+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 283

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 283   16.12.12 11:21

Komentář Eleison CCLXXXIII (15. prosince 2012): Sbohem, Wimbledone

Tak jsem se vystěhoval z Wimbledonu, což alespoň odpovídá realitě mého údajného „vypovězení“ z Bratrstva sv. Pia X. Stěhování však není beze smutku, protože jsem tam strávil téměř čtyři roky po svém skutečném vypovězení z Argentiny. A byly to navzdory všemu šťastné roky. Hlavním štěstím asi byla společnost kněží na ústředí FSSPX v Anglii, v Domě sv. Jiří [St. George´s House]. Byli velmi dobrou společností. Ať Bůh žehná jim všem.

Jednu věc však musím říci. Lidé se ptají, proč jsem opustil Bratrstvo. Neopustil jsem Bratrstvo. Bratrstvo opustilo mě tím, že opustilo zásady, pro něž jsem se k němu připojil. Ještě jednou, paralela s Druhým vatikánským koncilem je přesná. Stejně jako byl nespočet katolických kněží, řeholníků a laiků opuštěn příslušníky Církve, kteří si v 60. letech zvolili koncil, tak je mnoho věrných kněží a laiků opouštěno v druhém desetiletí tohoto století vůdci Bratrstva, když si zvolili směřování ke smíru se svými „novými přáteli v Římě“ – což je citát prvního asistenta Bratrstva. Tato slepota je pro ty, kteří vidí, udivující. Je však zcela přirozená pro ty, kteří nevidí. Kéž má s nimi Bůh slitování. Věřím, že tito vůdcové nikdy nepochopili, o čem vůbec arcibiskup Lefebvre byl. Jsou dětmi své doby.

Jediný podstatný důvod daný k tomu, že mě „vyloučili“, byla neposlušnost. Jedinou podstatnou neposlušností z mé strany však bylo opakované odmítnutí přestat vydávat „Komentáře Eleison“. Přesto, když jsem žádal generálního představeného při dvou různých příležitostech, aby specifikoval, která konkrétní čísla „Komentářů“ byla tak problematická, pokaždé mi nedal odpověď, bezpochyby proto, že by býval musel připustit, že skutečným problémem byl obsah, totiž můj rezolutní odpor vůči jeho sebevražednému přístupu ke koncilnímu Římu. Na místo toho dále předstírá, že problémem je disciplína, čímž odvrací pozornost od skutečného problému. A já nejsem první kněz a nebudu ani poslední, se kterým jedná tímto způsobem. Kéž jej Bůh osvítí. Riskuje, že vyžene mnoho svých pravých přátel proto, aby potěšil své pravé nepřátele, stejně jako to učinil papež Pavel VI. s arcibiskupem Lefebvrem. Paralely nikdy nekončí. Novocírkev a Nové Bratrstvo jsou tatáž nemoc naší doby.

Co tedy teď? Vypůjčím si přítelův byt v blízkosti Londýna na pár týdnů v nejlepším případě, na pár měsíců v tom nejhorším, dokud si nenajdu vyhovující nemovitost k pronájmu na 6 či 12 měsíců. V této fázi ještě nevěřím v to, že bych měl vytvořit jakékoliv stálé uspořádání. Bohužel nebude snadné mě kontaktovat, protože můj přítel musí být diskrétní, jelikož má péči o své sousedy. V každém případě pomalá pošta mě zastihne na adrese P.O. BOX 423, Deal CT14 4BF, England. (Neposílejte však žádné vánoční pohledy. Já žádné neposílám.) Od 13. prosince do 3. ledna plánuji vykonat apoštolskou návštěvu v Kanadě a USA, Deo volente [dá-li Bůh], a ihned poté návštěvu Francie na Slavnost Zjevení Páně.

Změní se také některé aspekty, jak je mé mluvené a psané slovo publikováno. Formát a způsob doručování „Komentářů Elesion“ se také může změnit, co se však jak doufám nezmění je to, že se budou objevovat každou sobotu v prosinci až do nového roku. Děkuji vám za všechny příspěvky na Iniciativu sv. Marcela. Pokud by vás to zajímalo, mohu vám dát slib, že se neztratily. Šťastné Vánoce.

Kyrie eleison.

Poznámka: S díky převzato z http://rexcz.blogspot.cz/2012/12/biskup-williamson-komentar-eleison_15.html .
Návrat nahoru Goto down
Pafnucius-Maria
Trady
Trady
avatar

Male Počet příspěvků : 228
Bydliště : Gitschin
Na +T+ od : 13. 09. 11

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 283   17.12.12 10:02

Sad smutný čtení

_________________
Fr. PAF
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10033
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 283   18.12.12 12:17

http://www.stjoseph.cz/smrt-v-modrem-sametu/
Dojemný pláč. Ovšemže se nebude zabývat sviňárnami šéfíků z Menzingenu směrem k starému biskupovi, který popisuje svůj exodus výše.
Opravdu netuším, jakým nebezpečím budou pro sekulární státy servilní neolefebvristé se svými novými přáteli z Říma.
Absence Komentářů Eleison na stránkách institutu hovoří naprosto jasně, jakým směrem se jistí vydali. Inu, neměnil bych s nimi.

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 283   18.12.12 13:13

Na to páně Hibschovo fňukání bych odpověděl asi tolik, že netřeba pronásledovat a gulagovat, ta společnost fellayánů už je odrovnána a olovo je drahé. Kulek je škoda. Smutné vánoce, ale přesto nadějné.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 283   18.12.12 20:01

Myslím, že k tomu, aby někdo byl nepřítelem těchto zvrhlých států a naopak byl jimi nenáviděn, není nutné, aby byl "pravověrný lefébvrista". Stačí, když v základních morálních otázkách má katolickou víru či zdravý rozum a nebojí se.

To, co chybí v článku Davida Hibsche, bych nedramatisoval. Vymizení odkazů na biskupa Williamsona na stránkách Institutu mi ovšem vadí.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 283   

Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 283
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: