+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 280

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 280   25.11.12 18:42

Komentář Eleison CCLXXX (24. listopadu 2012): Nastávající diktatura

Pozoruhodné vypodobnění našeho současného světa se před dvěma měsíci objevilo na internetové stránce 321gold (odkazovaný text se nachází na http://www.theburningplatform.com/?p=41540, pozn. překl.). Název je znepokojující: „Úpadek, Rozklad, Popírání, Klam a Beznaděj“ (Decline, Decay, Denial, Delusion and Despair – aliterace v angličtině do češtiny nepřeložitelná, pozn. překl.), ale jeho obsah je bezpochyby opravdu ze života. Počínaje výjevem z ulice, který lze nalézt nepochybně ve všech východních státech USA, autor dochází k závěru, že se během 15 let orwellovská diktatura snese na jeho zemi jako nechtěný účinek chtěných příčin. Ale nejsou Spojené státy typické po celý svět? Celý svět se ztotožňuje s americkým stylem života. „Ať se má na pozoru!“

Na podzim v ulicích Wildwoodu v New Jersey autor pozoroval chodníky přecpané spoustou velice otylých mužů a žen mladších 50 let valících se na vládou subvencovaných pojízdných skútrech, aby navštívili jednu jídelnu rychlého občerstvení za druhou, aby polkli pocukrovanou dobrůtku, která dá zabrat jejich skútrům podle posledního modelu více než předtím. Jeho legrační pojmenování pro ně? „Váhou postižení na jejich elektřinou poháněných dopravních prostředcích zdokonalujících jejich pohyblivost“. Takový je úlet „politické korektnosti“ od reality a její jazyk.

Autor hledá příčiny pro tento tragicko-komický jev: jak mohou být Američané, kteří kdysi spořili 12% svých příjmů, přesvědčeni, aby ze strachu nedali statistiky obesity do tabulek se svým dluhy obtíženým a cukrem nasáklým stylem života, bez žádných úspor pro sebe a s neúnosným břemenem dluhu, který bude odkázán jejich dětem a vnoučatům? Říká, že je tu jistě nedostatek sebekontroly z jejich strany, ale musí tu být něco mnohem zlověstnějšího, nějaká mysl za takovou bezmyšlenkovitou scénou. Říká, že masa občanů je manipulována neviditelnou vládou, která si osvojila moderní techniky masové manipulace.

Cituje Edwarda Bernayse, průkopníka těchto odborníků z dvacátých let: „Záměrná a inteligentní manipulace mas je důležitý prvek v demokratické společnosti. … Ohromný počet lidských bytostí musí spolupracovat svým způsobem, jestliže chtějí spolu žít jako hladce fungující společnost. … Ať už v politice, obchodu, sociálním chování nebo v etickém uvažování jsme ovládáni relativně malým počtem osob …, které rozumí duševním procesům a sociálním vzorům mas.“ Jsou „skutečně vládnoucí mocí země“ a „tahají za nitky, které řídí smýšlení veřejnosti.“ Za jakým účelem? Pro své vlastní bohatství a moc.

Jsou to oni, kdo zorganizovali dnešní finanční a ekonomickou krizi pro svůj vlastní prospěch. „Zruinovali světovou ekonomiku … přesunuli jejich bezcenný dluh na záda daňových poplatníků a nenarozených generací, uvrhli do katastrofy starší občany a střadatele tím, že jim kradou 400 miliard dolarů úroků ročně a sami se obohatili bublinovými zisky a prémiemi“. A když byla učiněna přítrž jejich neudržitelnému stylu života, pak naši neviditelní mistři připravili nám „diktaturu slz“ jako v 1984 s milióny kulek, s ozbrojenou policií sledovacími kamerami a bezpilotními letouny všude, uvěznění bez obvinění a tak dále. Nicméně, říká autor, je to vlastní vina občanů, kteří dávali přednost nevědomosti pře pravdou, chorobě před zdravím, mediálním lžím před kritickým myšlením, zabezpečení před svobodou.

Jen jedna věc chybí v této obdivuhodné analýze: byla by tak zdivočela naše vládnoucí elita nebo náš lid tak zblbnul, kdyby si zachoval to nejmenší tušení Boha, která nás všechny soudí při smrti podle deseti přikázání? Ovšem že ne. Katolíci, probuďte se!

Kyrie Eleison.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 280   27.11.12 10:09

podle mého názoru je tohle přesným příkladem spotřební společnosti a také honbou za penězi. Na pana Boha si vzpomenou jenom když hřeší ... to je můj názor.
Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 280
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: