+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 259

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 259   02.07.12 8:38

Komentář Eleison CCLIX (30. června 2012): Dva omyly

Ať už Společnost sv. Pia X. současnou těžkou zkoušku přežije nebo ne, liberálové se budou neustále vracet s falešnými argumenty, aby ji přiměli ke spáchání sebevraždy. Podívejme se ještě na dva z nich.

První se objevoval neustále v nedávných debatách o tom, že má SSPX přijmout nějakou praktickou (nedoktrinální) dohodu s koncilním Římem. Je prostý: Katolický vůdce (či vůdcové) má milosti stavu od Boha, proto by neměl být kritizován, ale mělo by se mu automaticky věřit. Odpověď: Jistě že Bůh nabízí každému z nás po všechny časy, a nejen vůdcům, přirozenou pomoc a/nebo nadpřirozenou milost, kterou potřebujeme k plnění povinností svého stavu, ale my máme svobodou vůli s milostí spolupracovat nebo ji odmítnout. Kdyby všichni vůdcové Církve vždycky spolupracovali se svou milostí stavu, jak by mohl existovat Jidáš Iškariotský? A jak by mohl být Druhý vatikánský koncil? Argument z milosti stavu je tak bláznivý, jak je prostý.

Druhý argument je závažnější. Předložil ho minulý měsíc v desetistrákovém článku pan J. L. v konzervativním katolickém periodiku v Anglii. Podporuje praktickou dohodu mezi Římem a SSPX. Zde je, samozřejmě zkrácený, ale ne překroucený. Katolická Církev se dnes nachází pod těžkým útokem, z vnějšku (např. od vlády USA) i z vnitřku (např. od biskupů, kteří milují dobrý život, ale neznají teologii) a na nejvyšší úrovni vatikánskou administrativou prolezlou skandály a vnitřními boji. Papež je obležen ze všech stran a hledá u SSPX pomoc k obnovení zdravého vlivu církevní minulosti, ve kterou věří, i když také věří ve Druhý vatikánský koncil. Msgr. Bux vyslovil Papežovu touhu: Když SSPX odpoví přijetím praktické dohody, nesmírně prospěje nejen celé Církvi, ale i SSPX. O. Aulagnier, dříve vysoce postavený kněz SSPX, to zřetelně vidí právě tak.

Milý J. L. máte jedničku za lásku k Církvi a rozpoznání jejích problémů, za starost o Papeže a touhu mu pomoci, ale pětku za nepochopení, odkud tyto problémy pocházejí a o co SSPX jde. Stejně jako milióny duší v dnešní Církvi a světe, včetně o. Aulagniera, jste přehlédl absolutně základní důležitost nauky Víry.

Vláda USA útočí, protože Cíkrev je slabá. Církev je slabá, protože špatné jednání biskupů vyplývá z jejich špatného pochoení nauky o Nebi, Pekle, hříchu, zavržení, vykoupení, posvěcující milosti a přítomnosti Vykupitelovy neustálé oběti v pravé Mši. Biskupové tak špatně chápou tyto pravdy, které zachraňují svět, protože mimo jiné biskup biskupů jim věří jen napůl. Papež jen napůl věří protože jeho druhá půlka věří ve Druhý vatikánský koncil. Druhý vatikánský koncil podkopal celé pravé náboženství Boží smrtícími dvojznačnostmi, které jsou rozesety po jeho dokumentech (jak uznáváte) a které jsou navrženy k nastolení člověka na místo Boha.

Milý J. L., nepravá nauka je základní problém. Z milosti Boží SSPX až dosud zastávalo pravé učení Ježíše Krista, ale pokud se postaví pod církevní autority, které jim věří přinejlepší jen na půl, brzo přestane napadat omyly (jak už se děje) a nakonec bude omyly podporovat a s nimi všechny ty hrůzy, které zmiňujete. Nedopusť Bůh!

Kyrie eleison.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 259   02.07.12 11:59

Michal Kretschmer napsal:

Druhý argument je závažnější. Předložil ho minulý měsíc v desetistrákovém článku pan J. L. v konzervativním katolickém periodiku v Anglii.

- I Ty, Jardo?! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
avatar

Počet příspěvků : 1859
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 259   02.07.12 14:08

Já nic, já muzikant.

_________________
Na zázraky nevěřte - spoléhejte na ně!
Zasílání úryvků z Katolického katechismu na e-mail: http://katolikrevue.UNI.cx/ <== změna!
Zrušené komentáře z RadioVaticana: http://katolikrevue.UNI.cx/RaVat_komentare/
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 259   

Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 259
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: