+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Komentář Eleison 217

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Jakub
Gründer
Gründer

Male Počet příspěvků : 10009
Na +T+ od : 29. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 10:26

Myslim, ze se dostavame zase k zde uz diskutovanemu samozivitelstvi.

René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

Male Počet příspěvků : 2773
Věk : 57
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 10:48

Naše rodina za měsíc utratí 30 táců a to žijem standartně. Kluci chodili kdysi jen do jednoho kroužku, nestálo to tolik. Ono stojí něco i udržba baráku, stále se něco na něm dělá, nářadí do dílny pro syna stálo postupně přes 100 táců. Pak benzin, plyn do auto, jeho údržba, nyní připrava na technickou, výměna plynové nádrže a spoustu dalších věcí. A to již vyděláváme doma tři. A to jsem si roky na sebe nic moc nekoupil kromě pár triček, ktatasů a pár drobností. Prachy se pěkně sypou a to žijem ještě skromně.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 10:51

Taky si připadáš jako průtokáč na peníze? Wink To já taky...
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

Počet příspěvků : 4135
Na +T+ od : 01. 12. 06

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 10:58

Páč neumíte hospodařit, já jsem zkrouhnul výdaje na 7 členou rodinu na 15 fíků i s energiema a ještě spořím a je mi vyčítáno, že moc utrácím.

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 10:59

Laughing
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 11:09

Souhlasím s Difficultem. Objevte krásu luxusu života bez zbytečného luxusu!
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 11:11

Mr.Difficult napsal:
Páč neumíte hospodařit, já jsem zkrouhnul výdaje na 7 členou rodinu na 15 fíků i s energiema a ještě spořím a je mi vyčítáno, že moc utrácím.

Šetřit umíme, ale šetřit s malými dětmi a s velkými chlapy je rozdíl, to se časem pozná. Ti něco sežerou, kolik stojí dojíždění do škol, práce, školné, učebnice, obleční, páč nebudou chodit jak socky.Jen nářadí do dílny pro mladýho přes 100 táců, udržba baráku, nyní jen blbý vrata do nový garáže pro 2 auta 17 táců a to jsou ještě ty levnější. Když nebudu udržovat byt, ušetřím, ale za pár let mi spadne na hlavu.
Jen moje platí skoro tác za dojíždění. A to je jen ten standart, máme navíc zahrádku.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 11:13

ospilos napsal:
To není luxus, to jsou potřebné věci, auto snad není luxus při dnešní dopravní obslužnosti. Ono svobodným se to kecá dobře, ale realita je tvrdá.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 11:19

René Václavek napsal:
ospilos napsal:
To není luxus, to jsou potřebné věci, auto snad není luxus při dnešní dopravní obslužnosti. Ono svobodným se to kecá dobře, ale realita je tvrdá.
Jediní svobodní v této diskusi jsem já a bratr Jan.

Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 12:03

Jakub napsal:
René Václavek napsal:
ospilos napsal:

Auto svým způsobem luxus je, pakliže člověk není vážně nemocen, nebo nebydlí daleko od dopravní obslužnosti. Skutečně je třeba si vybrat, jestli musíme mít vše, co se nabízí a být otroky systému, nebo si uchováme svobodu. Při té příležitosti si dovolím poznamenat, že nevybírám popelnice, má dvě platební karty, čistím si zuby, a mám i nějaké úspory. Právě mentalita musím to mít a proto na to musí být je cestou, jak i bohatý člověk může zchudnout. Prostě nemusím. A co se týče makroekonomických dopadů, chtěl Kalousek deflaci, bude ji mít.

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 12:28

Mr.Difficult napsal:

myslíte na jednoho?
co jíte?
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 12:55

V Čechách moc žere, třikrát denně velké jídlo je zbytečnost, když nemakám v dole nebo na stavbě. Požívám sice alkohol, ale to se dá omezit a pivo si vařit doma, litr vyjde na 2 Kč. To jsem sice ještě neuskutečnil, ale jde to. V týdnu zeleninové polívky, kafe, mlíko, tvaroch pečivo. V sobotu a neděli maso. Největší výdaje tvoří cesty, výpalné za popelnice (daň z hlavy jako trest za děti).
Momentálně mně nasrali v ZUŠ, kde nám na 3 děti nedali slevu, páč jsme prý moc bohatí. Roudnice je město ovládané HOP 09...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 12:57

držím palce, já jsem rozmazlenější....
Návrat nahoru Goto down
Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Počet příspěvků : 554
Na +T+ od : 26. 10. 09

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 16:09

Mr.Difficult napsal:
Jakub napsal:
René Václavek napsal:
ospilos napsal:

Auto svým způsobem luxus je, pakliže člověk není vážně nemocen, nebo nebydlí daleko od dopravní obslužnosti. Skutečně je třeba si vybrat, jestli musíme mít vše, co se nabízí a být otroky systému, nebo si uchováme svobodu. Při té příležitosti si dovolím poznamenat, že nevybírám popelnice, má dvě platební karty, čistím si zuby, a mám i nějaké úspory. Právě mentalita musím to mít a proto na to musí být je cestou, jak i bohatý člověk může zchudnout. Prostě nemusím. A co se týče makroekonomických dopadů, chtěl Kalousek deflaci, bude ji mít.

Souhlasím. Lidé jsou dnes nenažraní, s ničím nejsou spokojeni a považují za standard to, co neznabozi. Především se zapomíná na pomoc nadpřirozenou... Důvěru v prozřetelnost, jak říkal i kardinál Ottaviani liberálům. Když se podíváte, co dokázali postavit a financovat úplní chuďasové jako Jan Maria Vianney, Don Bosco, P. Pio a další, je jasné, že "Hledejte nejprve království Boží a toto ostatní vám bude přidáno." platí do nejmenšího detailu. Já vyrůstal celý život v Praze v rodině se 7 sourozenci (postupně starší odcházeli samozřejmě, ale v jedné době byli doma i všichni), problémy finanční byly obrovské až katastrofální, ale vše se vždy nějakou "náhodou" vyřešilo. Pán Bůh se o svoje stará moc dobře a ví moc dobře, co jim prospívá. Auto to nutně není, stejně jako kroužky, značkové oblečení, vybrané pochoutky, iPhone etc. Musí se děti vychovat se zdravým sebevědomím a pravou vírou a vůbec jim nebude vadit, že jsou tzv. "socky". Nikdo je šikanovat nebude, ještě budou mít respekt.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady

Počet příspěvků : 1849
Na +T+ od : 06. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 17:22

Co se týče auta, bydlel jste na vesnici, kam nejezdí sanitky, protože obec je nechce platit (ale na třetí hřiště za 24M je i bez dotací), nějací doktoři tu sice jsou, ale nejbližší lékárna je 5km daleko, funguje jen občas a většinou tam něco nemají, obchody tu mají místo zeleniny to co v supermarketech vyhazují (jsme bezzemci a na 10m2 na dvorku toho moc nevyroste), o prošlých potravinách nemluvě a ceny jsou o třetinu až polovinu vyšší než v 15km vzdáleném městě.

Taky jsme si prošli tím, proč jezdit pro nás drahým autem, když máme obchod tady, no ale když jsme museli asi 2 měsíce 2-3x týdně dojíždět do skoro 40km vzdálené nemocnice, nakupovali jsme v globsonech a teď to překvapení, ikdyž jsme pořád brali benzín, tak jsme na konci měsíce vyšli! Kvalita potravin o několik řádů vyšší, než místní, ušetřený čas -- ikdyž se nakupuje několik hodin na zhruba 2 týdny dopředu, tak jeden místní nákup je na hodinu, si to spočítejte. Bohužel, s jídlem roste chuť a žena tomu podlehla, takže se už zase nic neušetří.

Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Male Počet příspěvků : 504
Věk : 39
Na +T+ od : 05. 03. 08

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 18:38

Od původního tématu se diskuze posunula k tomu co co stojí, ale o tom to není.

Článek Mons. je perfektní. Nedělá nic jiného, než že popisuje lidskou přirozenost. To není ideál, ale nutnost pro normální život.
Každá normální žena i muž touží po rodině a po dětech, a k tomu patří jasně stanovené role. Kdo tomu nerozumí, tak tomu nemá smysl nic vysvětlovat. To že dnes ženy pracují, tak to je často otázka bytí a nebytí právě té rodiny, pro kterou to činí. Takové ženy bych neodsuzoval.
Vůbec se tu nediskutovaly profese. Jsem přesvědčen, že jsou profese, kde jsou naopak ženy potřebné a nestojí proti jejich mateřství, a stejně tak jsou profese, ve kterých by ženy neměly co dělat.
Podívejte se na společnosti, kde na normální vztah k sobě samým ještě lidé nezapomněli. Nevymírají, naopak rostou. To je fakt.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   13.09.11 22:06

Mikolaj napsal:
Hezké, ale která žena by se tím dneska řídila...

Hezké, ale v které rodině (hlavně vícedětné) si dnes mohou dovolit zůstat bez druhého příjmu.

Ale jo, najdou se.....
I rodiny se najdou, i když pochopitelně, někdy to opravdu objektivně a na čas nijak jinak nejde.
My jsme zrovna právě v takovém období, a nic naplat......tak dobrá pohoda doma není, jako dříve bývala.....když nyní pobíhám mezi prací a dětma....ale jinak to aktuálně bohužel nejde
No No

A k vstupnímu komentáři.....moc pěkný, pragmatický, realistický. Díky za něj.
Dám jej přečíst manželovi. Basketball
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   14.09.11 16:12

Ojeté auto není luxus, šetří čas, je levnější když jede celá rodina, navíc dnes ta obslužnost je horší. Navíc se tím dá vozit materiál, nevím, jak bych jej vezl domů, nebo k máti do Zlína, jak bych jí vozil nákupy, stavební materiál. Navíc slouží k dopravování na mši, zvláště v neděli je obslužnost slabá. A nemusí se někoho doprošovat, když chce někam zavést.
Jistě, dá se ušetřit i z jedné výplaty, Jura Čuňas by moh vyprávět. Chodit v jak vandrák v hadrech kdo co dá, když je oblékala celá Letná, když lidé nosí zbytky jídla, když se podojí fara, která cáluje i prázdninové cesty, když jsou v neděli pro každýho 3 koláče. A na návštěvách se žere jak najatej...a nakonec se našetří čtvrt mega na vilu.
Anebo další rodina, kde jsou na nedělní oběd párky, jinak trochu chleba postrašený máslem, topí se jen v obyváku, v dětském pokoji se zahřívají při učení třením noh o sebe...Děti, zvláště dospívající se potřebují pořádně najíst, z nějakých planých šlichet sílu nenaberou. Jinde venku, když je příležitost sežerou co jim přijde pod ruku.
Pokud je ženská doma, tak se rozumí, že bude barák jak v klícce, navařeno, děti mohou chodit ve starších šatech, ale ne jak šupáci, špinaví a polátaní, to se týce i chlapa, je to ostuda ženské, když chodí jak šupák.
Navíc tam, kde je veůlká nezaměstnanost, nízké mzdy, např. Bruntálsko, Osoblažsko, to z jedné výplaty, která se rovná minimální mzdě neutáhnou. Pokud chtějí mít navíc velkou rodinu.
Když byli kluci malí, také se víc ušetřilo, čím víc jsou větší, tím víc rostou náklady, pak školné, dopravné, internáty, koleje, stravné.
Dobře se to kecá tomu, kdo je svobodný, kdo nemá o těchto věcech potuchy, kdo živí sám sebe, navíc koho platí stát.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   14.09.11 20:10

Souhlasím s tebou.

Pozoruji některé katolíky, kteří chodí (celá rodina) jak hastroši a vydávají to za ctnost. Oni asi chtějí, aby je ostatní obdivovali, jak jsou zbožní a pohrdají tímto světem. Tomu se tuším říká pýcha.

Někteří otcové rodin nedokáží zabezpečit rodinu a svoji neschopnost či lenost omlouvají zbožností. Na jednu stranu se honosí, jaká je to jejich volba a na druhou stranu si stěžují kudy chodí. Někteří dokonce ani nechodí do práce, asi aby měli více času na modlení.

Jestliže se někdo tak rozhodne, je to jeho boj, ale proč to potom stále cpou ostatním? A proč musejí trpět kvůli tomu rozhodnutí jejich děti, které jsou potom často terčem posměchu a vyloučení z kolektivu, to už vůbec nechápu.

Myslím si, že ve všem by měl být člověk umírněný.
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   14.09.11 20:26

Ne každý, kdo nechodí oblečen podle poslední módy, musí být pyšný. To dá přece rozum. Jistě, někteří takoví jsou, ale těžko mohu lidem vidět do hlavy a číst, proč se oblékají chudě.

Být umírněný je dobré. Být umírněný ve všem je s prominutím blbost. Umírněný v ctnosti, následování Krista, modlitbě?
Každý svého Pána následujeme jinak. Někdo lépe, někdo nejlépe, jak je schopen. Existují mantinely, za něž se nelze pustit, protože tím opuštím i Kristovu cestu. Nemyslím, že by někdo takový tady byl.
Prostě, někdo auto potřebuje, jiný ne. Já ho třeba taky potřebuju, protože dojíždím.

Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum

Počet příspěvků : 554
Na +T+ od : 26. 10. 09

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   14.09.11 20:30

Mikolaj napsal:
Souhlasím s tebou.

Pozoruji některé katolíky, kteří chodí (celá rodina) jak hastroši a vydávají to za ctnost. Oni asi chtějí, aby je ostatní obdivovali, jak jsou zbožní a pohrdají tímto světem. Tomu se tuším říká pýcha.

Někteří otcové rodin nedokáží zabezpečit rodinu a svoji neschopnost či lenost omlouvají zbožností. Na jednu stranu se honosí, jaká je to jejich volba a na druhou stranu si stěžují kudy chodí. Někteří dokonce ani nechodí do práce, asi aby měli více času na modlení.

Jestliže se někdo tak rozhodne, je to jeho boj, ale proč to potom stále cpou ostatním? A proč musejí trpět kvůli tomu rozhodnutí jejich děti, které jsou potom často terčem posměchu a vyloučení z kolektivu, to už vůbec nechápu.

Myslím si, že ve všem by měl být člověk umírněný.

Ve všem by člověk být umírněný rozhodně neměl být. Láska k Bohu a zbožnost jsou jedny z těch věcí. Já jako dítě z chudé rodiny s hodně sourozenci jsem jen a pouze vděčný svým rodičům, že se takto rozhodli a nebylo pro ně rozhodující to, jak budou chodit oblečení a jestli jejich děti někdy budou třeba lyžovat. Díky tomu, že volili, jak volili, jsem vůbec na světě a další dítě v rodině je hodnota nesrovnatelně převyšující jakékoliv pohodlí. Nikdy se mi nikdo neposmíval, ani mým sourozencům, naopak jsme mezi vrstevníky měli vždy respekt. Posmívat se lidé můžou komukoliv - třeba klidně tomu, kdo je nejlépe oblečený, právě kvůli tomu, že je nejlépe oblečený. Naopak děti z větších rodin s dobrou výchovou mají nesrovnatelně mnoho výhod oproti těm z rodin malých, neřku-li jedináčcích. Velká rodina je škola mnoha ctností a dovedností, které se v životě velmi hodí. Co se počtu dětí týče, pak se naprosto ztotožňuji s výrokem kard. Ottavianiho, který byl sám z velké rodiny a tak taky věděl, o čem mluví. Jistě, nechtít další dítě a bránit se mu není v určitých situacích hříchem, ale vydávat to za kdovíjakou ctnost se to tedy nedá.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   14.09.11 20:31

Já tady nepaušalizuju, ani nikoho neodsuzuju. Mě prostě jenom vadí ti, kteří svoji chudobu s gustem vystavují na odiv.

Blbě jsem se vyjádřil, že ve VŠEM by měl být člověk umírněný. Ve všem samozřejmě ne a hlavně ne ve věcech duchovních.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   15.09.11 10:25

Asi jsem vztahovačný, ale musím znovu připomenout, že se nepovažují za žebráka a pouze jsem poukazoval na to, že kdo musí mít co mu konzumní společnost nabízí může se s touto mentalitou žebrákem stát.

Ano Mikolaji, čistím si zuby, měním si spodní prádlo a mám dvě platební karty ne do mínusu, vlastní dům a to po všem co mi udělala "ta paní" jak jste ji kdysi nazval jsme se z toho srabu vyhrabali relativně docela dobře.

Fakt, že se neoblékáme podle dnešní mody je dán kulturně a pak tím, že bych nesnes, aby moje dcera nebo žena (a ony taky ne) vypadala jako děvka. Většina toho co se prodává je hnusné a nemravné navrch. A co není nemravné, je aspoň hnusné. Pořád jsem ještě estét.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   15.09.11 12:09

Pořád si nerozumíme.

Vy se chlubíte vlastní bídou nebo proč jste tak vztahovačný?
Návrat nahoru Goto down
Jakub
Gründer
Gründer

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   15.09.11 12:43

MD se bídou nechlubí, ale mnozí (ne všichni) mu tuto nectnost předhazují. Asi pro utišení vlastního svědomí - baráky za miliony, auta, hadry dle poslední módy.
Nemyslím Tebe, Miku, ani vzdáleně ne. Abychom předešli různicím.

Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   

Návrat nahoru Goto down

Komentář Eleison 217
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: