+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 234

Goto down 
AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
avatar

Male Počet příspěvků : 3366
Věk : 74
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

PříspěvekPředmět: Komentář Eleison 234   18.01.12 14:31

Komentář Eleison 234 (7. ledna 2012): Výbuch před námi

Jestli se některým čtenářům zdál minulý komentář Eleison na začátek roku poněkud temný, omlouvám se a slibuji, že komentář z tohoto týdne bude končit nadějnějším citátem. Pravdou ale je, jak mi říkají, že mnoho lidí je stále v blažené nevědomosti o tom, jak vážná je hrozící světová ekonomická kalamita. Co hůře, oni nechápou preapokalyptickou závažnost krize Církve. Zůstaňme u ní na chvíli.

Představa dokonce i některých kněží uvnitř Společnosti sv. Pia X. je, že SSPX je normální náboženská kongregace že ani dnešní Řím není příliš nenormální. Je pravda, že arcibiskup Lefebvre mluvil velice tvrdě o Druhém vatikánském koncilu a o „antikristech“ ve Vatikánu, ale v posledních 20 létech, které uplynuly od jeho smrti se věci změnily k lepšímu. Myslí si, že teď máme Papeže, který je v srdci tradicionalistou, jak dokázal uvolněním tridentské Mše a „snětím exkomunikací“ z roku 1988 ze čtyř biskupů SSPX. S trochou pružnosti na obou stranách mohou Řím a SSPX dospět k nějaké dohodě, jíž Řím vrátí SSPX vážnost, kterou neměla nikdy ztratit, a SSPX může současně triumfálním procesím vstoupit do Říma, aby Řím a SSPX společně znovudobyly svět pro Krista. Naukové rozhovory z let 2009-2011 snad zvýraznily naprostou naukovou neshodu, ale to pouze dokazuje, že dohoda musí být čistě praktická (!).

Běda, kněží, kteří se nechali ukolébat nějakým takovým snem buď nečetli Pascendi, nebo tomu, co četli, nerozuměli. V této velké encyklice z roku 1907 varuje sv. Pius X., že modernismus představuje hlavní nebezpečí existenci Církve, protože modernismus nakonec odtíná duši od skutečnosti, ať už přirozené, nebo nadpřirozené. Je to naprosté zabednění mysli v její bezbožné říši snů. Omyl nemůže jít dál. Tady je příklad sebezabednění:

Ke konci oddílu o modernistických teolozích vysvětluje Pascendi, jak se modernista vyžívá ve vlastním zavržení Církevní autoritou. Jako se zahradní hadice nesmí oddělit od kohoutku, aby se s ní mohlo zalévat, tak se Církev nesmí odetnout od svého zdroje v Tradici. Církev potřebuje, aby dělala pokroky vzájemným působením modernismu a tradice. Tedy modernisté potřebují autoritu, aby byli tradiční, aby konala tradiční věc tím, že je odsuzuje jako modernisty. Takže pokud je Papež neodsoudí, budou postupovat kupředu, a pokud je odsoudí, budou postupovat nadále právě tak, protože samo zavržení přispívá k pokroku Církve. Padne-li panna, prohrál, padne-li orel, vyhrávají oni. To je omyl zabednění sebe sama. Bůh nemůže vyhrát.

Veliký a dobrý Bůh má na skladě překavepení pro ty, kdo takto smýšlí. Aby zachránil duše, spláchl v Noemově době celý ten zkažený systém, a aby zachránil duše znovu, může ho dnes zcela zničit výbuchem. Výbuch v roce 2012 může začít nebo nemusí. A útěšný citát ?

„Až se to počne dít, pohleďte vzhůru a zdvihněte hlavy, neboť se blíží vaše vykoupení“ (Lk XXI, 28).
Říká se, že hodina je nejtemnější právě před svítáním.

Kyrie eleison.
Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 234
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: