+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 238

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 238   05.02.12 18:59

Komentář Eleison CCXXXVIII (4. února 2012): Zločinné finance II

Zločinné finance mají dnes náboženskou důležitost, protože hrají velkou roli v zotročení celého světa vědomými nebo nevědomými nepřáteli Boha, nejchytřejší z nich si musí být dobře vědomi, že jejich posledním cílem je poslat každou jednotlivou duši do pekla. Avšak dříve než představíme jinou část jejich finanční mašinérie, je třeba porozumět celé zločinnosti bankovnictví částečných rezerv, které bylo poprvé uvedeno v Komentáři Eleison z 29. října minulého roku.

Bankovnictví částečných rezerv znamená, že banka potřebuje mít v rezervě připravené k vyplacení zákazníků pouze malý zlomek peněz, které dává do oběhu. Vzniklo v Evropě v pozdním středověku, když bankéři si všimli, že jestliže si vezmou k uložení řekněme 100 uncí zlata a vydají 100 papírových stvrzenek potvrzujících, že vlastník potvrzení může požadovat uvedené množství zlata, tak téměř nikdy najednou to nebude více než řekněme deset zákazníků, kteří přinesou stvrzenku, aby si nárokovali navrácení uloženého zlata. A tak dlouho, jak dlouho budou mít lidé důvěru, že banka může a bude vždy mít zlato, aby jej navrátila proti stvrzence, mohou tyto kousky papíru šťastně sloužit jako peníze a jako takové budou obíhat mezi lidmi.

Mezitím si však bankéři uvědomili, že při normálním provozu jejich obchodů potřebují držet v rezervě pouze deset uncí zlata na 100 stvrzenek, neboli jestliže mají 100 uncí zlata uloženého v bance, mohou vydat 1000 papírových stvrzenek. Pro 900 z nich nebude mít banka nic, aby je pokryla. Budou „falešnými penězi“ vytvořenými bankou z ničeho, ale to nebude vadit, dokud ne více než jeden z deseti zákazníků nebude chtít zpeněžit svůj papír za kus zlata.

Jestliže budou chtít, pak banka nebude mít zlato za všechny své stvrzenky, a buďto si rychle půjčí nějaké zlato někde jinde, aby ho vydala, nebo riskuje, že si lidé uvědomí, jaký podvod byl s nimi sehrán. Jestliže jejich důvěra v banku zmizí, každý bude chtít najednou zpět své peníze – run na banku je možný pouze při bankovnictví částečných rezerv – a velké množství zákazníků bude zanecháno tak, že ve svých rukou nebudou mít nic než bezcenné kousky papíru. Banka ovšem zkrachuje a lze doufat, že zmizí úplně.
Takže kdekoliv je bankovnictví částečných rezerv, banka je z podstaty nepevná, a dříve nebo později podvede své zákazníky. Je vedlejší, že se může sama chránit tím, že má v případě potřeby garanci podpory nejčastěji od centrální banky, ale tato garance je pouze tak jistá jako ručitel, a mezitím to dává nebezpečnou moc každé centrální bance. Důsledkem toho tu máme jinou část finanční zločinnosti, ale ta týkající se složeného úroku musí mít přednost.

Moc je v sázce a konec konců duše. Ať nikdo neříká, že tyto otázky nemají nic společného s náboženstvím. Mysleme na zlaté tele.

Kyrie eleison.
Návrat nahoru Goto down
Thomas More
Advokát maličkých
Advokát maličkých
avatar

Male Počet příspěvků : 606
Věk : 49
Na +T+ od : 26. 06. 10

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 238   18.02.12 11:50

je to tak,Bohu žel.
Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 238
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: