+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 257

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 257   21.06.12 9:03

Komentář Eleison CCLVII (16. června 2012): Dnešní Galaťané

"Ó nerozumní Galaťané", volá sv. Pavel (Gal. III, 1), když plísní jedno ze svých milovaných stád, které odpadalo nebo se chtělo vrátit zpátky od Nového Zákona ke Starému Zákonu, aby uspokojilo judaisty, kteří ho chtěli přimět ke službě v podrobenosti "živlům světa" (IV, 4). Je pozoruhodně snadné přenést apoštolovo domlouvání na tradiční katolíky, kteří jsou nyní v pokušení sklouznout zpět pod koncilní autority, aby uspokojili Nostra Aetate. Ale pak je to tentýž svět, tělo a ďábel, takže s omluvou sv. Pavlovi přizpůsobím některé verše z jeho listu pro naši dobu:

"Nerozumní tradiční katolíci, kdo vás očaroval, abyste neposlouchali tradici našeho Pána Ježíše Krista, jak vám byla vylíčena? To bych jen rád od vás zvěděl: vedli jste několik let katolický život díky druhému Vatikánskému koncilu, nebo díky katolické Tradici? Tak nerozumní jste, že poté, co jste zakusili plody Tradice, se nyní chcete vrátit pod koncilní autority? Byly všechny ty plody nadarmo? (III, 1-4)

Žasnu, že tak rychle odpadáte od linie arcibiskupa Lefebvra, který vás povolal do milosti Kristovy, k novému evangeliu Druhého vatikánského koncilu, které vůbec není evangeliem, to jen modernisté vás matou a chtějí převrátit Evangelium Kristovo. Avšak kdybychom my nebo anděl s nebe kázal Vám, že koncil nebyl ve skutečnosti tak špatný, odvrhněte ho a neposlouchejte ho. Opakuji i nyní: Jak jsme dříve řekli, opakuji i nyní: kdokoliv by předstíral, že arcibiskup by dnes podporoval dohodu, budiž odvržen. O čí zájmy usilujete? Usilujeme o to, abychom se líbili Římanům, nebo Bohu? Kdyby mě měli Římané rádi, nebyl bych služebníkem Kristovým! (I, 6-10)

Než jste přišli k Tradici, sloužili jste pod duchovními, kteří převraceli Církev podle světa. Nyní však, když jste Tradici poznali, jak to, že se zase obracíte ke světu a chcete opět sloužit koncilním autoritám? (IV, 8, 9)? Nuže, stal jsem se nyní nepřítelem SSPX tím, že jsem mluvil pravdu? Ti, kdo vedou na scestí, předstírají, že se starají o vaše zájmy, ale chtějí zapomenout na arcibiskupa, aby mohli sloužit vlastním zájmům (IV, 16,17). Stůjte pevně a nepoddávejte se znova pod jho koncilu. (V, 1) Běželi jste dobře. Jak se nyní můžete odvracet od pravdy? Kdokoliv to činí, není služebníkem Božím! Důvěřuji, že nezměníte své smýšlení, ale kdo vás mate, ponese své odsouzení, ať je to kdokoliv. Kdo narušuje Tradici, potřebuje nůž více než jen na obřízku. (V, 7-12)

Všichni, kdo chtějí, aby se SSPX připojila k Druhému vatikánskému koncilu, se chtějí zalíbit lidem, jen aby nebyli pronásledováni pro kříž Kristův. Chtějí být světští a udržovat jen vnější podobu Tradice. Chtějí zpět k judaistům v Římě, ale nedopusť Bůh, abych chtěl něco jiného než Kříž našeho Pána Ježíše Krista, skrze něhož je svět ukřižován mně a já světu. A nade všemi, kdo následují tradici, budiž pokoj a milosrdenství. (VI, 12-16)


Nyní si přečtěte list sv. Pavla. Ať se nikdo netváří, že Boží slovo už se na dnešek nevztahuje.

Kyrie eleison
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10033
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 257   21.06.12 9:58

Díky!

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 257   21.06.12 10:03

Býval takový zvyk: nepřijatelný představený se otrávil a zvolil se nový.
(srv. Mk 16, 15-19 - "mají-li víru, pak když vypijí něco smrtelně jedovatého, neuškodí jim to" - tudíž nepřežil-li, neměl víru a takový člověk přece nemůže být představeným, že ano.)
Nadcházející generální kapitula fsspx tak mohla být volební.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
avatar

Počet příspěvků : 1860
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 257   21.06.12 21:39

Ospilosi, ona je to pravda, sice tě jakoby "trefí blesk" že je něco špatně, ale nic se ti nestane.

_________________
Na zázraky nevěřte - spoléhejte na ně!
Zasílání úryvků z Katolického katechismu na e-mail: http://katolikrevue.UNI.cx/ <== změna!
Zrušené komentáře z RadioVaticana: http://katolikrevue.UNI.cx/RaVat_komentare/
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 257   

Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 257
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: