvolka byla vzkříšena, vivat předseda Zouhar!
Jako by z té nejodpornější páchnoucí kobky olezlý, zelený kostlivec natahoval svou vetchou ruku a chlad jdoucí mu v patách šepotal v bezzubých čelistech: „Přidej se k nám, přidej se k nám...“.
A skutečně, již se blíží pomalým pochodem, obličeje v kápích nejčernějších utkaných ze samotné tmy a temných myšlenek ozařují jen mihotavé plaménky voskovic, které každá postava třímá v levici. Jsou snad živí, nebo už je smrt požnula svou spravedlivou čepelí? Nikdo přesně neví. Následují však svého mistra a předsedu oddaně, nikdy neklopýtnou. Zdechlý umrlec, jehož život byl provázen dýchavičností a krvavým průjmem stejně neměl žití nikterak šťastné. Po celou svou existenci se jen hrbil a krčil v přítmí. Spekuloval a sliboval, lezl do toho i onoho otvoru jen pro chvilku šustivých krajek a závan kadidla. Nikdo ho nikdy nebral vážně. Jedna strana se smála jeho obojetnictví a nepevné páteři, druhá jím pohrdala pro zpátečnickou zálibu v basičkových ornátech a vyholených hlavách kněžských. Sám sebe si nikdy nevážil. Věděl moc dobře, že je jen přestupní stanicí a faktickou moc nikdy neměl.
A tento živý - mrtvý byl nyní vzkříšen moravským nekromantem, jemuž v černé magii nemálo pomohla obratnost, s níž vládne mateřskému jazyku. Nečistým kouzlem obloudil pomazané i nepomazané a nechal se jejich nesvobodnou vůlí dosadit do míst, kde kdysi sídlil omezený rozum kostlivcův. Předseda zajásal a mnul si vlhké ruce: „Konečně porazím ty nabubřelé rytíře v blýskavé zbroji, co se bez bázně pouštějí do nejlítějších bitev. Konečně porazím ty pyšné vítěze tolika půtek a srážek. Vítězství je mé,“ radoval se v bláhové naději. Domníval se totiž, že jeho zombie živená spoutanou vůlí těch, kdo mu poskytli pochybnou autoritu, přemůže lesklé pancíře a jako panzerstecherem prorve i tu nejpevnější kroužkovou košili svými medovými řečmi a planými sliby.
Takoví tedy jsou ti, kdo se nyní vyhrnuli z pozemních kobek na světlo Boží. Nepočítali však s jednou věcí. Rytíři dávno tušili zradu, dávno cítili podivné pnutí v kostelních lodích, neklid mezi mrtvými.
Nyní stojí připraveni, silnější, než kdy dřív. Boj už začal a první hlavy byly setnuty. Zvítězit v pravdě však může jen jeden...

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
 
Una Voce
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: