+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 256

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 256   11.06.12 11:07

Komentář Eleison CCLVI (9. června 2012): Arcibiskup hovoří

Dokud se arcibiskup Lefebvre v červnu 1988 konečně nerozhodl vysvětit biskupy pro Společnost sv. Pia X., byl, stejně jako ostatní katolíci po Druhém vatikánském koncilu, rozerván mezi katolickou pravdou a katolickou autoritou, které onen Koncil následujíc moderní svět od sebe oddělil. Ale jakmile učinil rozhodnutí, které se jasně ukázalo být záchranou katolické Tradice, jako kdyby se v jeho smýšlení vrátilo všechno zpátky na místo a on už nikdy znovu nezaváhal až do své smrti o zhruba dva a půl roku později.

Jako ukázka jeho jasného smýšlení je tu dopis, který napsal 18. srpna 1988 Domu Tomáši Akvinskému, mladému převoru kláštera v Brazílii, který byl založen z tradičního benediktinského kláštera na jihu Francie, le Barroux, pod vedením Doma Gérarda. Ale běda, za dnů biskupských svěcení v Econe se dom Gérard od SSPX oddělil, aby zapojil svůj klášter do koncilní Církve. Arcibiskup napsal domu Tomáši:

Jak lituji, že jste musel odjet před událostmi v le Barroux (tj. před odpadnutím doma Gérarda). Bylo by snazší uvažovat o situaci, která vyplynula ze strašlivého rozhodnutí doma Gérarda.

Ve své deklaraci předkládá to, co mu bylo slíbeno, a souhlasí s tím, aby byl poddán poslušnosti modernistickému Římu, který zůstává zásadně protitradiční. To je důvod, který mě přiměl udržovat si odstup. Současně si chtěl udržet přátelství a podporu Tradicionalistů, což je neuvěřitelné. Obviňuje nás z toho, že odporujeme, jen abychom odporovali. Varoval jsem ho, ale jeho rozhodnutí už dávno padlo a on nechtěl dbát naší rady.

Důsledky jsou nyní nevyhnutelné. S le Barroux už nebudeme mít žádné další vztahy a radíme našim věřícím, aby už nepodporovali podnik, který je od teď v rukou našich nepřátel, nepřátel našeho Pána Ježíše Krista a jeho všeobecného Království. Sestry benediktýnky [napojené na le Barroux] mají teď velké trápení. Přišly za mnou. Dal jsem jim tu radu, kterou dávám Vám: zůstaňte svobodní a odmítněte jakoukoliv vazbu s modernistickým Římem.

Dom Gérard používá všechny argumenty, aby ochromil odpor. [...] Otec Tam Vám řekne, co jsem tady nenapsal. [...] Ať Bůh žehná Vám i Vašemu klášteru. Mons. Marcel Lefebvre.


Následně dom Gérard navštívil klášter v Brazílii, aby ho přiměl, že ho má následovat do Novocírkve, ale mladý dom Tomáš si odvážně stál na svém a klášter pod jeho vedením zůstal tradičním už napořád. Co se v dopise výše neobjevuje, je, že arcibiskup skutečně povzbuzoval doma Tomáše k tomu, aby shromáždil věrné mnichy v le Barroux a odstranil doma Gérarda!

Takové bylo jasné smýšlení a vůle arcibiskupa po biskupských svěceních. Člověk žasne, jak mohou někteří z jeho synů nyní chtít se dostat “pod poslušnosti modernistickému Římu, který zůstává zásadně protitradiční”, nebo subjektivistickému Papeži, který nemá žádné porozumění pro objektivní katolickou Tradici. Taková je moc svádění subjektivistického světa kolem nás, která neustále roste. Šílenství subjektivismu se stalo tak běžným, tak rozšířeným, že jen málo lidí si ho ještě vůbec všímá. "Naše pomoc je ve jménu Páně."

Kyrie eleison.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer
avatar

Male Počet příspěvků : 10037
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 256   11.06.12 11:19

citace :
arcibiskup skutečně povzbuzoval doma Tomáše k tomu, aby shromáždil věrné mnichy v le Barroux a odstranil doma Gérarda!
Zajímavé paralely...

_________________
Veritas liberabit nos
Návrat nahoru Goto down
http://crux.lightbb.com
 
Komentář Eleison 256
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: