+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 270

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 270   17.09.12 20:30

Komentář Eleison CCLXX (15. září 2012): Rebelové, rozvraceči

Sedmá kapitola Evangelia podle Sv. Jana nám dnes dává zvláštní poučení: Kdo jsou opravdoví rebelové proti autoritě a kdo jsou rebelové pouze zdánliví? Kdo zdánlivě rozděluje Boží lid a kdo ho rozděluje doopravdy? Věci nejsou vždy tak, jak se jeví. Je nutné „Nesuďte podle zevnějšku, nýbrž suďte spravedlivým soudem“ (Jan VII, 24)

Tato kapitola je blízko konci pozemského života našeho Pána. Židé se již snaží Ježíše zabít (verš 1), ale náš Pán se přesto vydává do Jeruzaléma a učí v Chrámu (verš 14). Dav je již rozdělen (verš 12), a tedy účinkem jeho učení je to, že někteří lidé (verš 40) ho uznávají za proroka (viz Deut XVIII, 15-19), zatímco ostatní (verše 41, 42) ho odmítají takto uznat, neboť je z Galileje. Tedy je zde rozdělení a nesouhlas. Jakkoli je rozdělení odsouzeníhodné, kdo na něm nese vinu? Určitě ne náš Pán, který jenom káže učení svého Otce na nebesích (verše 16-17). Stejně tak nemůže být obviněna ta část davu, která přijala Božské učení. Je zřejmé, že vina na neshodě je na straně chrámových autorit a té části davu, která odmítala Pravdu.

Stejně tak v sedmdesátých a osmdesátých letech rozdělil arcibiskup Lefebvre katolíky učením a praktikováním pravdy katolické Tradice. Ale který katolík, chlubící se nyní tím, že je tradicionalistou, ho obviňuje z tohoto rozdělení? Je zřejmé, že vinu na rozdělení Církve nenese ani arcibiskup ani ti, kteří ho následovali, ale především ty autority Církve, které překroutily pravé náboženství podobně, jako chrámové autority za dnů našeho Pána. Znovu a znovu je arcibiskup žádal, aby „soudili spravedlivým soudem“ tím, že se postaví ústřednímu problému, který vytvořili svým koncilním cizoložstvím s moderním světem. Dodnes tuto konfrontaci odmítají. Znovu a znovu bylo jejich odpovědí: „Poslušnost!“, „Jednota!“. Nepoukazuje jejich nedostatek argumentů na základní otázky pravdy na to, že jsou to oni, kdo jsou opravdoví rebelové a rozvraceči Církve?

Přece takové rozdělení není dobré, a jak náš Pán, tak arcibiskup Lefebvre věděli předem, že jejich učení bude následovat rozdělení. Proč i přesto pokračovali? Protože duše mohou být spaseny v rozdvojení (Lk XII, 51-53), ale nemohou být spaseny mimo Pravdu. Jestliže náboženské autority svádějí lidi – a na těch Ďábel pracuje zvláště tvrdě kvůli jejich moci svést spoustu dalších duší z cesty – tehdy musí být řečena Pravda, která přivede lidi zpět na cestu do nebe, i přesto že výsledkem bude neshoda. V tomto ohledu je Pravda nad autoritou nebo jednotou.

A kde je tato Pravda v roce 2012? Druhý Vatikánský koncil byl pohromou pro Církev – pravda či lež? Církevní autority, které přinesly III. setkání v Assisi a „blahořečení“ Jana Pavla II. lpí na Druhém vatikánském koncilu – pravda či lež? A tedy pokud se FSSPX poddá těmto autoritám, tak použijí všechnu svou prestiž a moc nad FSSPX, která jim bude dána, k rozmělnění odporu FSSPX k Druhému vatikánskému koncilu – pravda či lež? Takže FSSPX podstupuje vážné nebezpečí, že postupně ztratí jakoukoli vůli, kterou ještě má, vzdorovat této prestiži a moci – pravda či lež? Jak Římané praví: „Řím může počkat“!

Tedy pokud dnes posoudíte FSSPX „ne podle zdání, ale spravedlivým soudem“, kdo je ten kdo opravdu „rozděluje“? Kdo jsou opravdoví „rebelové proti autoritě“? Ti, kdo kritizují nebezpečí smíšení katolické Pravdy s koncilním omylem, nebo ti, kteří ji podporují?

Kyrie Eleison.
Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 270
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: