+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Komentář Eleison 215

Goto down 
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 215   20.09.11 19:15

Mohlo by Vás zajímat. Právě ten rozdíl mezi tzv. lefebvrismem a sedevacantismem: http://cs.gloria.tv/?media=196220 18.9.2011: Co máte společného s Vaším bratrem (Benediktem XVI.) ? Georg Ratzinger: Na 1. místě náboženské názory....především víru v Boží milosrdenství. Že pro lidi, kteří mají aspoň trochu dobrou vůli, vše dobře dopadne. To je naše víra. To je základ naděje....To nás naplňuje radostí….
- Jak se (Váš bratr Benedikt XVI.) vypořádává s obrovským množstvím práce, pracuje až do hluboké noci?
Georg Ratzinger: ...jeho pravidlem je po večeři už nepracovat. Tak tomu bylo vždy....
- Změnil se, když se stal papežem římským?
Georg R.: Byl vůdcem jako dřív...nenosí masku...zůstal skromným člověkem...upřímným a absolutně přirozeným...
- Byl ctižádostivým?
Georg R.: Nikdy nebyl. Pevně počítal s tím, že půjde r.2002 do důchodu.... (ruský překlad: http://rus.ruvr.ru/2011/09/20/56418804.html ; německý originál: http://www.welt.de/politik/specials/papst/article13610440/Mein-kleiner-Bruder-der-Papst.html )
L: Myslím, že víra v to, že stačí mít aspoň trochu dobrou vůli, je dost minimalistická na funkci papeže. Myslím, že papež by měl pracovat jako šroub – jako pracovali všichni svatí (snad by mu pak bylo shůry dáno odhalit i své modernistické bludy), měl by být přísnějším jak na sebe, tak i na druhé lidi. Pán Ježíš učil, že je třeba zapřít sebe sám, že je nutno sám sobě učinit násilí, vzít svůj kříž a následovat ho – Krista; čili nekladl minimalistické požadavky. Ostatní Benediktovy vlastnosti jsou však pozitivní.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 215   21.09.11 7:58

Tzv. "pravoslavná" církev, tedy schismatici (jelikož nejsou pravou Církví Kristovou, neexistuje ani žádná "jedna praoslavná církev", jsou to více či méně nezávislé pseudocírkvičky) učí plno nesmyslů a heresí, často vpodstatě stejné jako modernisté na západě, jen to neprohlašují přímo, ale v hávu rádoby východní pseudomystiky. Tak popírají osobní soud, očistec, Neposkvrněné početí, nerozlučitelnost svátostného manželství apod., zakazují přijímat Nejsv. svátost vkleče, odmítají růženec, úctu k Božskému Srdci a Neposkvrněnému Srdci P. Marie. Již jen z toho je vidět, kolik mají společného s modernisty. Východní otcové byli katolíci, tedy není možné se vracet někam do bodu schismatu a tam začít dialog, protože to by se nejdřív schismatici museli stát katolíky, aby byli jako východňáři před schismatem, a pak už by neměli o čem dialogovat. Základní taktikou modernistů a schismatiků je navodit dojem, že východ = schismatické caroslaví, pardon "pravoslaví". Ale určitá část výchoďanů dokonce nikdy od Říma neodpadla, např. maronité, řeckokatolíci v Uhrách, Řekové v Itálii a další. Ti měli a mají stále stejnou víru, katolickou. K nim se pak přidávali další, jak se uzavíraly unie. "Pravoslaví" je nová víra, falešná, byť navenek v mnohém vykazuje zdání pravověrnosti (tak jako starolutheráni v porovnání s NOMáky), proto je nutné s nimi nevést žádný dialog, ale misii a obracet je, jak to katolická Církev dělala vždy a dnes to dělá např. Bratrstvo sv. Josafata.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
avatar

Male Počet příspěvků : 2774
Věk : 58
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 215   21.09.11 9:07

Svatá pravda, Mirku.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
avatar


PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 215   21.09.11 13:20

dík, není to z mojí hlavy, opisoval jsem..
jen si myslím, že je škoda že Libor Serafim není uniat
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
avatar

Male Počet příspěvků : 2774
Věk : 58
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 215   22.09.11 14:18

No, škoda, ale jednou k tomu s pomocí Boží dojde, jde o čestného člověka. Také je třeba rozeznat oprávněnou kritiku dohnalovců od jejich ztřeštěných činů, na které žádný biskup nemá nárok, vyhlašování anathem a exkomunikací. navíc exkomunikovat jehovisty, mormony a dalčí sektáře je tak idiotské, oni nikdy nebyli součástí Církve. Zde je vidět, jak tito charouši ujeli.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 215   

Návrat nahoru Goto down
 
Komentář Eleison 215
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
Přejdi na: